What's new

fail

vasile

Well-known member
Veteran
Merge, posibil sa ai deficiente de calciu sau magneziu deci ar merge si o sticla de calmag separat. Era cineva pe aici care a avut probleme folosind doar ala nu mai tin minte cine, parca cadavrulos.

Si ai grija ca pe sticla iti zice sa folosesti mai mult decat ai nevoie, are si un ph mai acid deci merge o udare cu, una doar cu apa. Incepe cu putin, e mai usor sa adaugi nutrienti decat sa ii scoti din pamant daca faci overfert.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Tot iti va trebui altceva pentru flower.. de fapt eu as zice ca agro natura e mai complex ca si nutrient decat flora gro. pentru ca la flora o sa ai nevoie de alta sticla pt micronutrienti, si e mai nepotrivit pentru flower decat e agro, deci ai nevoie si de aia de flower. depinde daca vrei sa risti sa iei de la magazin specializat sau daca preferi sa iei de la magazine de gradinarit. noi ne descurcam si cu ce se gasea la astfel de magazine acum ceva ani, si de atunci is sigur ca au aparut si mai multe variante din care sa alegi.
 
Last edited:

babygrower1

Well-known member
dacă iei gro iti trebuie și micro și Bloom :) astea le am și eu dar sincer nu mi se par cine știe ce.. mai important e sa fie solul bun eu am crescut un auto anu trecut de test în pământ de la mine din grădina amestecat doar cu niște perlit fără sa i dau niciun nutrient și am scos de niște cioate :) :sasmokin:
 

vasile

Well-known member
Veteran
sunt ripoff alea, duci lejer un grow cap coada doar cu agronatura + calmag, poate si un pk booster gen big bud...

pe langa asta, nutrientii de veg sunt necesari doar daca incepi cu pamant pt rasaduri sau coco coir, eu am sticla de nutrient pt veg 99% plina de 3-4 ani de zile, sta degeaba pentru ca mereu folosesc pamant fertilizat (composana) care duce pana in saptamana 5-6 fara nevoie de nutrienti
 

trecpeverde

Member
Salut Baieti
Eu cu parere de rau Trebuie sa spun pas la aceast proiect dar dupa un timp ma voi intoarce cu forte proaspete
Va multumesc pentru indrumari
multumiri speciale lui exploziv
Fumuri bune!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Ala vorbeste prin semne. Daca ii dai ceva de citit nu ii mai vezi ochii (vezi ultimele declaratii).
 

babygrower1

Well-known member
oare cum a ajuns președintele tarii :ROFLMAO::ROFLMAO: el ca el da Ciucă ala nu aș crede în viață mea ca a fost general în armata la cum vorbește
 

Latest posts

Latest posts

Top