What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

bgddsq

Member
bai serios ... caterinca , haz de necaz , dar ieri m-am dus catre spot ... si pe drum am dat nas in nas cu un pui , era cam cat un pitbull daca nu putin mai mic , am cam incremenit si m-am intors mi-am bagat pula-n el de spot :))))) ... dar acu pe bune , e risky trip cu rasi prin padure ?

PS cu diicotu n am cum sa dau nas in nas ca nu-s in ro frate
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
La dimensiunile descrise, cam era adult. Daca nu te-a mancat, inseamna ca esti necomestibil. Ori ațos, ori afumat. Ultima sigur :D
E animal crepuscular, mai ales primavara si vara. Evita si tu orele de apus sau de rasarit. Teoretic...
Oricum, rasul nu ataca omul, poate doar sa se simta amenintat, el sau puii, insa posibilitatea exista.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E mai speriat de tine decat esti tu de el. Daca respecti aceasta regula nici un animal salbatic nu te va ataca fara un motiv intemeiat.
 

bgddsq

Member
Am crezut ca e pui era la vreo 8 10 metrii de mone statea m a fixat cu privirea si nu facea nimic doar se uita la mine am incremenit ... intr adevar era cam 7 seara .... decu teoretic ziua n ar fi probleme sa inteleg. Ms de raspuns frate , ma speriasem asa tare incat ma gandisem sa renunt la spot :))) dar daca zici ca nu i chiar f periculos imi bag pula n el de ras :)))
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Aia ca ai dat nas in nas cu linxu e o intamplare. Cred ca era linxu beat. Sau mancase din bud. Ca altfel, linxu vede omu mai intai. Asa ca daca l-a vazut, no problem, no danger.
Daca s-ar decide ca i-e foame de stoneri, sare din copac la gat. No chance la un linx adult si sanatos, dar nu s-a prea auzit, chiar deloc cica. Exceptand Ciresarii (daca nu ati citit-o, recomand, merge cu o indica de calitate. Nu ca as fi incercat asa pe vremea cand am citit-o prima oara,..).
 

bgddsq

Member
La intrare in padure pe alee , e o casa intre copaci si era chiar la gardul casei cand am intrat pe alee , m a vazut si a ramas nemiscat se uita fix la mine. Eu m am blocat m am gandit ca daca fug fuge spre mine , nu am stiut ce sa fac si am ramas nemiscat pe loc 2 3 minute dupa care am plecat fiecare n drumu nostru , eu acasa el in padure .... dar m am terorizat rau de tot nestiind prea multe despre comportamentu lui la momentul cu pricina ....
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Merge man. Insa daca ai temeri, se rezolva simplu:
Iti pui un guler din ala de gips pentru traume. Poti merge linistit la spot fara teama de linx!
:laughing::dance013:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ne, asta ar fi mai andel e degraba stilul meu, daca ar fi necesar. Stilul lui Sandel e sa nu se lase inainte sa se apuce. Sau sa nu se-apuce inainte sa se lase. Da, foarte clar... :)
 

Latest posts

Latest posts

Top