What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

afl

New member
Am si eu niste intrebari despre flush. 1. Durata ?? Am vazut ca majoritatea spun 2 saptamani..bun 2 saptamani sa zicem dar asta insemnand in fiecare zi sau 1 data la 2 saptamani? Inainte de harvest e recomandat sa o tii o petioada n ore/zile pe intuneric? De ce si cat? Tare v-as fi recunoscator pentru un raspuns cat mai "scurt la obiect si calitativ fara sa ne lungim" .ps : tin sa mentionez ca am dat search pana am inebunit dar una e sa citesti de la romanii tai una de la straini.multumesc anticipat
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In primul rand tu nu intelegi ce e aia flush daca intrebi daca zilnic sau o data la 2 sapt. Si asta e grav, daca zici ca ai citit si pe ro si pe international.
Asa ca mai bine cauti singur, decat sa iti raspundem noi ceva si tu sa folosesti informatia la altceva.
 

uhucare

New member
Cat de rau miroase o "Aurora Indica" cand e in flower ? Are neaparata nevoie de filtre de carbon si alte chestiuni ca sa nu te simta vecinii ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Clar. Ai nevoie si in veg, d-apai in flower. Nu exista un strain care sa nu aiba nevoie de filtre.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Clar. Ai nevoie si in veg, d-apai in flower. Nu exista un strain care sa nu aiba nevoie de filtre.

Mai exista si astfel de strainuri. Spre exemplu Golden Tiger de la ACE Seeds miroase a frunza de morcov. Nimic din mirosul ei nu aduce cu binecunoscutul miros intepator de canabis. Dar si mirosul permanent si puternic de morcovi poate ridica semne de intrebare . :biggrin:
 

bgddsq

Member
gata ! in sfarsit ... m-am hotarat in proportie de 101 % ... ramane batut in cuie ... o sa incerc outul anu asta cu

Easy sativa - female seeds x4 seminte
Early skunk sensi seeds x3 seminte
Frisian Dew dutch passion x3 seminte

Sa vedem ce-o iesi pana la final :D . Mult noroc mie !
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Mai exista si astfel de strainuri. Spre exemplu Golden Tiger de la ACE Seeds miroase a frunza de morcov. Nimic din mirosul ei nu aduce cu binecunoscutul miros intepator de canabis. Dar si mirosul permanent si puternic de morcovi poate ridica semne de intrebare . :biggrin:

Am enumerat 3 din astea, insa acuma, sa mai tinem cont de un lucru: una e sa ai 20-50 de plante, si alta e 2 plante. La mine abia se simte, si nu, nu m-am invatat. Chiar si menajera imi zice ca nu se simte. Bine, cand deschizi usa la casa, e un miros usor, picant, dar atat.
Poate depinde si de conditii, etc, pentru ca pe forumuri scrie ca Sour Amnesia are un miros intens acru, dar... e usor floral, dulce si de conifere. SI picant, dar usor.

Si imi pare rau ca nu mai tin minte soiul ala care mirosea a iasomie. A fost misto: cel mai misto miros de iasomie, mai misto decat iasomia!

Nu as creste insa vreun skunk sau cheese sau vreun descendent apropiat intr-un loc aglomerat.

Acuma, pentru cine vrea 100% fara miros, orice ai creste, filtre.
 

bgddsq

Member
menajera ? cata marfa vinzi pe luna vere ? :))))) sau menajera e vreo rapanoasa de 18 ani din cartier de-i dai si ei sa fumeze ca sa-ti faca menaju ? =)))
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
menajera ? cata marfa vinzi pe luna vere ? :))))) sau menajera e vreo rapanoasa de 18 ani din cartier de-i dai si ei sa fumeze ca sa-ti faca menaju ? =)))

Menajera este o inginera de 40+ ani, care arata cam de 30. Nu, nu se lasa... Menajera de dealer, stie ce o asteapta... :D

Dar nu de iarba. Nu deocamdata, insa am un proiect pentru dupa legalizare :) Daca se va petrece vreodata in RO...
 

afl

New member
In primul rand tu nu intelegi ce e aia flush daca intrebi daca zilnic sau o data la 2 sapt. Si asta e grav, daca zici ca ai citit si pe ro si pe international.
Asa ca mai bine cauti singur, decat sa iti raspundem noi ceva si tu sa folosesti informatia la altceva.
Nu cred ca te dureau degetele daca ma luminai putin :) tocmai de aia nu prea am inteles unde "ma documentasem" de aceea am ales sa intreb aici si oricum am fost rezervat inainte sa fac asta dar ma rog hai merci pentru nimic.
 

iceiceice

Member
pe primul site pe care am intrat:
The process of flushing involves giving your plants just plain water with no nutrients for a period of time before harvest. For growers who normally give water to their plants with nutrients in it, you would water your plants as normal with the same type of water you normally use, but you don't add any nutrients. Depending on the setup, growers usually flush their plants this way for a few days up to about 2 weeks.
 
Last edited:

afl

New member
pe primul site pe care am intrat:
The process of flushing involves giving your plants just plain water with no nutrients for a period of time before harvest. For growers who normally give water to their plants with nutrients in it, you would water your plants as normal with the same type of water you normally use, but you don't add any nutrients. Depending on the setup, growers usually flush their plants this way for a few days up to about 2 weeks.
Multumesc frumos ice!!!! Esti un domn!
 

iceiceice

Member
si nu te supara daca mai primesti raspunsuri dinastea mai rautacioase dar mai vin useri noi ca tine , pun 2 intrebari si se cara , si apoi iti dai seama cand citesc ce scrieti , useri precum explo care is de 50 de ani aici pe ic si vad dinastia ca tine saptamanal , nu sunt in moodul de a da sfaturi. ( sper ca nu te superi ca te-am facut batran explo haha)
 

anonimus

Member
'ai noroc :tiphat:
m-am tot socotit cu luminile astea a mele din bucati, si as vrea sa-mi iau 260-280w led pe dulie 15 sau 20 w fiecare, vreo 27-28 mii lumeni total la metrul meu patrat... problema mea e ca nu stiu cam cate becuri de lumina calda 3000k si cate de lumina rece 6500k sa iau pentru optim-ul de spectru pe cand o sa mearga toate. ma gandesc ca pentru flower ar fi bune toate lumina calda sau... ??? sa iau mai multe si sa le schimb cand trec la flower ??? sau au si alea de 6500k rolul lor la flower ? este vreo combinatie care merge si pe veg si pe flower ? la grow-ul asta cand au intrat in flower am pus totul alb cald.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daylight 4000K tot growul.. tu nu citesti ce mai zic baietii pe ro despre leduri daca tot vrei sa iti iei?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si legat de treaba cu flush mie nu imi plac astia lenesi care zic ei ca au citit peste tot si n-au gasit cand de fapt nu ai cum sa nu gasesti aceea informatie daca cauti cateva minute. Si dupa mai fac si figuri. La astia ar trebui sa le raspunda sandel. Sa faca toti un cult al lor.. :joint:
 

anonimus

Member
Daylight 4000K tot growul.. tu nu citesti ce mai zic baietii pe ro despre leduri daca tot vrei sa iti iei?


am vazut asta cu 4000k, chiar am citit tot thread-ul cu led dar m-am pierdut in tehnica si n-am retinut ce trebuie (am vazut in schimb la @hempfield mi se pare si la @gganjaabwoy sigur cu 4000k)... si acum intreb... sa pun direct 4000k si la seedlings in loc de 6500k cum puneam pana acum... sau las 6-8 frunze cu 6500k apoi si trec la 4000k ? va rog lamuriti-ma cum e mai bine :tiphat:
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top