What's new

Το ταπάνι του Ορφέα

ironagxos

Member
Ρε τρελαμένε, όταν καβαλάμε άλογα, κρατάμε πάντα τα χαλινάρια κοντά, ειδάλλως άμα το άλογο είναι αλανιάρικο σε πάει όπου θέλει... και γρήγορα βρίσκεσαι εκτός σέλας... εκτός κι αν κατέεις από άτια... :biggrin:

Λοιπόν ένα-ένα: Οι μπουρμπουλήθρες κι οι φούντες άψογες ! Άσε που θα σου έλεγα να ρίξεις στο κουβά παλιωμένες φούντες...εκεί να δεις δυναμίτια...είχα φτιάξει κάτι δραμάρια με ένα παλιό Ζαμάλ χας...τι τριφυλλούπες λες...1/3 του σπιρτόξυλου στο μονόφυλλο κι άντε γεια :laughing:

Για τα λιπάσματα, όποιος καλλιεργεί οργανικά και κατέει, αγνοεί επιδεικτικά τα συνθετικά. Περίοδος! Εννοείται, βέβαια, αναφέρομαι στην εξωτερική...μη παρεξηγηθεί κάνας χαμουτζής...:biggrin:

Για τους Τούρκους, άσε μη μου λες γιατί την έχω καμένη τη γούνα μου...μπορεί και να παρεξηγηθώ αλλά αυτή η ράτσα είναι απλώς ρυπαρή και μας έχει έχει κατακλέψει τα πάντα...γη, μουσική, χορό...
θα τρίζουν εις τον αιώνα τα κόκαλα των σφαγμένων Ποντίων κι όχι μόνο...
Ωστόσο το σάζι μου αρέσει πολύ, αν και προτιμώ το ούτι...

Κι όταν γράφεις "χεσμένος" άλλαζε και καμιά γλώσσα στο πληκτρολόγιο... :laughing:

:tiphat:Ορφέας
το hash το κανεις με παραδοσιακο τροπο κοσκινισμα;;;
σιτες σε micron που με ειχες προτινει δουλευεις;;;
 

orfeas

Active member
Veteran
Σπάνια κοσκινίζω...συνήθως στο κουβά και μπλακ εντ ντέκερ :biggrin:
και μετά μαζεύω απ' την 120αρα...βασικά χρειάζομαι και μια μικρότερη...
Πρέπει να αγοράσω ένα καινούργιο σετ...

Συνέχεια στο θέμα των σπόρων από αυτογονιμοποιημένα θηλυκά φυτά πάλι και τα δύο Ζαμάλ Χας ηλικίας 5-6 εβδομάδων... :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090712.jpg
    P1090712.jpg
    116 KB · Views: 38
  • P1090713.jpg
    P1090713.jpg
    63.2 KB · Views: 39

Ksaderfo

Active member
Σπάνια κοσκινίζω...συνήθως στο κουβά και μπλακ εντ ντέκερ
και μετά μαζεύω απ' την 120αρα...βασικά χρειάζομαι και μια μικρότερη...
Πρέπει να αγοράσω ένα καινούργιο σετ...

Συνέχεια στο θέμα των σπόρων από αυτογονιμοποιημένα θηλυκά φυτά πάλι και τα δύο Ζαμάλ Χας ηλικίας 5-6 εβδομάδων... :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς


Αρκίντια;;; :(

Αυτό τι είναι τελικά να πούμε... Με προβληματίζει... Και αρσενικό να είναι είναι αυτόματο άρα παίζει να αρχίσω κάνα 4ο Ράιχ με κάνα ξαντέρφο που ανθίζει νωρίς ή καμιά από τις βουνίσιες γκόμενες που είναι μ@υ-νά-ρες... :huggg: :D


attachment.php



[YOUTUBEIF]CsTM96W8TNE[/YOUTUBEIF]
 

Attachments

  • IMG_20170503_135956_DRO[1].jpg
    IMG_20170503_135956_DRO[1].jpg
    57.7 KB · Views: 41

orfeas

Active member
Veteran
Εάν αυτά που φαίνονται σαν καλαμπαλίκια είναι τέτοια, τότε πολύ σύντομα θα έχουν γύρη μέσα όπως αυτό το Ζαμάλ χας που έδειξα...τέτοιο γρήγορο σερνικό δεν έχω ματαδεί!

Άντε μπρουμ με μια χαλασμένη Ζαμάλω! :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
Εάν αυτά που φαίνονται σαν καλαμπαλίκια είναι τέτοια, τότε πολύ σύντομα θα έχουν γύρη μέσα όπως αυτό το Ζαμάλ χας που έδειξα...τέτοιο γρήγορο σερνικό δεν έχω ματαδεί!

Άντε μπρουμ με μια χαλασμένη Ζαμάλω! :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς

To έβαλα καραντίνα μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση... :biggrin:

[YOUTUBEIF]wSmYSZGMZj0[/YOUTUBEIF]
 
G

Guest

Περίεργο με τον καμπανάτο Ζαμ Χας...Όλοι λένε ότι σπόρια από φεμ αυτογονιμοποιημένα(και όχι μόνο ,και τα φεμχφεμ) ,θα είναι φεμ με πονηρές τάσεις ή χερμι...Και το μικρό δείγμα από τα δικά μου ,4/4 θηλυκά.Μήπως μαγαρίστηκε από πουθενά;Ή μπορεί αυτό το παπάρι να πετάξει και καναν ύπερο αργότερα.
 

orfeas

Active member
Veteran
Περίεργο με τον καμπανάτο Ζαμ Χας...Όλοι λένε ότι σπόρια από φεμ αυτογονιμοποιημένα(και όχι μόνο ,και τα φεμχφεμ) ,θα είναι φεμ με πονηρές τάσεις ή χερμι...Και το μικρό δείγμα από τα δικά μου ,4/4 θηλυκά.Μήπως μαγαρίστηκε από πουθενά;Ή μπορεί αυτό το παπάρι να πετάξει και καναν ύπερο αργότερα.

Περίεργο δε λες τίποτα! Το ίδιο ακριβώς μου συνέβη και με ένα ζεύγος Ζαμαλντελίκα από αγάμητη μαμά κι αυτά... :biggrin: μαγάρισμα μηδέν...
Τα προτσάδια :laughing: δε θα προλάβουν να πετάξουν κάνα ύπερο γιατί τα πέταξα στο λάκκο (ελλείψει Καιάδα :laughing: )

Φωτό άιπδάτε, αργότερα...

:tiphat:Ορφεύς
 

orfeas

Active member
Veteran
Θηλυκή Ζαμαλντελίκα κι αρσενικός Ορφέο Νέγκρο (ΟΝ)...
Επίσης δύο ακόμα ΟΝ έδειξαν σημάδια πουνανιού :laughing:

Εν τω μεταξύ, παίζει να έκανα λάθος με τη φωτό του σερνικού...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090715.jpg
    P1090715.jpg
    102.1 KB · Views: 43
  • P1090714.jpg
    P1090714.jpg
    80.9 KB · Views: 38
Last edited:

makedon

Member
Veteran
σιγουρα το χεις αναφερει,αλλα δωσε λιγο πεντιγκρι για το παντρεμα που κανες(ΟΝ)

η φυλωσια της ζαμαλδελικας πολυ ζεξυ

για τα αυτογονημοποιημενα.λογικο ακουγεται κιολας ενα φυτο που κανει αυτογονημοποιηση(για να διαιωνηστει) να βγαζει αρσενικα κ θυληκα κ τα χερμι ειναι η μλκια που εχει πεχτει επιδει δεν εχει γινει κανονικο παντρεμα...

:smoke:
 

orfeas

Active member
Veteran
σιγουρα το χεις αναφερει,αλλα δωσε λιγο πεντιγκρι για το παντρεμα που κανες(ΟΝ)...

:smoke:

Λοιπόν, πατρίδα, η ιστορία πάει κάμποσο πίσω όταν το Μινουί και η Λιλή ήταν ακόμα στη Δαγκλή... και τα ρεμπέτια είχαν τις άκρες τους και σίγουρα όχι Ολλανδικές...μιλάμε για το 2000 περίπου...
Ένας φίλος κράτησε σπόρια και τα έδωσε σε κάποιον ψιλοάσχετο που είχε όμως μια σούπερ-ντούπερ καβάτζα στο βουνό και τα έβαζε για κάμποσα χρόνια...εννοείται έβαζε απ' αυτά που σπόριαζαν. Από αυτά τα σποριασμένα μου δόθηκαν κάμποσα πριν 6-7 χρόνια. Εγώ δεν πάντρεψα ακόμα τίποτα, φέτος είναι στο πρόγραμμα...
Συμπτωματικά, χθες είχαμε τη κουβέντα για τον ψιλοάσχετο και μαθαίνω ότι ξεπάτωνε σερνικά χωρίς να βεβαιωθεί για ερμαφρόδιτα και τα πετούσε παραδίπλα... :biggrin: πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί κάποια να ήταν ερμαφρόδιτα και να γονιμοποίησαν τα θηλυκά... γι' αυτό και θα πρέπει να ξεκαθαρίσω αυτό το θέμα...
Πάντως μια φορά εγώ και μια ο Άγιος βγάλαμε φίνα φυτά με μπόι πάνω από τρία...

Ελπίζω να σε διαφώτσα! :laughing:

:tiphat:Ορφεύς
 

orfeas

Active member
Veteran
Και το καμάρι 'μ στα 65 εκ.
Σε κάνα δυο μέρες φοράει παπούτσι γκάλιβερ ( ελληνιστί, γκιούλιβερ :biggrin: ) κι έχει να γίνει του σίστου μες το λούκκο :biggrin:
Ταλαντεύομαι ωστόσο στο τι να κάνω, προπόνηση ή χρατς χρουτς στυλ Λερναίας ... ή ελληνιστί, σουπερ κρόπιν/λόλιπόπιν :woohoo:

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090725.jpg
    P1090725.jpg
    145.4 KB · Views: 40
  • P1090727.jpg
    P1090727.jpg
    176.1 KB · Views: 39

ironagxos

Member
Το Congo του Ace είναι bangi/congo /pck .To deep congo είναι το congo x deep chunk.To back to the congo είναι backcross του deep congo με την κογκολέζα και μετά ξανά με το deep congo (τση ποτάνας :biggrin: ).

Τι γίνεται ρε κουμπάρε,πάλι αυτές οι μαλακίες σου την πέσανε; (bm?)
Ρίξε ασπιρίνα και σπινοσαντ ,αφού την έχεις βρει τη συνταγή...:)
:tiphat:
γαματα ...μεγαλη οικογενοια χωραφα δλδ!!!
για ποιο εχεις ακουσει τα καλα syd;;
 

orfeas

Active member
Veteran
Τα Όντα πάνε περίφημα, κορφολογήθηκαν και μεταφυτεύθηκαν σε λίγο μεγαλύτερες γλάστρες και κατά τα μέσα του Ιουνίου,ίσως κι αργότερα, θα μπουν σε τελικές των ~30 λτ...μ' αρέσει το κοκκίνισμα των κοτσανιών :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090754.jpg
    P1090754.jpg
    141 KB · Views: 38
  • P1090753.jpg
    P1090753.jpg
    106.2 KB · Views: 40
  • P1090752.jpg
    P1090752.jpg
    114.5 KB · Views: 39

orfeas

Active member
Veteran
Λοιπόν, η κυρία μπήκε στη γούρνα πριν δυο βδομάδες κι έχει αρχίσει η προπόνηση με επικύψεις προς το παρόν... :biggrin: θα πέσουν φαλτσέτες, αργότερα όμως που θ' αγριέψουν τα πράματα...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090777.jpg
    P1090777.jpg
    173.4 KB · Views: 38

delicorganic

Well-known member
Λοιπόν, η κυρία μπήκε στη γούρνα πριν δυο βδομάδες κι έχει αρχίσει η προπόνηση με επικύψεις προς το παρόν... :biggrin: θα πέσουν φαλτσέτες, αργότερα όμως που θ' αγριέψουν τα πράματα...

:tiphat:Ορφεύς

Κουκλάρα η κυρία και φουριόζα θα έλεγα!!
αυτη είναι mal*pan?
Αμα έχει και απεριόριστη άπλα απο κάτω τότε θα τα χρειαστεί σίγουρα τα ''σπασίδια-ψαλίδια'' της και πολύ σύντομα πιστεύω..
μπράβο βρε ορφέα,ωραία μεράκια και πανέμορφη αλτάνα έχεις και φέτος ρε μάγκα..:tiphat:
 
Last edited:

orfeas

Active member
Veteran
Κουκλάρα η κυρία και φουριόζα θα έλεγα!!
αυτη είναι mal*pan?
Αμα έχει και απεριόριστη άπλα απο κάτω τότε θα τα χρειαστεί σίγουρα τα ''σπασίδια-ψαλίδια'' της και πολύ σύντομα πιστεύω..
μπράβο βρε ορφέα,ωραία μεράκια και πανέμορφη αλτάνα έχεις και φέτος ρε μάγκα..:tiphat:

Άσε...καλά την είπες... "κακό * τηγάνι" η κυρία... :biggrin:

αλτάνα, έ; αχ αυτά τα Λεβαντίνικα... :)

Εντάξει, μέχρι στιγμής πάμε ζούπερ...τώρα αρχίζουν σιγά σιγά τα δύσκολα...ξεκατινιάστηκα για να ανακατώσω καμιά 200αριά λτ. ... είναι και το σπίτι βλέπεις που έχει κάμποσες γλάστρες... όχι πονηρές... :biggrin:

Άντε μπρούμ με μια χαλασμένη ζαμάλω!

:tiphat:Ορφεύς
 

orfeas

Active member
Veteran
Η γούρνα έχει αρχίσει να γεμίζει σιγά-σιγά...η κυρία αποκεφαλίστηκε στο 3-4 γόνατο από τη κορφή... κάνα δυο ψηλά πλαϊνά κλαδιά επίσης χάσανε τη κορφή τους για να ισιώσει η κώμη... :biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090824.jpg
    P1090824.jpg
    142.8 KB · Views: 40
  • P1090825.jpg
    P1090825.jpg
    144.8 KB · Views: 39
  • P1090826.jpg
    P1090826.jpg
    130.7 KB · Views: 39

Ksaderfo

Active member
Σωστόστ... ;) Τι 3cm είναι αυτά; Κινέζικα; :D

4 νόουντς;;; Μην είναι πολλά;;; '_'
 

Latest posts

Latest posts

Top