What's new

Co w ogrodzie rosnie Ci??? 2008!

K

Kameleon

Ja mam szybkie pytanie - zadam je tutaj bo najwięcej osób przegląda ten wątek.

Czym są bufory organiczne dodawane na przykład do ph down firmy GHE?
O co codzi z tymi dodatkami buforów, podłożem buforowanym itd?
Wszędzie się takie specjalistyczne określenie pojawia ale nigdzie nie spotkałem się z wyjaśnieniem (rzetelnym) co to jest i do czego się to stosuje.
 
G

Guest

:wave:
U mnie w ogrodzie!:wink:...

nowe zycie i gosc:smile:
16863purplep-med.jpg


ta co kwitnie 'sto lat...' :wink: :laughing: heh potrzymam ja jeszcze troche...od wczoraj 10/14(nie chce to ja zmusze heheh) i ripen do kazdego podlewania. Sorry za flash...

16863g13xww-25_04_-med.jpg
16863g13xww-25_04-med.jpg


a to dzis wpadlo mi do skrzynki! Dzieki bracie!:yes::wave: zamoczylem ED...Zobaczymy jak sie spisze!:D


pozdrawiam i powodzenia w 'ogrodzie' Wam zycze!:D :wave:
 
Last edited:

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Kameleon said:
Ja mam szybkie pytanie - zadam je tutaj bo najwięcej osób przegląda ten wątek.

Czym są bufory organiczne dodawane na przykład do ph down firmy GHE?
O co codzi z tymi dodatkami buforów, podłożem buforowanym itd?
Wszędzie się takie specjalistyczne określenie pojawia ale nigdzie nie spotkałem się z wyjaśnieniem (rzetelnym) co to jest i do czego się to stosuje.

Bufory sa to substancje ktore maja zdolnośc, ze tak powiem amortyzowania ph. Tzn. ze coby sie nie dzialo ( czy dodasz cos kwasnego czy zasadowego) to ph bedzie na stalym poziomie utrzymywane ( oczywiscie kazdy bufor ma pewne granice trzymania ph )

Wracajac do tematu : ale dajemy hehe :headbange :muahaha: Polish mafia znowu pokaze klase. Dzisiaj podbilem na rewir zastalem kilka dolkow ze sladami saren i niedaleko znalazlem bobki zajaców :spank:. Musze zamowic sarna stop......duuuzo sarny stop. Jak narazie kulturalnie odlałem sie przy kazdym z dolkow....no prawie bo na ostatni zabraklo moczu hehe pusty zbiornik :smoke:. Co pozatym....przygotowalem kolejne 3 dolki pod RS lub maroc ( jeszcz enie wiem co gdzie posadze) oraz spoory spot na ok 3 z 5 roslin Bam x Erd/Purt :rasta: . Kolo wtorku reszta roboty tzn wykopki pod oasis x lr , oasis x lr x shaman oraz maroc x wczesne (wszystko od jednego zacnego zioma z forum dzieki :wave: :bow:). Roslinki pod folia zapierdalaja jak sie patrzy, maroc i in mix juz zajebiscie pachną, dzisiaj bez foto plantow bo bateria w tel mi padla. Poznizej fota spota na Esbenskie geny :smile:
 
Last edited:

DrSmoke

Member
Veteran
Yeah! :respect:
Wspaniale to wszystko wygląda. Jeden od drugiego piękniejsze zapodaje fotki i dostojniejsze prezentuje rośliny. jestem z Was dumny Panowie. U mnie również przygotowania do tegorocznego sezonu napierają pełną parą :D W boxie prawie rośliny się nie mieszczą, ale wyglądają przepięknie. Żadnych niedoborów, ani strat moralnych. Po prostu: Wyśmienicie!
Również mega serdeczne pozdrowienia dla wszystkich dzisiejszych absolwentów świętujacych zakończenie szkoły średniej! :woohoo:
POLAND GREEN POWER!

Pełne zwarcie osiągnięte:
2804125-04-08.jpg


A tutaj dziwak z gratisowym listkiem:
2804125-04-08_2_.jpg
 
Last edited:

massiwo

Member
siema chopaki pomozcie mi bo nei wiem czy dobrze dawkoje nawozy a nie mam strzykawki coby zmierzyc ilosc...................
ogolnie wale nakretke na 5 litrow wody, moze ktos mi pomoc i zmierzyc ile taka nakretka ma ml ???????? plisssssssssss
7787_1.JPG


dzieki i pozdro
massiwo
 

PioK

Member
massiwo, taka nakretka na oko moze miec z 25ml

ja jak co tydzien bylem na spotach zobaczyc jak rosna moje dwie starsze panie .... i musze powiedziec ze maja sie calkiem calkiem.
oto jedna z nich:
imgp2851le0.jpg


obczajcie ze widac slad racicy sarny. prawie na nia nadepla ;/
dzisiaj zrobilem im system anty-sarenkowy. moze cos pomoze.

imgp2853ge1.jpg


generalnie szmatka nasaczona rozstworem i umocowana na patyku, przykryta butelka zeby nie padalo na nia i za szybko nie zwietrzala. roztwor to mix siuski+ropa+benzyna wali strasznie.

a tutaj mlode pokolenie... tydzien czasu jak wystawily leb nad ziemnie (troche za male mi sie wydaja)
imgp2843va4.jpg


to w srodku to purple power, a po bokach maroci .... i cos z tymi marocami nie tak jest bo maja zoltawe listki
 

massiwo

Member
PioK ale mnie teraz zabiles aaaaaaaaaa qrwa ale ja mam przejarany leb... ;)
ta pierwsza fotka to jakby cos tam za duzo nawozu ? walisz od malego nawoz ? plamy sa brazowe na lisciach i zmarchy
pozdro
 
Last edited:
C

Ca2

Alijah: zajebiście Ci wyszła ta G13xWW. Ale konsystencja topów pozostawia wiele do rzyczenia i to mi przyznasz :) Należy spażyć się, żeby poczuć ;D Jak bym mógł prosić...o jakieś kilka rurek żebym mógł z kobietą sprawdzić jak tobie ten weed wyszedł ;)
 

chlodek

Member
@massiwo

nie, pewnie za gorąco było, ja na takie coś nie zwracam uwagi...

I jeszcze takie pytanie, na ile litrów ziemi kopiecie dół dla waszych roślin? Bo bede mial ich stosunkowo dużo na małym obszarze i chce sprawdzić optymalna ilosc, a orać ziemi za bardzo mi sie nie chce...

[sorry nie ten temat ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem:pP]
 
Last edited:

DrSmoke

Member
Veteran
Sorry. k_kaliber, ale chyba nie rozumiem o co Ci chodzi?
Jest ustawiony prawidłowo. Co Ci przeszkadza tam?
 
C

Ca2

DrSmoke: nie ogarnął typu lampy ;) bo sporo światła pizga w poziomie od lampy a nawet wyżej
 

DrSmoke

Member
Veteran
Niestety, ale tak jest on wyprofilowany. Pierwotnie występuje m in. w allegrowskich aukcjach przy HPS'ach 400Watowych. Tam możecie sobie sprawdzić jak wygląda od wewnątrz. Ja do tego odbłyśnika zamontowałem tylko moją lampę 150Watową i jestem zadowolony ze współpracy między nami. :D
Ta partia roślin na długi weekend zostanie wysadzona na spoty, a następnie prawdopodobnie wysieję kolejną. Chciałbym zrobić zaraz po tym In'a, lecz z racji mojego planowanego wyjazdu na całe wakacji za nic nie wyrobiłbym się w dwa miesiące, a szkoda... pozdro
 

PioK

Member
massiwo said:
ta pierwsza fotka to jakby cos tam za duzo nawozu ? walisz od malego nawoz ? plamy sa brazowe na lisciach i zmarchy
pozdro

nawozu zadnego nie dawalem ... jedynie w styczniu ziemie na spocie wymieszalem z polifoska i azofoska ... a od obornika tez raczej by sie nie spalily bo jest on zakopany dosyc gleboko ...

te plamy na lisciach powstaly w czasie transportu lub przesadzania roslin... obczaj ze z nowymi listkami wszystko wporzadku
 

k_kaliber

Member
Ca2 said:
DrSmoke: nie ogarnął typu lampy ;) bo sporo światła pizga w poziomie od lampy a nawet wyżej
Tak o to chodzilo wiem ze to niewiele bo masz fajna lampe....
Ale zawsze lepiej podzielic sie spostrzezeniami no nie??
 

dizel

Member
znalazlem ostatnio na nowym mieszkaniu cos takiego :D orginal z czasow II wojny swiatowej? bibulki papierosowe, jeszcze troche ich zostalo, kilkanascie juz poszlo

 
Last edited:

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Witajcie starzy i mlodzi forumowicze !
zazdroszcze Wam, od kilku lat out to moje niezrealizowane dotad marzenie, i kibicuje wszystkim bardzo. jak zjade na stale do kraju to sobie taaaki out odwale... :jump:

indoorowcy tez nie zostaja w tyle,jak sie napatrze to zaraz szukam pikli z batem haha

niedlugo u znajomego sadzimy ak47,blubonic i hot mix, postaram sie wrzucic co wyroslo a tym razem znalazlem niepubublikowane dotad fotki ze zbioru czesci roslin z uprawianym na przelomie 07/08, wiekrzosc wyszla zajebiscie ale sami zobaczcie:

ak47:





























pozdro !

peace
 
Top