What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

Cincila

Member
Va multumesc tuturor ,au insemnat foarte mult raspunsurile voastre pentru mine
am luat de pe un site respectiv de la ---,foarte frumos ambalate si magnet de frigider ,pix, stickere :)) dar par foarte
si s-a intamplat cand a venit curierul cu comanda dar presupun ca am avut creier sa o bag in hanorac (sunt destul de largi ) si aproape ca nu se vedea nimic
si am dus totul intr-un loc sigur si a ramas doar incaperea care nu poate fi scoasa..
acuma daca vin baietii macar sa nu strice usa sau sa faca scandal prea mare ..
si toata treaba l-am vazut in masina era acolo se holba fix la mine dintr-un logan solenza
mai era cu mine cineva si am intrebat daca ala chiar face poze ,lucru pe care mi la confirmat
m-am invartit vreo 10 minute prin jur si am vazut ca a disparut de acolo ,dupa il vad pe geam cum statea omul vorbea la telefon a mutat masina sa vada intrarea si dupa vreo 30 minute a plecat
acuma nu stiu daca astazi a fost prima zi sau e de mai mult timp asta
tinand cont ca m-am uitat foarte bine dupa masina lui sa nu fie acolo deci acum nu stiu ce sa spun cred ca cateva luni bune ne auzim doar de ardei si rosii
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Intre noi fie vorba, e interzisa chestia cu pozatul persoanelor private fara acordul lor. Exceptand cazul ca ala avea un ordin de serviciu, scris in clar, pentru a face asta, modul de operare nu este legal. Puteai sa chemi politia lejer =))

Ca il si doare pe ala in K. de legalitate... :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Tare mi-e sa nu fie si fake semintele tale. Ambalajul este original, sigilat?
DACIA solenza e clasic garda. Macar daca comandai la alta adresa scapai de niste griji. Oricum, e o idee proasta sa comanzi prin curier sau orice alta metoda prin care trebuie sa semnezi cand primesti semintele. Sa nu zici ca ai dat si datele din buletin?
Si nu cred ca ar conta ca ai ascuns tu pachetul, ca ala nu era acolo ca sa iti faca poze cu coletul, ci sa identifice la cine si unde ajunge coletul.. Treaba pe care se pare ca a reusit-o.
Cred ca trebuie sa ai grija mai mult decat "cateva luni". Ar fi bine sa fii un sfant, asa incat si daca te-ar urmari non stop sa nu te prinda vreodata cu vre-un cui sau vre-un gram de iarba la tine. Si nici cu alte ilegalitati care le-ar da vreo sansa impotriva ta.
Si atat timp cat esti pe domeniul public, nu cred ca poate avea ala vreo problema ca te-a pozat. Desi nu cred ca a venit acolo fara hartogaraia semnata si ordine clare.
Intrebarea magica e daca au facut rost de adresa de livrare de la magazinul de seminte sau de la curier..
 

Cincila

Member
srry for multiposting
si am dat o adresa foarte departe dar l-am chemat pe curier pana la locul respectiv pentru ca eram "la o fata"..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
bine in momentul ala nu stiam asta plus ca aveam o gagica la bronzat deci nu prea aveam drept de apel atunci

Am glumit mai, si daca stiai, tot aia era. Chestia cu pozatul persoanelor chiar pe domeniul public, e real, nu ai voie, pur si simplu, fara acordul lor, putini stiu asta. Da fix in shapca il durea pe ala, si cu ordin de serviciu, si fara.

Rosii scrie pe fundul tau.

De fapt si pe al meu, ca m-am cam plictisit de iarba si, in plus, am iarba sa fac cannabutter pentru un an de zile. So: uelcam tu za club, bro! Iti recomand rosii chery tufisoara, cresc bine la ghiveci :D
 

tupac99

Member
baieti... 2 intrebari...

1. #### e safe pt a cumpara seminte de la ei ?
2. pe cand ne putem apuca de un outdoor ?
mersi
 
Last edited by a moderator:
P

prelungitor

1.nu, nu sunt safe. ###
2.din aprilie te poti pregati
 
Last edited by a moderator:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
2. pe cand ne putem apuca de un outdoor ?
mersi

Si tinand cont de estimarea pentru aprilie, avand in vedere ca traseul bani in plic-seminte inapoi dureaza vreo luna, se pot incepe pregatirile de outdoor de pe acuma, cu achizitia semintelor de pe un magazin de incredere din strainatate. Si salivatul langa ele dupa ce vin...
 

NOSFE

Member
Pun apa de la robinet intr-o sticla si o las 24 de ore, dupa ce a trecut cele 24 de ore si nu mai este clor, fixez ph care il vreau si dupaceea bag nutrientii sau bag nutrientii si dupaceea fixez ph ?
 

lovepotion

Member
Pun apa de la robinet intr-o sticla si o las 24 de ore, dupa ce a trecut cele 24 de ore si nu mai este clor, fixez ph care il vreau si dupaceea bag nutrientii sau bag nutrientii si dupaceea fixez ph ?

Lasi apa 24h , adaugi nutrienti, reglezi PH, uzi.:peacock:
 

oldboat

Member
BT, cauta praf de piatra.

Love, sa-ti fie rusine. Daca nosfe e cunostinta ta, puteai sa-i explici ca nu e bine sa lipesti LED-urile pe placaj. Macar atat puteai face si tu...
 

Latest posts

Latest posts

Top