What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
are frunzele exact cum are canepa noastra industriala am sa incerc sa pun si o poza daca reusesc ca intru de pe mobil si cammera de la mobil e praf nu se vede nimic
 

gganjaabwoy

Active member
Prietene de ai prins niste malawi mai ai inca pe atat de flower:))... Nu zic ca asta ii rau... Dar poate nu ai fost pregatit de sativa.... Asta ii nasol la unknown nu stii dinainte ce ai de facut si la ce sa te astepti... Loz in plic:))
Oricum cel mai nasol ar fii ca aia sa fie chiar canepa:laughing:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Exista si canepa industriala mai spre indica, chiar daca se cheama cannabis sativa. Funny, nu? La urma urmei is hibrizi...

Un lucru e clar, e sativa la timpul asta, insa chiar pe atata nu cred ca mai are, mai degraba vreo luna, ca nu o avea culmea ghinionului sa aiba vreun haze de soi :D
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
nustiu ce sa zic dar eu nu sunt in romania sunt in cehia deci ma gandesc ca pe aici mau rar intalnesti...in fine!!!!poate e ceva bun! sa speram!! ori cum e mica ca am tinuto la geam si a avut minim de lumina daca are un gram. dar pe mine ma intersa fenotripul cat e perioada de flower e mai mult sativa sau jumate jumate cum e la fumat si chestii de astea,ca de fumat am ce .....pace si merci mult de sfaturi
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cum nu toate plantele cresc la fel, eu as zice ca e mai corect sa astepte sa aiba minim 3-4 noduri inainte sa ii faca topping. Altfel e posibil sa il faca prea devreme. Oricum, n-are de ce sa se grabeasca ca mai sunt vreo 4-6 saptamani pana ar trebui scoase afara.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@ganja: Asta ar fi cam ca doua leduri de 20W de ale mele. Tinand cont ca is CFL-uri carevasca de 20W, nu-i cam putin pentru ... 3 saptamani (de la germinare)?

Io as merge pe dublu, da' io-s io, si el da banu. N-as lasa parlitele alea de CFLuri decat puse pe orizontala si cu un paravan alb deasupra la atatea plante. De altfel, daca or sa lingeasca, o sa isi dea seama daca are lumina destula. Nu ca n-am facut la fel la inceput ...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
acusi depinde, daca le tii in paharele mici de plastic incap foarte bine sub 2 cfl-uri puse pe orizontala..
Nu zice nimeni ca nu ar fi mai bine dublu, asta e clar.
 

gganjaabwoy

Active member
@explo mie de obicei plantele la 14 zile chiar si sub 2 cfl imi erau gata de top... La hps si la 11 zile is pregatite de top. Am facut top si la 2 noduri si nu am vazut sa tuseasca dar na... Acu depinde de la un soi la altu
@jtm acu mai bine 2 cfluri decat tinute in geam... Dar da depinde si de geam... Macar ii mai sigura treaba asa. Nu se trezeste omu cu girafe daca tine cflurile alea la o distanta corespunzatoare. Eventual niste reflectoare din doza de bere
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Merge top si deasupra primului nod, dar pe langa faptul ca intarzii planta din dezvoltare cand nu are suficienta energie acumulata, nu o sa ai suficiente ramuri principale. Pentru outdoor nu as face asa ceva, le prefer mai bushy, decat inalte sa se vada de la 1 km..
De asemenea, mai multe ramuri principale ce pleaca direct din tulpina inseamna si ca planta poate sustine mai mult bud.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@jtm acu mai bine 2 cfluri decat tinute in geam... Dar da depinde si de geam... Macar ii mai sigura treaba asa. Nu se trezeste omu cu girafe daca tine cflurile alea la o distanta corespunzatoare. Eventual niste reflectoare din doza de bere

La 3 saptamani, mie nu mi-ar incape ca lumea 10 plante sub doua CFLuri. Poate sub doua neoane de 20, aia da.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In pahare de 110ml tii 6 plante sub un cfl lunguiet pe orizontala. Sau 4 daca e spiralat. Pentru outdoor e numa bine.
 

iceiceice

Member
doua dinastea am:

picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top