What's new

Pune o intrebare,primeste un raspuns

eska

Member
la experienta ta sa zici nu stiu... ia de diseara uneia sa-i zici Ioana si celeilalte Maria : ) ) ) si zi-i la om ce gust are una si cealalta :laughing:
 

eska

Member
megiXN9h1.jpg

:laughing:
 

lovepotion

Member
Cum ziceam mai sus.. osmocote vad ca are eliberare treptata pe 5-6 luni... ceea ce inseamna mult prea mult azot in flower.
Exista si pentru 4-5 luni dar eu m-am impacat bine cu asta de 5-6 luni si nu am avut pana acum probleme in flower, o sa pun maine o poza cand ajung la ele.



Am revenit cu poza... am folosit doar osmocote ca nutrient de baza + aditivi (rhizotonic/cannazym/carboload/big bud si pk 13/14). In poza are 36 zile de floare.

 

NightS

Member
nu vad nici un thread "out 2015", nimeni nu vrea sa profite de natura?
later edit: gata am gasit, scuze!
 
Last edited:

Stugots

New member
Salut! Știe cineva cu aproximare de câți litri de pământ este nevoie pt. o groapă de 110 lungime, 50 lățime și 30 adâncime?
 

Stugots

New member
Mulțumesc pentru răspuns. Dimensiunile sunt aproximative. Mă gândeam la 80 L, în amestec cu pământul de acolo. Pentru 6 autoflorante.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Salut! Știe cineva cu aproximare de câți litri de pământ este nevoie pt. o groapă de 110 lungime, 50 lățime și 30 adâncime?

165 L daca dimensiunile date sunt exacte.

Fiind vorba de pamant, e clar ca socoteala de acasa nu se va potrivi cu cea din targ, din simplul motiv ca pamantul la sac este masurat volumetric in momentul umplerii sacului. In timp acesta pierde si din umiditate si se si comprima de ajungi sa te intrebi cum de sac scrie 20L si nu reusesti sa umpli cu el un ghiveci de 15L.

Eu ti-as raspunde ca iti incape o roaba cu varf ...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
de obicei, exact cam cat se lasa (cativa cm).. e ramas perfect cat sa acoperi cu pamant din zona, pentru a nu se observa nici o diferenta de culoare intre pamantul de la baza plantei si cel din zona. Daca iei pamant de la suprafata si il pui peste, in vreo luna incepe sa creasca si vegetatia locala si arata cat mai natural. (asta daca nu cumva transferi direct petice de pamant cu vegetatie locala.. atunci arata din prima perfect.)
 

bebe55

Member
Cred ca trebuie sa te duci la seful de ferma si sa il intrebi ce ierbicid a folosit si sa vezi daca e compatibil cu canepa. La o adica, si la canepa se face ierbicidare, ultima oara asa stiam.

http://www.scda.ro/Tehnologie-canepa.pdf

mersi jtm,atuncea mai bine pun pamantul in saci menajeri si dupaceea in groapa sa fiu sigur si de sambata seara am pus la germinat 6 seminte din care 4 au germinat,oare sa le mai las pe celelalte 2?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
totusi... de ce auto.. ti-e frica ca o sa scoti prea multa iarba daca folosesti regular seeds?? :D
 
U

Universu

Apa din acvariu nu ar fi buna pt udat plantele?are o gramada de nutrienti nu?cu ph-ul ajustat hmm oare ce valoare NPK are?
 
Last edited:
Top