What's new

Το ταπάνι του Ορφέα

orfeas

Active member
Veteran
Γιατί, το κινέζικο εκατοστό πόσο είναι; :biggrin:

Σκιάχτηκες με τα 4 νόουντς; Να σου πω ότι αυτές οι ράτσες φτιάχνουν κλάρες όσο ένα φυτό; :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς

[YOUTUBEIF]hvotDZsmDC4[/YOUTUBEIF]
 

Ksaderfo

Active member
Πολύ γερό πράμα... Εγώ έβαλα το καμάρι μου σε μία 30άρα υφασμάτινη τώρα και δατς ίτ... Αλλά είναι τρελο-αλκοολικια θελει ποτισμα καθε μερα σχεδον!!

Μια και σε πετυχα θελω τα φωτα σου.. Εχω μερικα τα οποια εχουν αρχισει να ανθιζουν αλλα ειναι σε κατι το πολυ 20λιτρα... Ειναι πολυ αργα για να τα μεταφυτευσω; Ειδικα το ενα εχει αρχισει να γεμιζει κανονικα...
 

orfeas

Active member
Veteran
30άρα και καθημερινό πότισμα αυτό το καιρό, κάτι ΔΕΝ πάει καλά! :confused:
Αυτό π' ανθοφορεί είναι οτοματίκ; Γιατί, τέτοιο καιρό μόνον αυτά ανθοφορούν...στη θέση σου θα τσεκάριζα τη ριζόμπαλα για πιθανό ρουτμπάουντ και θα 'πραττα αναλόγως ...απ' την άλλη, άμα γυρεύεις συμβουλές καλό θα ήταν να περιγράφεις και τη κατάσταση, πόσο καιρό στην 20άρα, τι μπόι έχει, τι τρώει κι αν σταμάτησε το τάνυσμα...πάντως θυμάμαι παλιότερα έβγαλα μερικά σε 15λιτρους ντενεκέδες :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
Θα στα πω όλα! Μόνο μην τα πεις στη μαμά μου! :D

Λεπόν, Η τριαντάρα είναι υφασμάτινη και γενικά παίζει πολύ αεράκι. Μετά έχω ένα μικρό σε μία 12άρα υφασμάτινη αλλά δεν χρειάζεται παραπάνω νομίζω... Άσε που δεν έχει ανθίσει ακόμα.

Όλα τα άλλα, εκτός από το τεράστιο στην 30άρα ανθίζουν κα-νο-νι-κα... Ειδικά το ένα έχει αρχίσει να γεμίζει. Είναι το περίφημο "ξαντέρφο" σε 3η γεννιά αυτο-γονομοποιημένο... :D

Το ένα έχει αρχίσει να ανθίζει αλλά δεν έχει γεμίσει πολύ. Αλλά επίσης είναι και αρκετά μικρό, δε νομίζω ότι του πέφτει μικρή η 15άρα... Λές να το φλιπάρω σε καμιά 30άρα;

Τα άλλα που ανθίζουν λες να τα αφίσω εκεί που είναι; Δε ψηλώνουν πια ετσι και αλλιως.

Όλα αυτά που ανθίζουν τρώνε μπιο-μπλουμ με δοση πρωτης βδομαδας και τα αλλα 2 τα ριχνω πολυ μπιο γκροου, δοσολογια 3ης εβδομαδας ξερω γω...

Είδε σχεδιαγραμα Κάππα (Κ ιζ φορ κανναμπις... )

Κ

attachment.php
attachment.php
attachment.php
 

Attachments

  • 20170612_194231.jpg
    20170612_194231.jpg
    92.8 KB · Views: 97
  • 20170619_165702.jpg
    20170619_165702.jpg
    107.6 KB · Views: 88
  • 20170619_165716.jpg
    20170619_165716.jpg
    125.6 KB · Views: 94

orfeas

Active member
Veteran
Το ξαναλέω, 30άρα και ρουτμπάουντ αυτόν το καιρό...χχχμμμμ...
Κατά τ' άλλα μια χαρά φαίνονται τα κανάβια σου! Για τους περίοικους θα ανησυχούσα κομμάτι...

Στα δικά μου τώρα και το όνομα του ψιμαδιού Λουμίνι με προέλευση Μωρέας :biggrin: πρώτη φορά σπέρνω τόσο αργά...έχω τη περιέργεια...

Τα Ορφέο Νέγρο παν' περίφημα...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090848.jpg
    P1090848.jpg
    132.3 KB · Views: 88
  • P1090838.jpg
    P1090838.jpg
    184.1 KB · Views: 92
  • P1090839.jpg
    P1090839.jpg
    148.5 KB · Views: 89

thandee

Active member
Στα δικά μου τώρα και το όνομα του ψιμαδιού Λουμίνι με προέλευση Μωρέας :biggrin: πρώτη φορά σπέρνω τόσο αργά...έχω τη περιέργεια...

:tiphat:Ορφεύς


καλησπερα στην παρεα...με τις ζουγκλες της...
Ορφευς και πολυ καλα εκανες....ειναι ακριβως σαν να ξεκινησες εσωτερικα 12/12....οτι σπειρεις απο δω και περα ανθιζει...αλλα δυστυχως το μονο που φρεναρει ειναι ο καιρος απο Νοεμβρη...αυτη τη στιγμη αυτο το φυτο θα τελειωσει εκπροθεσμα....οπως ταλλα σου...δοκιμασε αν θες και τελη Ιουλιου...τελη Αυγουστου...απτα τελη Ιουλιου και μετα υπολογιζεις 1 μηνα πανω...απτα τελη Αυγουστου 2 μηνες πανω κ.ο.κ π.χ super lemon haze κανονικα τελειωνει αρχες Νοεμβρη...αν σπειρεις τελη Ιουλιου απλα κοβεις αρχες Δεκεμβρη κ.ο.κ.Στην jamaica π.χ.με το που ξεκιναει η ανθοφορια σπερνουν συνεχεια καθε μηνα και φουντιαζουν κατευθειαν....ετσι εξηγουνται και οι tropical satives που δεν τελειωνουν ποτε...εδω Ελλαντα ομως????χρειαζεσαι και strain που τελειωνει γρηγορα....εκτος και αν τα σκεπαζεις....
ανοιχτα μεχρι και τις 15 Νοεμβρη ανταχουν ολες τις κακουχιες ...δοκιμασμενο περυσι...εσπειρα τελη Ιουλιου...εκοψα 15 Νοεμβρη...και εφαγε βροχες σταυτια..αλλα κανενα προβλημα σε οποιοδηποτε τομεα...ουτε μουχλα...φουντα αλεπουδισια...σταχυ....και εχω την εντυπωση...οχι 100%..οτι και μεχρι τις 15 Δεκεμβρη δεν θα υπηρχε κανενα θεμα περυσι ασκεπαστο...δηλαδη κανα old timers haze με λιγα σκεπασματα ανετα τελειωνει....βορεια...μην μιλησω για Πελοποννησο και Κρητη....μιλαω Βορεια!εχει και σταχυ φουντα...οριστε και ενα jack απο greenhouse seeds να συντροφευει τους οψιμους
!!!!καλλιεργητες!προστεθηκε στη συλλογη!νοιλα
 

Attachments

  • 2017-06-23 18.16.35.jpg
    2017-06-23 18.16.35.jpg
    39.5 KB · Views: 88

Ksaderfo

Active member
Το ξαναλέω, 30άρα και ρουτμπάουντ αυτόν το καιρό...χχχμμμμ...
Κατά τ' άλλα μια χαρά φαίνονται τα κανάβια σου! Για τους περίοικους θα ανησυχούσα κομμάτι...

Στα δικά μου τώρα και το όνομα του ψιμαδιού Λουμίνι με προέλευση Μωρέας :biggrin: πρώτη φορά σπέρνω τόσο αργά...έχω τη περιέργεια...

Τα Ορφέο Νέγρο παν' περίφημα...

:tiphat:Ορφεύς

Και πολύ καλά έκανες και έσπειρες... Εγώ μη σου πω ότι σκέφτομαι ήδη που θα πάω διακοπές αν χαλάσουνε... :D

Αυτά που ήταν ρουτ μπαουντν ηταν σε πηλινες 20αρες... Τελοσπαντων ήταν όλα ροοτ μπαουντ εκτος απο το μικρο στην 12άρα υφασμάτινη το οποίο όμως την εφαγε την γλαστρα... με το ζορι καταφερα και το εβγαλα.

Τα εβαλα τωρα σε 25+ πηλινες ολα με οτι να ναι χωμα και βλεπουμε...

Το μεγαλο στην 30αρα προσεχω σαν τα ματια μου..! :D

αντε να δουμε τι θα γινει και φετος..
 

delicorganic

Well-known member
Στα δικά μου τώρα και το όνομα του ψιμαδιού Λουμίνι με προέλευση Μωρέας :biggrin: πρώτη φορά σπέρνω τόσο αργά...έχω τη περιέργεια...

Τα Ορφέο Νέγρο παν' περίφημα...

:tiphat:Ορφεύς

Μές τον ΟΝτά ενός πασά..για κοίτα κόσμε ένα κορμί...:biggrin:
Τα ΟΝτα είναι πράγματι πανέμορφα φυτά...πέρα απ' το ότι είναι ζωντανή ιστορία και
και χαίρομαι πολύ που τα αντικρίζω σήμερα,δεν πάνε
μόνο περίφημα,σφαίρα πάνε!!
πανέτοιμα και αυτά για μετακόμιση σε νέο σπίτι,υποθέτω τα κρατάς εσκεμμένα σε μικρές γλάστρες μπάς και γλυτώσεις τα 4μετρα και τον πανζουγλισμό:)??
Καλορίζικη και η βαλλωτή ,η περιέργεια άλλωστε την γάτα σκοτώνει,τον άνθρωπο τον εμπλουτίζει..:)
[YOUTUBEIF]Rqodw3z1Io8[/YOUTUBEIF]
 
Last edited:

orfeas

Active member
Veteran
ένας μήνας μετά το 319 ποστ κι η κυρία δε κρατιέται... :dance013:

:tiphat: Ευλογείτε!

Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090923.jpg
    P1090923.jpg
    139.9 KB · Views: 88
  • P1090922.jpg
    P1090922.jpg
    205 KB · Views: 89

orfeas

Active member
Veteran
Τελικά τι κλάδεμα έκανες; Όλο αυτό είναι ένα;

Το κλάδεμα που είπα...3-4 γόνατα απ' τη κορφή, δέσιμο και τράβηγμα χαμηλά και αραίωμα στο εσωτερικό...

Πόσα φυτά είναι όλο αυτό;

Ευλογείτε!
 

Attachments

  • P1090927.jpg
    P1090927.jpg
    231.5 KB · Views: 89

Ksaderfo

Active member
Το κλάδεμα που είπα...3-4 γόνατα απ' τη κορφή, δέσιμο και τράβηγμα χαμηλά και αραίωμα στο εσωτερικό...

Πόσα φυτά είναι όλο αυτό;

Ευλογείτε!


Όντως πολύ κλαδί... ;) Εκείνο τέρμα δεξιά κλαδί είναι πάλι ε;
 

orfeas

Active member
Veteran
Όντως πολύ κλαδί... ;) Εκείνο τέρμα δεξιά κλαδί είναι πάλι ε;

Καλά ρε Θωμά, θα τραβήξω μια μόνο το χώμα και το κορμό για να σου φύγει η δυσπιστία :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

orfeas

Active member
Veteran
ο τύπος των ήλων ...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090938.jpg
    P1090938.jpg
    189.1 KB · Views: 91
  • P1090945.jpg
    P1090945.jpg
    164.2 KB · Views: 84

ironagxos

Member
για σου μαστρο-ορφεα με τα μπερκετια σου!!!
να σε ρωτισω κανεις και σε καθε κλαδι που το κατεβαζεις κανα φιμ η τοπ;;
 

orfeas

Active member
Veteran
για σου μαστρο-ορφεα με τα μπερκετια σου!!!
να σε ρωτισω κανεις και σε καθε κλαδι που το κατεβαζεις κανα φιμ η τοπ;;

Μέχρι στιγμής όχι, αλλά απ' ανάγκη όμως μάλλον θα το κάνω τις επόμενες εβδομάδες...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090960.jpg
    P1090960.jpg
    208 KB · Views: 91

orfeas

Active member
Veteran
μια για τους σατιβολάγνους και μια για τους Καλαματιανούς...
την Παναμάλα της παραπάνω φωτό την καταβρόχθισε η φαιά σήψη...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1100170.jpg
    P1100170.jpg
    139.3 KB · Views: 95
  • P1100172.jpg
    P1100172.jpg
    109.8 KB · Views: 94
  • P1100169.jpg
    P1100169.jpg
    142 KB · Views: 92
  • P1100168.jpg
    P1100168.jpg
    136 KB · Views: 89

delicorganic

Well-known member
Χαίρε καρουλιωτη!
Ομορφιές,ομορφιές...:tiphat:
Την γιγαντομορφη την παναμαλω την έφαγε όλη ο μύκητας?όχι τέτοια μαντάτα ρε γαμωτο,πίκρα.
Τα καρουλιωτικα είναι τα παραπανω ε?
Φαίνεται να θέλουν ακόμα κάμποσο καιρό..
Τα ανθη του μοιάζουν με ένα απ τα φαινο του χαμουτζιδικου ibl,σχεδόν αλεποουρατα..:biggrin:
Το Καλαμάτα cross φαίνεται να κοντεύει πάντως,κάτι που προς τα εδώ δεν συμβαίνει τόσο νωρις.
Στούπα στα ρετσινια είναι το άτιμο..
Κανα άρωμα μετέφερε μας γέροντα,τα όντα τι εκπεμπουν?
 

Ksaderfo

Active member
μια για τους σατιβολάγνους και μια για τους Καλαματιανούς...
την Παναμάλα της παραπάνω φωτό την καταβρόχθισε η φαιά σήψη...

:tiphat:Ορφεύς


Που τη βρήκες τη φαιά σήψη ρε Σαντάμ;;; :biggrin:

[YOUTUBEIF]kHztOoNmv3s[/YOUTUBEIF]
 
Top