What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

NOSFE

Member
As dori sa cumpar un grow tent 120x120x200 care este 800 lei sau sa fac eu unu din PVC sa fie scheletul, scheletul acoperit cu material textil si inauntru captusit cu folie mylar, voi ce parere aveti ca ar fi mai bine sa fac ?
 

tupac99

Member
hai ca iti spun la ce m`am gandit eu... poate ai avut asa cv sau ma poti sfatui... m`am gandit intre... blue dream, amnesia kush, jack herrer, moby dick, critical+ 2.0.
 

baranga

Member
n ai nici o sativa printre cele enumerate ... ai doar hibrizi...
mai bine Hawaii Maui Waui (nirvana) recomand cele regular
 

NOSFE

Member
Am gasit un dulap textil cu cadru de metal 70x50x165, pretul este 40 lei, ca sa il captusesti complect cu mylar pretul pentru folie este 35-40, eu cred ca este ok, voi ce parere aveti ? :biggrin:
attachment.php
 

Attachments

  • dulap-textil-portabil-pentru-depozitare-cu-cadru-metalic-e001-9544180.jpg
    dulap-textil-portabil-pentru-depozitare-cu-cadru-metalic-e001-9544180.jpg
    7.7 KB · Views: 10

oldboat

Member
Cat de light proof e carpa aia? Dar dupa ce faci gauri home made? Sa mor eu, trebuie sa vada si love asta. Sa nu mai zica de mine ca-s cel mai zgarcit grower de pe forum.
 

NOSFE

Member
Pai carpa aia o captusesti cu mylar pe dinauntru complect, faci gaurile si este gata, crezi ca nu e bun dulapu ? (oldboat)
 

oldboat

Member
Vei face cateva lucruri. Dai bani pe chestia aia, apoi pe mylar, muncesti fara rezultat ca sa-l captusesti. Apoi pierzi vremea prin oras cautand accesorii in speranta ca poate-l faci sa fie bine. Nu-ti merge dar spui lasa ca merge si asa. Treci la gauri, nu-ti ies nici alea. Iar bati drumurile prin oras si cumperi diverse accesorii ca sa "repari" situatia. Nu reusesti dar spui lasa ca merge si asa. Incepi grow-ul, nu stii de ce nu intra in floare si a ajuns salcie, sau o dai in herma, iti bagi ceva in altceva si arunci... chestia. Apoi iti faci unu din pfl, sau iti cumperi SJ, asa cum ai vrut initial.
Te rog sa-mi spui daca am avut dreptate. Ar trebui facut sticky, grow box cu doar 40 RON.
 
Mie mi se pare potrivit , chiar f bun dulapul ala , n ar trebui sa ai prea multa bataie de cap cu el. Si app, de ce nu ne ai zis ca esti artist ? Hai baga un vers
 

NOSFE

Member
Ride or die de 1 pan-la 10
Nici Dumnezeu nu-l poate intrece
Iisus incearca sanse nare doar
Moise cu toiagu are,
Sfantu Andrei din cuc rasare
Vine Gheorghe prenadez are,
Ilie are punga-n mana,
Ca sa po-a Gheorghe sa-l puna,
Vine Maria si-n treaba,
Unde-i punga sa mai traga,
Trage trage pana poti,
Sa-ti aduc un brat de plopi,
Pune prenadez in punga
Si la gura il alunga.
 

lovepotion

Member
Cea mai proasta varianta ai gasit-o.. daca ai fi vazut cum e carpa aia in realitate nu te-ai fi gandit la optiunea aia :) Daca impingi mai tare degetul se rupe imediat.. spor la chinuiala cum zice oldboat :)

P.S Vezi ca la asta sigur nu iei aprobare de la ISU :)
 

baranga

Member
Cea mai proasta varianta ai gasit-o.. daca ai fi vazut cum e carpa aia in realitate nu te-ai fi gandit la optiunea aia :) Daca impingi mai tare degetul se rupe imediat.. spor la chinuiala cum zice oldboat :)

P.S Vezi ca la asta sigur nu iei aprobare de la ISU :)

am si eu dulap in genul ala. doar ca al meu este rosu ... materialul nu este deloc cum spui tu.. defapt nu este carpa.. este un fel te tesatura impregnata cu plastic ( cred ca l am descris bine ) :))) si destul de rezistent , si gros.... iar lumina nu trece deloc prin el..
 

lovepotion

Member
am si eu dulap in genul ala. doar ca al meu este rosu ... materialul nu este deloc cum spui tu.. defapt nu este carpa.. este un fel te tesatura impregnata cu plastic ( cred ca l am descris bine ) :))) si destul de rezistent , si gros.... iar lumina nu trece deloc prin el..

Si daca iti spun ca am si eu dulap exact ca ala.. si ghici ce al meu e albastru :) Iar materialul e o mizerie infecta, nu stiu cat ai dat tu pe al tau dar asta la 40 de lei sigur e cum iti spun eu :) L-am rupt din greseala in timp ce-l asamblam doar ca am tras un pic mai tare de el ...
 
Top