What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

jtm

Some kind of shaman
Veteran
200% e cam ca la Caritas, daca ai auzit, dar dupa un fum bun, e posibil orice :D
 

dongiovanni32

New member
Salut. un autoultimate ,e in floare,iar frunzele de la baza s-au ingalbenit,uscat iar cele de pe cola-ul principal incepe si ele din ce in ce mai des sa se ingalbeneasca..in ritm destul de repejor,am udat cu 1,6ml/floranova per 2 litri apa... am inteles ca e obisnuit ca ele sa se ingalbeneasca in timpul infloririi,dar in ritm asa alert?
 

gganjaabwoy

Active member
Salut. un autoultimate ,e in floare,iar frunzele de la baza s-au ingalbenit,uscat iar cele de pe cola-ul principal incepe si ele din ce in ce mai des sa se ingalbeneasca..in ritm destul de repejor,am udat cu 1,6ml/floranova per 2 litri apa... am inteles ca e obisnuit ca ele sa se ingalbeneasca in timpul infloririi,dar in ritm asa alert?

Dai la urmatoare udare niste floranova grow.sa zic 0.5ml/L
 

iceiceice

Member
intrebare.Am gasit niste gramezi de balegar de oaie prin apropiere de spotu meu, pot sa ma servesc din el si sa il pun direct in groapa marioarelor sau mai trebe procesat?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Acum ar mai trebui sa astept la 3-4 zile sa le dau iar,dar cu grow?

Pai mai omule, nu ti-a zis degeaba omul de grow si eu de azot. Ia uita-te si tu la NPK si citeste putin ce fac componentele... Plante diferite au necesitati diferite, si de aia tre sa fii flexibil in gandire cu ele. Bloom este oarecum echilibrat, 4-8-7 NPK, dar iaca la planta ta ii mai trebe oleaca de azot, care e in Grow.
 

Hebii

Member
intrebare.Am gasit niste gramezi de balegar de oaie prin apropiere de spotu meu, pot sa ma servesc din el si sa il pun direct in groapa marioarelor sau mai trebe procesat?

balegaru trebuie sa aiba cam un an vechime ca sa il poti folosi la marioara altfel poti sa futi tot cu el. daca e destul de vechi nu il pui direct in groapa, iei vre o 2-3 pumni de balegar si il amesteci cu pamantu. dar nu cred ca e o idee buna sa pui direct samanta in pamantu ala , doar daca faci transplant si sa fie planta destul de maricica
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu zic ca e mai grav ca ai gasit acest balegar in apropiere, pare sa fie o indicatie ca si plantele tale vor devenit balegar la anu.. :D
 

iceiceice

Member
nu pun direct samanta in pamant, o sa le tin in geam vreo 3 saptamanani si apoi le duc afara,nu o sa ma risc atunci cu balegaru. Explosiv, nu e chiar langa spot, dar e in zona
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca ajunge turma pe acolo ti le mananca si daca au 2 m inaltime. Pentru ierbivore e o delicatesa..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Cum ar fi o pulpa de oaie imediat dupa ce a mancat cannabis? Oaia la cuptor... Eu zic sa o lasi sa mance, si... hatz!
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Corect. In geam maxim o sa se lungeasca. Exceptand faptul ca ai o fereastra direct spre sud, neobturata de obstacole, care s-ar putea sa faca treaba. Mai ales daca le mai invarti.

Insa daca ma gandesc bine, am avut plante in geam si spre sud, si nu stiu de ce, parca nu au avut destula lumina, s-au intins ca nebunele la geam.
 

Hebii

Member
daca bate soarele in geam 4, 5 ore pe zi poti sa le ti, asa le am tinut si eu anu trecut si au crescut destul de bn
 
Top