What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

NOSFE

Member
Cine a zis ca ledu merge pe placaj ? :biglaugh:
Ce ziceti de accest umidificator ?
attachment.php
 

Attachments

  • 20160226_190530.jpg
    20160226_190530.jpg
    22.3 KB · Views: 12

NOSFE

Member
Deci am mai avut o floricica, avea 27 de zile, am comandat mizeria de umidificator, am pus apa de la robinet si seara sa lasat planta de tot, am mai lasat-o 3 zile sa vad daca isi revine si am aruncato ca a murit, dar din ce cauza ? eu cred ca din cauza ca am pus apa de la robinet si a aruncat clor
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu cumva nu aveai ventilatie potrivita sau era si solul de cacat? putin probil sa fie de la apa din umidificator.
 

baranga

Member
explo .... eu am vulcanic rock dust , nu arde insa daca dau peste rockdust din granit o sa fiu mai multumit de mineralizarea substratului ,vulcanic+granit gen....
 

NOSFE

Member
Ventilatia era ok , pamant composana...nu stiu din ce motiv s-au lasat frunzele in jos dar cand va fi sa iau un grow tent nustiu ce sa fac in privinta umiditati ca nu as risca sa bag umidificator
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
merge si doar granit, si de ala e destul in ro.

@nosfe - poate era planta prea mica ca sa reziste concentratiei de nutrienti din composana..
 

NOSFE

Member
Eu ma refer ca inainte sa bag umidificatorul totul mergea perfect dupa ce lam bagat am observat acea schimbare.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu stiu, poate e o alta problema acolo. ar putea sa fie vorba de plastic cu offgasing in interiorul umidificatorului. ma gandesc ca e cu ultrasunete si atunci.. ar trebui sa fie un plastic fara chimicale. sau pur si simplu a facut umiditate prea mare. tu ar trebui sa stii mai bine in ce conditii statea planta. depinde si de marimea spatiului si de cum era asezat umidificatorul, greu de imaginat atatea variabile.
 

NOSFE

Member
Care este diferenta dintre un smart-pot si sweet-pot ? avand in vedere ca diferenta de pret e considerabila .
 

Latest posts

Latest posts

Top