What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Asa e insa faptul e consumat. O sa fiu mai atenta la grow-ul urmator :). Am crescut in fiecare an din ultimii 10, insa doar outdoor; asta e primul indoor....se explica micile greseli....oricum mersi de sfaturi (prompte si de retinut).


O zi buna :canabis:
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

:watchplant::plant grow:
 

Attachments

  • W33D_09_pic.jpg
    W33D_09_pic.jpg
    15.2 KB · Views: 50
  • W33D_08_pic.jpg
    W33D_08_pic.jpg
    39.2 KB · Views: 46
  • W33D_07_pic.jpg
    W33D_07_pic.jpg
    35.8 KB · Views: 49

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Un suport dintr-o sarma, cu un inel la partea superioara, ar putea ajuta daca s-au lungit prea mult. Cred ca am niste poze printr-un album. Am patit la fel la primul grow :D
Suportul s-a dovedit a fi extrem de util.



Spor.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Un suport dintr-o sarma, cu un inel la partea superioara, ar putea ajuta daca s-au lungit prea mult. Cred ca am niste poze printr-un album. Am patit la fel la primul grow :D
Suportul s-a dovedit a fi extrem de util.



Spor.




Am dat la o parte spuma aia de mare si am pus langa fiecare din ele cate un bat de care sa se sprijine. Mersi oricum de sfat.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Orice suport e binevenit. De fapt, tu ai facut foarte bine. Nu am putut mari poza si ca atare nu m-am prins ce erau alea si de ce. Eu il faceam din sarma (o sarma subtire, de maxim 1mm grosime), ca sa fie de jur imprejurul plantei, si sa stea whatever in ce parte are chef sa o ia.
Insa orice merge, asadar... super...


Ca regula din burta, un bec de 9-12W la 15-20 cm de plantuta e ok in primele 2 saptamani. Eu am tinut mai spre 15 de obicei, dar tre vazut. Totdeauna am folosit luxmetru.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]jtm: E rezolvata mica problema. Vei vedea in pozele ce le voi posta saptamana viitoare ca totul este ok.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]vasy2009sile: :))))[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[/FONT]
:smoke out:


Weekend placut tuturor !!!
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Neata
wave.gif
. Poze noi cu fetele :tiphat:.
 

Attachments

  • W33D_10_pic.jpg
    W33D_10_pic.jpg
    25 KB · Views: 44
  • W33D_14_pic.jpg
    W33D_14_pic.jpg
    73.7 KB · Views: 45
  • W33D_15_pic.jpg
    W33D_15_pic.jpg
    91.4 KB · Views: 46
  • W33D_16_pic.jpg
    W33D_16_pic.jpg
    81 KB · Views: 46
  • W33D_17_pic.jpg
    W33D_17_pic.jpg
    83.9 KB · Views: 48
  • W33D_18_pic.jpg
    W33D_18_pic.jpg
    89.3 KB · Views: 48

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca nu le mai muti in alte ghivece taie un cilindru din sticle de plastic sau ceva recipient de plastic patrat/rotund si pune-le in jurul plantelor si umple cu grija cu pamant incat sa ramana vreo 5 cm pana la frunze. Asa vor avea sustinere si vor da si radacimi suplimentare pe aceea portiune. Daca mai faci transplant in alte ghivece nu fa asta ca va fi greu sa le mai manipulezi.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Le-am avut puse cand au germinat in pahare de bere (de plastic), carora le-am facut 5-10 gauri cu un cui pentru a se scurge apa, apoi le-am mutat in ghivecele care se vad in poze. In ghivecele astea raman pana la sfarsit.


Si cateva "detalii" cu ce savurez in perioada asta de asteptare..
:whee::clock watch:


Pe joi vineri vin cu noutati. Numai de bineee.
 

Attachments

  • W33D_11_pic.jpg
    W33D_11_pic.jpg
    37 KB · Views: 48
  • W33D_13_pic.jpg
    W33D_13_pic.jpg
    50.4 KB · Views: 42
  • W33D_12_pic.jpg
    W33D_12_pic.jpg
    41.9 KB · Views: 42

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Fetele au 2 saptamani. De saptamana viitoare incep sa le dau papa. Voi ce nutrienti recomandati?
 

Attachments

  • W33D_21_pic.jpg
    W33D_21_pic.jpg
    33.6 KB · Views: 49
  • W33D_23_pic.jpg
    W33D_23_pic.jpg
    32.3 KB · Views: 42
  • W33D_27_pic.jpg
    W33D_27_pic.jpg
    80.7 KB · Views: 43
  • W33D_26_pic.jpg
    W33D_26_pic.jpg
    78.5 KB · Views: 44
  • W33D_25_pic.jpg
    W33D_25_pic.jpg
    89.3 KB · Views: 47

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca vrei mai ieftin si bio ar fi agronatura pentru gradina, are la dedeman din ce stiu. Daca vrei mai scump vezi ce gasesti bun la pret la growsopuri.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Nu trebuie sa fie ieftin trebuie sa fie de calitate. Apropo de asta era si o vorba: nu te teme de cheltuielile mari, teme-te de castigurile mici :)). O sa caut pe net zilele astea care este cea mai buna alegere la un pret rezonabil (50-100€).
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In principui ala e complet si face acelasi lucru la max 10 euro. E ca si cum ai face ceai de compost..
Nu uita sa incepi cu o doza mai mica (cam jumatate din cea recomandata) si sa cresti incet pe masura ce cresc plantele. Ca si prea mult strica.
 

Pillang

Well-known member
Nu trebuie sa fie ieftin trebuie sa fie de calitate. Apropo de asta era si o vorba: nu te teme de cheltuielile mari, teme-te de castigurile mici :)). O sa caut pe net zilele astea care este cea mai buna alegere la un pret rezonabil (50-100€).

Plagron pt pamint, grow si bloom este bun si nu e prea scump. Daca se gaseste in ro wuxal super (grow), plantella (bloom), sau wolldünger linz (bloom) tot sint bune si si mai ieftin.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Jtm văd că deja te-ai îndrăgostit!
:muahaha:
Man, o doamna avem si noi pe sectiune! Acu, nu m-as risca sa

ma conving. Poate isi uita buletinul prin poze si ea, asa am sti sigur...:biggrin:


@loreniana: Nutrientul ala (zic ei) natural (melasa la baza) de la AgroNatura e un safe bet, chiar daca nu e dedicat pentru flower. Si e cam peste tot.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Jtm am rezolvat. Daca mai am nevoie sa completez cu altceva o voi face pe viitor. Pillang mi-a recomandat niste produse foarte ok, am dat un search pe google, m-am documentat putin.








" Toti fumeaza, pusti cu bandane, fete cu agrafe / Si ruleaza, mai mult decat James Bond in cinematografe. "


:bis:
 

Attachments

  • Nutri2.jpg
    Nutri2.jpg
    22.6 KB · Views: 46

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Doar alea din poze le-ai luat? Alea is doar niste boostere, departe de a fi complete.
 
Top