What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@anonimus: Pai cam ce inseamna tot growul (a se citi "toata durata lui") ?

Singura problema e in cazul ca nu gasesti de 4000K. In care caz, foloseste si tu jumate jumate, ca sa ai dual spectrum (nu ca ar fi cea mai buna solutie, asa ai putea sa consideri raportul de 1/3 de la HPSuri, n-am idee). Eu le-am pus haotic, majoritatea 6500k cu rezultate bune. Deja a trebuit sa sprijin una din ele, si mai am 4 saptamani. Io cred ca te agiti prea mult.

Nu cred ca te dureau degetele daca ma luminai putin

Ba da man, ca intri pe forum de oameni care tasteaza mai greu, din motive obiective, si prefera sa fie foarte atenti la iepurasii roz (peace, hempfield :) ), decat la faptul ca tu nu stii engleza.

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=267743&page=31

Incepand cu postul 310, limba romana.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Pai e clar. Pentru mine. Dar ma uimeste cum se pot suci vorbele in mintea oamenilor. No offence, anonimus, i se petrece aproape oricui dupa un cui. Bine, explo zice ca nu si lui...
 

187Blacka

Member
Seminte

Seminte

Salutare! As vrea si eu sa primesc niste opinii despre niste seminte.
Este prima data cand cumpar asa ceva si sunt curios daca am vreo sansa cu ele.
 

Attachments

  • at.jpg
    at.jpg
    46.7 KB · Views: 15
  • at2.jpg
    at2.jpg
    41.3 KB · Views: 14

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu stiu, nu e unul dintre ambalajele pe care sa le mai fi vazut vreodata ca sa imi dau seama de marime. Dar nu pare a fi hartie de calitate precum se utilizeaza la ambalaje.. si nici nu scrie numele breederului pe ele.. ceea ce e ciudat.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu stiam ca avem producatori de seeds in romania. Vezi sa bu fie bulk-uri reambalate. Si cireste pe forum ce au mai patit cei care au comandat din ro. Daca le-ai comandat unde locuiesti sau unde ai de gand sa le cresti mai bine nu le germina.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Daca are pretendenti deja, posibil nu are par. N-as sti sa spun cum sta treaba, m-as hazarda...
 

gganjaabwoy

Active member
gata si-a dat ganja comanda pt piese de controller...cand vin deschid thread-ul cu "arduino pt sandei"...asa...sa invete orice sandel alaturi de ganja sa isi faca propriu controller pe bani marunti.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Suntem aici pentru suport. Macar moral, daca va fi primul tau controller... :D Da un link cu unitatea centrala sa vedem ce ti-ai ales
 

gganjaabwoy

Active member
pai am comandat asa:
-2x Arduino Uno r3(1 principal si 1 pt touch)
-1x touchscreen 2.4inch
-1x dht22(temp&humi sensor)
-1x DS3231(rtc)
-1x Hc-sr04(Ultrasonic module,distance measuring)
-1x 1 kit rezistor
-1x Ultrasonic Atomizer(umidificator diy...da...renunt la sosete:muahaha:)
-1x Water level sensor(pentru umidificator...sa mentina mereu nivelul de apa ideal pt atomizator)
-1x 5v power supply
-1x breadboard test
-40x jumper male to male
-40x jumper female to male.

cam atat momentan.
 
Top