What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Ți-a mai zis și explo o dată, nu mai măsura temperatura la "soare" !!!!
Adică termometru nu trebuie să stea direct sub lumina de la bec !!
Deasupra beciurilor sau undeva intre ghivece, la umbră cum ar veni!!!
Așa vei știi cat de cald e aerul care circulă prin box!!
 

cadavruslos

Well-known member
Lasa ledu mai jos , lumina prea slaba ... 15 cm .. zic eu , si ziceai u ca ledu ala e de 800 de w ? Daca aveai 800 de wati acolo nu trebuia sa se lungeasca asa nici la distanta mare care o ai u in momentu de fata fata de fete , eu am 160 akm si ale mele sunt burdusite de ramuri laterale bro , lasa lumina mai jos ..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
S-a stabilit deja ca nu e de 800 w, probabil nici 200w reali..
Din unghiul care a facut pozele eu nu realizez cat de aproape sau departe e, probabil ca merge mai aproape, atat timp cat inca acopera toate plantele il poti cobora fara probleme. Nu o sa arda nimic mai aproape de 20-25 cm ledul ala. Poate nici acolo..
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

S-a stabilit deja ca nu e de 800 w, probabil nici 200w reali..
Din unghiul care a facut pozele eu nu realizez cat de aproape sau departe e, probabil ca merge mai aproape, atat timp cat inca acopera toate plantele il poti cobora fara probleme. Nu o sa arda nimic mai aproape de 20-25 cm ledul ala. Poate nici acolo..




30 de cm e distanta intre led si plante.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Eu ma uit la distanta dintre internoduri si vad ca-i destul de compacta cresterea deci e destul de buna distanta, poate sa te ingrijorezi de streching-ul din flower, atunci ar fi bine sa apropii panoul la maxim.
Dar si pana atunci ai putea sa-l cobori un pic, macar cat sa scapi de gura lumii... :biggrin:
Glumesc, ca baietii is bine intentionati p-acilea, dar toata lumea stie ca... cativa cm conteaza. :whistling:
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Am coborat led-ul la 20 cm. Pareri iau din mai multe parti, nu doar de pe acest forum (cu toate ca am primit si aici informatii pe care nu le stiam). Din punctul meu de vedere fetele arata ok. Nu par a avea probleme din cauza lipsei de lumina si nici nu par stresate de la prea multa lumina. In fine vedem ce se mai intampla zilele astea cum evolueaza lucrurile.


:) Cat despre gura lumii, vorbele n-au niciun cost, d-aia lumea-i "generoasa"...


:smoke out:

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Weekend placut tuturor !!![/FONT]
 

Attachments

  • Weed_ICMAG.jpg
    Weed_ICMAG.jpg
    29.3 KB · Views: 37

Pillang

Well-known member
Da, arata bine, cresc frumos, probabil no sa ai probleme in weg cu ele, daca nu incepe sa creasca ca nebuni. Sa nu le dai prea multa apa, ca le omori (asta zic, fiindca si eu sint gerilla grower, de 1/2 ani am inceput indoorul. In out nu prea poti sa le dai prea multa apa, si cu logica asta aproape am ucis primele 2 plante)
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Da, arata bine, cresc frumos, probabil no sa ai probleme in weg cu ele, daca nu incepe sa creasca ca nebuni. Sa nu le dai prea multa apa, ca le omori (asta zic, fiindca si eu sint gerilla grower, de 1/2 ani am inceput indoorul. In out nu prea poti sa le dai prea multa apa, si cu logica asta aproape am ucis primele 2 plante)


Pillang si eu zic la fel ca fetele sunt in parametri normali pentru varsta care o au. Intra in a patra saptamana. Apa le pun odata pe zi.



O zi buna :canabis:
 

Attachments

  • w33d_46.jpg
    w33d_46.jpg
    84.3 KB · Views: 34
  • w33d_47.jpg
    w33d_47.jpg
    79.6 KB · Views: 35
  • w33d_48.jpg
    w33d_48.jpg
    68.2 KB · Views: 37
  • w33d_50.jpg
    w33d_50.jpg
    84.4 KB · Views: 31
  • w33d_51.jpg
    w33d_51.jpg
    76.4 KB · Views: 35

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ai putea uda asa incat sa ai si putina perioada de seceta intre udari, sa vezi diferenta. Plantele se dezvolta mai mult intre udari decat imediat dupa o udare. Daca uzi zilnic inseamna ca stii deja cat consuma pe zi, deci uda de 3-4 ori pe atat si mai uda cand e nevoie, dupa 3-5 zile.
In functie de temperatura din growroom si de marimea plantelor, la sol, udarea optima e undeva la 4-6 zile. Asa ai minim 2-3 zile la fiecare ciclu in care planta sta in umiditatea optima, si minim o zi de "seceta".
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Ai putea uda asa incat sa ai si putina perioada de seceta intre udari, sa vezi diferenta. Plantele se dezvolta mai mult intre udari decat imediat dupa o udare. Daca uzi zilnic inseamna ca stii deja cat consuma pe zi, deci uda de 3-4 ori pe atat si mai uda cand e nevoie, dupa 3-5 zile.
In functie de temperatura din growroom si de marimea plantelor, la sol, udarea optima e undeva la 4-6 zile. Asa ai minim 2-3 zile la fiecare ciclu in care planta sta in umiditatea optima, si minim o zi de "seceta".


Buna precizare. Voi tine cont de ea. :tiphat:
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

4 saptamani / 4 weeks

:groupwave:
 

Attachments

  • W33D_53_pic.jpg
    W33D_53_pic.jpg
    32.5 KB · Views: 35
  • W33D_54_pic.jpg
    W33D_54_pic.jpg
    25.6 KB · Views: 38
  • W33D_55_pic.jpg
    W33D_55_pic.jpg
    32.5 KB · Views: 35
  • W33D_52_pic.jpg
    W33D_52_pic.jpg
    40.7 KB · Views: 32
  • W33D_56_pic.jpg
    W33D_56_pic.jpg
    77.7 KB · Views: 34
  • W33D_57_pic.jpg
    W33D_57_pic.jpg
    75.4 KB · Views: 38
  • W33D_58_pic.jpg
    W33D_58_pic.jpg
    70.2 KB · Views: 38
  • W33D_59_pic.jpg
    W33D_59_pic.jpg
    92.4 KB · Views: 39
  • W33D_60_pic.jpg
    W33D_60_pic.jpg
    88.9 KB · Views: 36

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata bine, dar sa stii ca in pozele alea pe intuneric fara blitz nu se vede nimic oricum, nu stiu de ce le mai pui.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Ignora-le. Poate pentru cei care sunt la inceput pot fi folositoare. :comfort:peace and love
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Mie mi se par romantice alea pe intuneric. Daca erau si in infrarosu...
Da lore, de curios, de ce cresti cu lumina roz? Nu mai ai si un bec alb sa le tuflesti pe acolo? Pe mine mai degraba alea ma zapacesc de cap. Noroc ca am antrenament: am locuit cativa ani intr-o camera zugravita roz, cam nuanta aia...
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Mie mi se par romantice alea pe intuneric. Daca erau si in infrarosu...
Da lore, de curios, de ce cresti cu lumina roz? Nu mai ai si un bec alb sa le tuflesti pe acolo? Pe mine mai degraba alea ma zapacesc de cap. Noroc ca am antrenament: am locuit cativa ani intr-o camera zugravita roz, cam nuanta aia...




Nu cresc cu lumina roz dintr-un motiv anume. Asa este led-ul. Gasesti detalii in poza care am atasat-o.
 

Attachments

  • LuMiNa.jpg
    LuMiNa.jpg
    60.6 KB · Views: 38

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Hei guys! :)
Am ajuns la jumatatea jurnalului. Plantele intra in a 5-a saptamana. Se dezvolta armonios, ce pot sa zic :good:. Zilele astea ar trebui sa iasa si mugurasii.
 

Attachments

  • W33D_67_pic.jpg
    W33D_67_pic.jpg
    74 KB · Views: 31
  • W33D_68_pic.jpg
    W33D_68_pic.jpg
    82.7 KB · Views: 40
  • W33D_69_pic.jpg
    W33D_69_pic.jpg
    70.1 KB · Views: 33
  • W33D_70_pic.jpg
    W33D_70_pic.jpg
    79.3 KB · Views: 32
  • W33D_72_pic.jpg
    W33D_72_pic.jpg
    73.8 KB · Views: 41
  • W33D_62_pic.jpg
    W33D_62_pic.jpg
    88.3 KB · Views: 29
  • W33D_64_pic.jpg
    W33D_64_pic.jpg
    79.2 KB · Views: 31
Top