What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Bongjour

New member
S± fast version bo maj± w sobie cechy auto przez co zakwitaj± nieco szybciej, kannabia zwie je flash auto, inni fast version lub pó³-auto (semi-auto) :)


Pozdro
Bongjour GLP
 

klint

Active member
Veteran
Wiem ze jeszcze sporo czasu zosta³o do sezonu ale ju¿ nie mogê siê doczekaæ :) 40kg dolomitu juz jest... ;)
picture.php
 

TimeRelax

New member
Czesc.Sprawe mam.Poleci mi ktos jakies pechy??wiem ze to niby zalezy odemnie ale.../chcia³bym cos wydajnego,zastanawia³em sie tez nad jakims kolorkiem (BlueHaze) pomoze ktos???Pozdrówka :)
 

Goteii

New member
Witam, postanowiłem zasadzić w tym roku po raz pierwszy około pięć af ak472 oczywiście na out.Postanawiam zakupić ziemie ogrodnicza, dolomit, biohumus 0.5l oraz planton K 0.5kg. Czy jest coś o czym zapomniałem?
 

LDV

Active member
Witam Panie i Panowie!

Parę ładnych lat mnie nie było, a teraz sobie trochę z ciekawości przeglądam forum i ciekawe rzeczy się dowiaduję...

Piszecie że femaleseeds się spieprzył, dutch passion również (ale to już było wiadomo parę lat temu). W takim razie co jest teraz polecane na outdoora (feminizowane i raczej nie autoflow)?
Myślałem, żeby zamówić sobie maroci z femaleseeds (klasyczna i bezpieczna opcja), ale zastanawiam się czy w roku pańskim 2016 nie pojawił się lepszy wybór i nowe wynalazki..

Polecicie coś tłustego, ładnie nabitego, co dochodzi mur-beton nie później niż na początku października?
 

padkontrol

Member
Veteran
Witam Panie i Panowie!

Parê ³adnych lat mnie nie by³o, a teraz sobie trochê z ciekawo¶ci przegl±dam forum i ciekawe rzeczy siê dowiadujê...

Piszecie ¿e femaleseeds siê spieprzy³, dutch passion równie¿ (ale to ju¿ by³o wiadomo parê lat temu). W takim razie co jest teraz polecane na outdoora (feminizowane i raczej nie autoflow)?
My¶la³em, ¿eby zamówiæ sobie maroci z femaleseeds (klasyczna i bezpieczna opcja), ale zastanawiam siê czy w roku pañskim 2016 nie pojawi³ siê lepszy wybór i nowe wynalazki..

Polecicie co¶ t³ustego, ³adnie nabitego, co dochodzi mur-beton nie pó¼niej ni¿ na pocz±tku pa¼dziernika?


Witamy z powrotem :)

Z mojego do¶wiadczenia najlepsze efekty uzyskiwa³em z pestek od naszych lokalnych rolników. Wiêkszo¶æ z tych nasion to regulary.

My¶lê ¿e kto¶ na pewno pomo¿e naszemu staremu koledze. To, jak pomo¿ecie ;) ?

Super pestki na outdoor robi esben z naszego forum, czyli HybridsFromHell. Polecam Danish Gold. Dochodzi z koñcem wrze¶nia. Je¿eli Ciê interesuj± femki, popatrz outdoory od GGS. Fajne efekty ludzie osi±gali, super genetyka.

Pozdrawiam,
Pad :tiphat:
 

Bongjour

New member
Czesc.Sprawe mam.Poleci mi ktos jakies pechy??wiem ze to niby zalezy odemnie ale.../chcia³bym cos wydajnego,zastanawia³em sie tez nad jakims kolorkiem (BlueHaze) pomoze ktos???Pozdrówka
smile.gif

Haze pod polskie niebo może być tylko w nazwie, poczytaj o sprawdzonych odmianach, które dochodziły pod naszym niebem, na growlike.pro mają strain wall.


Nie ma? Jest wiele stymulatorów wzrostu i plonowania, np. foltron,

Witam, postanowiłem zasadzić w tym roku po raz pierwszy około pięć af ak472 oczywiście na out.Postanawiam zakupić ziemie ogrodnicza, dolomit, biohumus 0.5l oraz planton K 0.5kg. Czy jest coś o czym zapomniałem?

O tym, że planton K się nie nadaje, ma zbyt wiele azotu, chyba, że skład się zmienił. Kup lepiej jakiś florovit bądź dedykowany nawóz do konopi.

Polecicie coś tłustego, ładnie nabitego, co dochodzi mur-beton nie później niż na początku października?


Odmiany WarrSeeds na out, są na satindi bądź odmiany fast version/flash auto/semi auto jak zwał, tak zwał. Albo sprawdź co i jak dochodzi, na growlike.pro mają strain wall jak już pisałem wcześniej.

Pozdro,
Bongjour
 

Goteii

New member
Dziękuje Bongjour ;) Czy opłaca się kupować dolomit skoro zamierzam kupić ziemie ze sklepu ogrodniczego (taką za 2-3zł o ph oczywiście 6-7)? Oraz chciałbym się zapytać czy opłaca się do tego wszystkiego sypnąć trochę torfu odkwaszonego w celu wzbogacenia składu ziemi? Myślałem też nad perlitem bądź azofoską :)
 

afro

New member
Dziękuje Bongjour ;) Czy opłaca się kupować dolomit skoro zamierzam kupić ziemie ze sklepu ogrodniczego (taką za 2-3zł o ph oczywiście 6-7)? Oraz chciałbym się zapytać czy opłaca się do tego wszystkiego sypnąć trochę torfu odkwaszonego w celu wzbogacenia składu ziemi? Myślałem też nad perlitem bądź azofoską :)


Jeżeli roślina będzie siedzieć tylko w tej kupnej ziemii (nie napisałeś ile L ziemii na krzaka) to nie ma sensu sypać odkwaszonego torfu bo ziemia już go w sobie ma, jednak taka ziemia za 2-3zł (nie wiem o jakim litrażu piszesz) często szybko robi się skorupiasta i ogólnie kompleks sorpcyjny często jest do kitu. Dodatek dolomitu jest potrzebny jeżeli masz za niskie ph bądź w ziemii masz mało Ca i Mg więc sam decyduj co ci potrzeba. Może warto było by zrobić swoją własną mieszankę glebową która wyda lepszy plon o lepszej jakości.
 

Goteii

New member
Zamierzam kupić auto więc będzie to jakoś do 20l na krzaka, dziękuję za pomoc z kupnem dolomitu ;) Czy mógłbyś mi również napisać jak mogę poznać, że w ziemi jest za mało Ca i Mg? Tak jak pisałem, w tym roku będzie to mój pierwszy raz i wolałbym się dowiedzieć jak najwięcej od bardziej doświadczonych farmerów ^^
Nie myślałem nad własną mieszanką glebową :eek:
 

afro

New member
Poszukaj sobie tabelek niedoborów pierwiastków w necie bo skutki niedoborów widać na roślinach (a w uprawie to pewna podstawa znać objawy niedoborów). Tylko, że jeżeli widzisz niedobory to problem już wystąpił, a w uprawie nie jest to pożądane. Dlatego namawiam do zapoznania się z wątkami traktującymi o tworzeniu swojej własnej mieszanki glebowej bo wtedy wiesz co i ile czego w niej jest. W kwestii dolomitu sprawa jest o tyle złożona, że dolomit w glebie działa raczej długofalowo i powoli (no chyba, że gleba bardzo kwaśna to w pierwszej fazie szybko zostaną związane sole Mg i Ca przez kwasy glebowe) co skutkuje tym, że najlepiej dolomit dawać wcześniej do gleby żeby się "przegryzł" lub sypnąć garść na dołek i wymieszać z wierzchnią warstwą gleby co pozwoli się mu uwalniać z każdym podlaniem.
 

Goteii

New member
Znalazłem na pewnej stronie jak walczyć z niedoborami ;) Dziekuje za pomoc ^^ Czy jest jakas szansa na zadanie paru pytan(pw)? Nie chcialbym nic spierdolic :D
 

Goteii

New member
Czy taka mieszanka ziemi będzie okey?
1 Litr Biohumus (granule)
1 Litr (kg) Perlitu
0,5 Litra (kg) Dolomitu
20 Litrów Ziemi ogrodniczej
 

klint

Active member
Veteran
To wszystko na 20L ziemi? Uderzyles siê w g³owê dzisiaj? :) radzê przeczytaæ zalecane dawki na poszczególnych opakowaniach tego co wymieni³e¶ :)
 

Goteii

New member
Znalazlem ta mieszanke na pewnym forum a jako, ze nie mam w tym doswiadczenia to sie spytalem :D Moglbys doradzic czego brakuje w tej mieszance? :/
 

klint

Active member
Veteran
Ja tam za bardzo nie cuduje z soilmixem. Na 20L ziemi uniwersalnej dodaje jedna szklankê dolomitu, jedna szklankê perlitu, i to wszystko. Wiadomo podlewam na veg nawozami bogatymi w azot etc. Ale ¿adnych granulek nie daje. Co nie znaczy ze nie mo¿esz ich daæ. Pamiêtaj konopie to bardzo wytrzyma³e ro¶liny. Wiec nie trzeba siê a¿ tak zamartwiaæ ziemia :) wa¿ne aby by³a dobrze przekopana i korzenie mia³y du¿o powietrza. Ja nigdy specjalnie nie wzbigacalem mieszanki i jako¶ ¿adnych niedoborów nigdy nie mia³em. Jak bêdziesz je nawozil biohumusem systematycznie to nie powinno byæ ¿adnego problemu.

Edit. No i widzia³em ze chcesz g³ównie Auto s±dziæ wiec tym bardziej nie potrzebujesz ziemi nasyconej azotem. Azot opó¼nia kwitnienie. Wiadomo bêd± go potrzebowa³y na pocz±tku ale jak przesadzisz to nic dobrego z tego nie wyjdzie
 
Top