What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

gganjaabwoy

Active member
iti arat cam cum planuiesc sa l tin discret ... ori le plantez in 2 spoturi ... ori in acelas si m-am gandit la soiu asta ca nu arata absolut deloc a iarba ... da un check la frisian duck de la dutch passion
ala-i doar un fenotip al plantei...nu inseamna ca o sa il si ai.pe scurt s-ar putea sa germinezi 1 samanta si sa iasa exact fenotipu care il cautai sau poti germina 50 si tot sa nu-l gasesti...depinde de "bulan" cand cauti fenotipuri.
 

bgddsq

Member
aaa n-am stiut treaba asta ... pai daca nu mi ies asa frunzele , strainu nu ma prea incanta ca nu are nici vreun thc wow cbd n are deloc ... nu stiu ... sunt total dezorientat nu stiu ce strain s-aleg :))
 

gganjaabwoy

Active member
da retin umiditatea...cam aia face si argila...bine mai contine si altele argila dar ma gandesc ca pe tine te intereseaza stocarea de apa.
 

bgddsq

Member
ma intereseaza buzii frumosi sanatosi compacti gustosi si parfumati .... calitate ... dar cu argila cred ca ma complic prea tare .... iar terorizez tot forumu cu intrebai cat pun cum unde cand :))) ... auzi , are rost sa arunc perlit in pamantu din gropi ? m a convins tipu dinaintea ta sa nu mai cumpar niciun pamant si sa plantez direct in pamantu din padure , acu stau si ma intreb , putin perlin aduce vreun beneficiu recoltei finale sau pot avea acelas rezultat si fara?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mura-n gura la mare cautare. Toate astea au fost dezbatute pe indelete pe forum. Dar tu esti cu lenea.
 

bgddsq

Member
explo pe forumu international nu m-am uitat , adevarat ! dar iti garantez ca pe forumu romanesc nu scrie niciunde daca in mediu outdoor in pamantu din padure perlitu face vreo diferenta sau nu :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu iti zic sigur ca scrie pe ro. Si mai scrie si ca nu se foloseste out pentru ca pluteste si la udari iese la suprafata si nu mai e stealth. Si ai putea sa te uiti si pe international, ca nu strica. Doar sa tii cont ca la unii e legal si nu conteaza daca growul e stealth sau nu.
 

bgddsq

Member
tot citesc descrieri de mi vine rau despre toate strainurile posibile ... daca las o lista ( scurta , promit , maxim 10 ) ma puteti indruma catre ce sa aleg exact? :)
 

cmnbs

Active member
Bun, bravo.Atunci alege orice soi/sortiment ce are în descriere că poate fi cultivat outdoor la o latitudine mai mare sau aproximativ egala cu 45 de grade,și lasă vrăjeala, frate.
 

cmnbs

Active member
Am zis mai mare sau aproximativ egală, dacă tu ești doar un eschimos debusolat la tropice, poți creste ce soi vrei tu.
 

cmnbs

Active member
Aaaaa de stelu' ai timp da' sa faci treabă n-ai...
În orice caz, e destul de complicat să crești outdoor la latitudinea aia, ca începător, dar nu imposibil.Ai putea să te orientezi la ce se cultiva outdoor în Anglia.
 

bgddsq

Member
Frisian duck
Freddy`s Best
Mazar
Wappa
Jack Flash #5


cam asta am gasit de out pentru aici .... cel putin asta spuneau reviewurile ... o sa mai ma uit si pentru anglia ce si cum
 
Top