What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Planta rezista si la mai putin de 15, dar nici nu creste observabil la temperaturi asa joase. De altfel fotosinteza e sub un sfert din ce ar fi la 25 grade. Poate ca ar trebui sa gaseasca un loc sa creasca indoor daca nici in iunie nu e minima peste 15 grade.. ca inseamna ca nici in septembrie nu prea e clima potrivita pentru ele.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Planta rezista si la mai putin de 15, dar nici nu creste observabil la temperaturi asa joase. De altfel fotosinteza e sub un sfert din ce ar fi la 25 grade. Poate ca ar trebui sa gaseasca un loc sa creasca indoor daca nici in iunie nu e minima peste 15 grade.. ca inseamna ca nici in septembrie nu prea e clima potrivita pentru ele.

Pai da, da totusi baietii cresc in UK asa, daca de UK este vorba... Ma uitai dupa ce cresc unii la oha, asa: Purple Maroc, Easy Sativa, ba aud si de Durbane, se adapteaza plantele astea...
 

bgddsq

Member
ba minima de 15 e de pe la sfarsitu lu mai asa .... jtm sti ceva de durbane ai crescut-o vreodata ? si eu tot ce cresc aia prin uk am cautat si unu din cele mai laudate este Frisian Drew , dupa care Easy chees , Durbane , Power #1 ... Din ce am mai cautat pe-aici pe-acolo cred ca si un Hollands Hope ar merge binisor .... acu ma gandesc asa ... Ori sa mi iau Frisian Drew-u asta cel mai laudat fara predispozitie la mucegai fara sa fie deranjat de temp joase de variatii mari de temp etc etc ... Ori sa mi iau cate putin din fiecare si sa le-ncerc pe toate ... nu stiu sunt inca nehotarat in privinta asta , dar ce stiu sigur e ca unu din strainurile pe care le voi greste va fi cu siguranta acest Frisian Drew ... Acu Durbane nu stiu cat de bun e calitativ ca unii il super lauda altii zic ca-i varza , Hollands Hope am inteles ca are yeld slab ... si despre Easy chees nu stiu mai nimic concret ... :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu prin uk stiu ca se poarta in sera/solar. Dar nu in oras, ca te toarna vecinii..
Durban poison, daca e vorba de cel original, ii f aromat si placut la fumat, high placut, dar potenta dezamagitoare. Mai slab ca orice am probat eu din ce am crescut. Dar la fumat super placut.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Durbane e un fel de plural. Durban *** e regiunea din care provin soiurile. Google. Eu nu as creste acolo o Sativa cu 14 saptamani de flower. Ma uitam deunazi la Arjan UltraHaze #1. Breederul de 14 saptamani sau pe acolo. Crescu unul la ea 30, cum mai spusei, asa ca as fi prudent.

Pune si tu ce pun altii, nu te mai stresa. Oricum iarba nu-i sanatoasa vad io. Prea multe griji, prea multe probleme, neveste neglijate, Star Trek neglijat, bani cheltuiti...
 

bgddsq

Member
E bine de stiut mersi mult .... am stat in uk cativa ani si acolo chiar nu te toarna nimeni in uk chiar ca " Snitches get stitches " ... mai nasol cu sifoanele e aici in germania .... :)

Ati crescut careva vreunul din strainurile astea ?

Frisian duck **
Frisian drew **
Orange bud
Kc36
Freddy`s Best
Mazar
Wappa
Jack Flash #5
Skunk Red hair
Durban Poison **
Dutch dope
Purple power
Northern Lights Special, Kc Brains
early girl /Nirvana
Purple Power by Female Seeds NL
Blueberry (Dutch Passion)
KandyKush / DNA Seeds
Oldtimes #1
early skunk **
AFGHAN KUSH X SKUNK
Agent Orange/Catalyst x Early Wonder Skunk
“Wizard’s Sleeve” (Anon)
biddy early / magnus
World Of Seeds Afghan Kush
Danish Gold/Hybrids from Hell
easy sativa
OG Kush/Feminisedseeds.
Super Cheese/Feminisedseeds
The Widow/Feminisedseeds
Hybrids from Hell. Wild Super 07.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cred ca ai reusit cea mai lunga lista de strainuri din care nu gasesc nici macar unu pe care as vrea sa il cresc. Iar care le-am crescut au fost dezamagitoare.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Adica nu ti-a placut Blueberry (Dutch Passion)? Bine, nici mie, da' de la mine ce te poti astepta...?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
E bine de stiut mersi mult .... am stat in uk cativa ani si acolo chiar nu te toarna nimeni in uk chiar ca " Snitches get stitches " ... mai nasol cu sifoanele e aici in germania .... :)

Ati crescut careva vreunul din strainurile astea ?

Eu numai Blueberry-ul. Creste fain, aroma mai degraba de conifere, cu pamant, prea indica dupa gustul meu (mai ales ca gustul meu spune ca iarba nu e prea sanatoasa oricum), nu am sesizat (in timpul infloririi) vreo chestie gen afine, capsuni sau alte chestii fenomenale, insa totodata a avut avantajul unui miros discret. Cred ca ar merge pe la tine pe acolo, daca presupunem ca vei face treaba cum ... trebuie.
 

bgddsq

Member
hahaa pai astea sunt cam absolut tot ce am citit pe forumuri in ultimele doua zile ca ar creste bine in anglia :))))))) am luat fiecare forum in parte am citit , copy paste in word fiecare strain ... si acu dupa ce le-am adunat toate la un loc am postat aici si tu imi zici ca s naspa cum ar veni :))) au mamaaaaa explo ma las de crescut inainte sa ma apuc ... cred ca o sa iau doar Frisian Dew ( dutch pasion ) zic toti ca are yeld bun fum bun cu high si gust misto si creste f f f f bine nu prea are nevoie de nutrienti si fertilizanti nu mucegaieste decat in conditii extreme are toleranta la schimbari bruste de temperatura cam astea s toate reviewurile care le gasesc despre el sunt placut surprins din ce citesc ... de restu ce sa zic mi-a mai atras atentia :

Early Skunk
Candy Kush
Easy sativa

Daca ar fi sa faceti un top 5 beste breeders , dupa preferintele voastre personale , care ar fi ordinea ? :)
 

bgddsq

Member
jtm ... mersi frumos ! ma gandesc daca o sa il incerc , intai sa mai citesc de pe el cum sta cu mold/pest resist , etc etc
 

bgddsq

Member
nuuu .... cica durbanu ar fi asa zic unii , altii zic ca e bun ... :) pe-asta il lauda toti englezii pe frisian drew citez de pe forumuri 80 % din reviewuri zic ceva de gene " awesome plant , bag appeal , high yeld , mold/pest resist very tollerant over/underfeed doesn t need much fert "


asta scriu toti niggeri din uk so , tind sa-i cred pe bajeti :)))))))
 

bgddsq

Member
bgddsq, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

Log Out Home
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca faci turboposting si ajungi prea repede la 50 posts nu inseamna ca a trecut si timpul minim necesar pentru a deveni membru cu drepturi depline.
 

bgddsq

Member
aaa ok deci membru devin dupa ce dau fail cu grow :)))))))))))))))) np frate , ba sper sa mi iese ceva anu asta si nu ochii :)))))
 
Top