What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De aia zic ca unu organic care are tot ce trebuie in ratii acceptabile poate fi mai bun in multe cazuri. Mai ales cand iei si nu stii ce iei. Sa pui all in one si dupa sa adaugi booster de ca-mg si pk e o manevra buna pt marketing si maximizarea profiturilor, dar.. utilizatorii, mai ales aia incepatori o sa fie dati peste cap si cel mai probabil nu o sa aiba rezultate la fel de buna ca ale unui nutrient complet in o singura sticla. E drept ca oamenii dezorientati tind sa (over)corecteze problemele aruncand mai multi bani pe fereasta si atunci pt afacerea lor e de bine. Eu as merge mereu pe simplitate, mai ales cand e de 10 ori mai ieftin.
 

cadavruslos

Well-known member
Salut , cauta asa ceva la dedeman , garantat e mai bun decat tot ce ai luat u acolo , isi face treaba foarte bn sunt foarte multumit raportat la pretu care il are !
 

Attachments

  • BAB3A6E1-5E1E-49B4-A1B9-50D55CA91CB0.jpg
    BAB3A6E1-5E1E-49B4-A1B9-50D55CA91CB0.jpg
    29.4 KB · Views: 56

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Salutare.


Va multumesc pentru precizari si pentru faptul ca sunteti interesati de jurnalul meu. Incerc sa detaliez cat mai mult toti pasii care ii voi parcurge pe parcursul grow-ului pentru ca altii sa gaseasca aici cel putin 80% din toate informatiile de care au nevoie pentru a face un prin indoor de calitate. Cum si eu am gasit la randul meu la altii, pe acest forum. Trebuie doar sa ai rabdare sa citesti :p.



Orice parere este binevenita si ma bucur ca oamenii "dau din casa" pentru ca ceilalti, inca de la inceput, sa faca treaba buna!


:huggg::tiphat: :huggg:



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Weekend placut tuturor !!![/FONT]
 

Attachments

  • w33d_29.jpg
    w33d_29.jpg
    85 KB · Views: 45
  • w33d_30.jpg
    w33d_30.jpg
    84.3 KB · Views: 41
  • w33d_31.jpg
    w33d_31.jpg
    89.7 KB · Views: 40
  • w33d_32.jpg
    w33d_32.jpg
    62.1 KB · Views: 40
  • w33d_35.jpg
    w33d_35.jpg
    38.2 KB · Views: 42
  • w33d_36.jpg
    w33d_36.jpg
    38.4 KB · Views: 40
  • w33d_33.jpg
    w33d_33.jpg
    90.5 KB · Views: 40
  • w33d_34.jpg
    w33d_34.jpg
    90.9 KB · Views: 36

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Salut , cauta asa ceva la dedeman , garantat e mai bun decat tot ce ai luat u acolo , isi face treaba foarte bn sunt foarte multumit raportat la pretu care il are !


O sa il iau. Il folosesc separat sau impreuna cu ce am deja?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ce ai luat acolo is doar boostere, nu merg separat. Si ala e destul de complet, nu mai e nevoie de altceva. Dar daca e nevoie poti sa dai si boostere...
 

Pillang

Well-known member
Nna, despre cum sa hranesti planta, sint citeva legi de baza.
1 daca e pus in pamint bogat in ingrasaminte, atunci in primele zile sa nu le dai nimic, doar apa. Dupa o saptamina poti sa incepi cu 1/2 doza.
2 nu combina nutrienti, foloseste una in acelasi timp si niciodata nu da mai mult, decit scrie pe eticheta
3 pe nutrienti intotdeauna scrie ce contine (daca nu, nu cumpara!) baza este NPK. In perioda weg planta are nevoie de mult N, ca sa poate sa creasca. In flow nu mai trebuie atit, de asta folosim 2 feluri, o pilda: 3-1-3 grow, 2-2-4 bloom.
4 firmele iti sugereaza ca linga astea 2 nutrienti mai ai nevoie sa cumperi o multime de prosti scumpe, ca booster, sau enzyme, etc. Eu zic, daca poti sa faci ardei frumosi, poti sa faci si canna frumoase, planta asta, cu care ne ocupam noi, nu are nevoie de tratament special, nu e orchidea, e o buruiana
 

cadavruslos

Well-known member
Eu folosesc doar Natura de la Agro , fara bustere , in afara de Natura la fiecare udare pun cate o lingurita mica de miere am uitat sa precizez , ce pamant ai in ghivece ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai bine iei melasa, e mai ieftina si mai utila. Si oricum, nu stiu daca trebuie la fiecare udare. Cred ca ar fi mai util o data melasa o data nutrient.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
La magazinele turcesti, se gaseste melasa lichida de tot felul: struguri, dude, roscove. Mierea nu are atatea microelemente. Pentru plante, ca io mananc de obicei doar miere :D
Plus, Natura de la Agro, e pe baza de ... melasa! Nu stiu daca de sfecla sau trestie, dar nu cred ca e foarte important.
 

cadavruslos

Well-known member
Nu am folosit pana akm biobizz dar banuies ca e un pamant puternic fertilizat ca si cel pe care il folosesc eu de ex Composana si acesta este un pamant fertilizat si eu nu ai dau decat apa pana intru in flower , nu am avut probleme sa ard vreo floare sau stagneze in vegetatie din cauza la prea mult nutrient . in flower se schimba situatia , am mai zbarcito .. asta e..
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Nu am folosit pana akm biobizz dar banuies ca e un pamant puternic fertilizat ca si cel pe care il folosesc eu de ex Composana si acesta este un pamant fertilizat si eu nu ai dau decat apa pana intru in flower , nu am avut probleme sa ard vreo floare sau stagneze in vegetatie din cauza la prea mult nutrient . in flower se schimba situatia , am mai zbarcito .. asta e..




Am avut verile trecute puse cate 20 de plante auto. Doua serii/vara. Outdoor. In ghivece de 15L. Am inceput din iunie, in fiecare an. Primele 2 saptamani doar apa, pentru ca are pamantul in el tot ce le trebuie. Din saptamana a treia am inceput sa le dau Biobizz Grow si din saptamana a sasea Biobizz Bloom. Nimic altceva. Fetele s-au comportat diferit la "regimul asta alimentar". Unele au dat 30-40 g altele 60-70 g. Le-am tinut sub cerut liber fix 10 saptamani. Bine, daca ploua sau era vant, vreme naspa, le bagam in foisor...


Pamantul a fost acelasi, clima aceeasi, apa si nutrinetii la fel si totusi au dat rezultate diferite. N-am o explicatie logica :))



Indoor e primul care-l fac. Vom vedea ce va iesi.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

@[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]cadavruslos[/FONT]


yummy.gif
Semintele au fost de la



Sweet Seeds * Dinafem * Royal Queen Seeds * Fast Buds * Bomb Seeds * Greenhouse * Barneys Farm * Dutch Passion *




... ca o completare la comentariul de mai devreme
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Explicatia e ca fiecare planta raspunde diferit la diferite concentratii de nutrienti. De aia e bine ori sa mergi pe doze mai mici ori sa cresti putine strainuri si sa le inveti necesitatile si sa reglezi hranirea in functie de asta.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Explicatia e ca fiecare planta raspunde diferit la diferite concentratii de nutrienti. De aia e bine ori sa mergi pe doze mai mici ori sa cresti putine strainuri si sa le inveti necesitatile si sa reglezi hranirea in functie de asta.


Corect. Asa e.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Update. Trei saptamani. Fetele au inceput sa miroasa, mai ales cand led-ul este oprit. Un sfarsit de saptamana linistit.
 

Attachments

  • w33d_43.jpg
    w33d_43.jpg
    33.1 KB · Views: 40
  • w33d_44.jpg
    w33d_44.jpg
    27.9 KB · Views: 39
  • w33d_45.jpg
    w33d_45.jpg
    35.4 KB · Views: 37
  • w33d_37.jpg
    w33d_37.jpg
    91.8 KB · Views: 41
  • w33d_38.jpg
    w33d_38.jpg
    72.3 KB · Views: 40
  • w33d_41.jpg
    w33d_41.jpg
    59.8 KB · Views: 37
  • w33d_40.jpg
    w33d_40.jpg
    78.1 KB · Views: 36
  • w33d_42.jpg
    w33d_42.jpg
    59.7 KB · Views: 38

Latest posts

Latest posts

Top