What's new

OUTDOOR - PYTANIA

Goteii

New member
Rozumiem i dziekuje! :) Jesli chodzi o azot to prawdopodobnie kupie azofoske i nie powinno byc problemu ;) (Oczywiscie na weg biohumus obowiazkowo)
 

klint

Active member
Veteran
Jak masz zamiar same AF trzymaæ to biohumus Ci w zupe³no¶ci wystarczy. Gdyby to by³y pelnosezonowki to ok one potrzebuj± sporo azotu ale dla AF a¿ tyle nie musisz im zapodawac. Dadz± doskonale rade na samym biohumusie.
 

Goteii

New member
Rozumiem ;) Zaoszczedze troszke w takim razie, gdyz myslalem, ze azofoska jest jednym z wazniejszych skladnikow :D Moglbys mi jeszcze podpowiedziec czy mam dosypywac dolomitu za kazdym razem, gdy jestem na spocie? W sensie, podlewam roslinke, uzywam nawozu, sypie dolomit("1 lyzka na litr wody").
 

klint

Active member
Veteran
Najlepiej wymieszaæ razem z ziemi± z dwie szklanki. Pó¼niej mo¿esz dodawaæ co jaki¶ czas do wody. Lub sypaæ pod krzaka i bêdzie siê stopniowo uwalnial podczas deszczu.
 

Goteii

New member
Okey, tak też zrobie ^^ Czy ta mieszanke przechowywac w worku? Mam na mysli, po zrobieniu mieszanki wsypac ja do worka, worek zakopac, oczywiscie zrobic w nim od spodu pare dziurek by odprowadzac wode i na gorze jedna by posadzic planta czy moze nie kombinowac?
 

klint

Active member
Veteran
A po co worek. Wymieszaj tego mixa z ziemi± ze spota i bêdzie git. Chyba ze na podmok³ych terenach sadzisz?
 

Goteii

New member
Niee ;) Martwilem sie bardziej o zmiane ph ziemi z czasem a czytalem, ze pare osob tak robi nawet uzywajac dolomitu wiec wolalem sie upewnic ;)
 

klint

Active member
Veteran
Odradzam nak³adanie limitów na korzenie. Lepsze wyniki osi±gniesz bez worków. Plus nie bêdziesz musia³ tak czêsto z wod± lataæ.
 

ziben

Active member
Veteran
Siemanko :tiphat:

Któryś z tych strainów ma szanse dojść pod PL niebem? :)

Sweaty Betty fem
Munster Cheese fem
Amber Dog fem
Blue Meanice x Chemdog DD fem

:)
 

klint

Active member
Veteran
Siema Ziben :) zawsze mo¿esz sprawdziæ w najgorszym wypadku bêdziesz mia³ trochê materia³u na haszyk :) pozdro bracie
 

Goteii

New member
Witam ponownie ^^ Klint, jako ze jestes bardzo aktywnym uzytkownikiem na tym forum i zapewne z duza wiedza pytanie kieruje do Ciebie. Jaka metoda kielkujesz? Zastanawialem sie miedzy husteczkami a bezposrednim wlozeniem ich w ziemie.
 

klint

Active member
Veteran
Ja wrzucam pestki do szklanki z wod± na 24h nastêpnie pomiêdzy mokre papierowe reczniki. Po pokazaniu siê kielka do ziemi bardzo p³ytko gdzie¶ na 2mm kielkiem do do³u. Tym sposobem mam 95% skuteczno¶ci :)
 

mariozzz

New member
Dodam co¶ od siebie.Moczenie jest ok lecz zda¿y³o siê kilka razy ze w¶ród pestek wiêkszo¶æ puszcza k³y ,lecz kilka razy pestki czernialy i tyle,ta sama woda itp.Nasiona sklepowe .
Robiê tak , wilgotna dobrze ziemia do³ek palcem pestka folia na górê, oblatuje folia , mini szklarenka powstaje.Parapet s³oneczny lub boxik.Kilka dni i musz± wyj¶æ.Cierpliwo¶æ jest wa¿na.Niektóre afy potrafi± wychodziæ tydzieñ.Mia³em kiedy¶ blueberry x c99 Af od qukea rozmnozylem nigdy nie bylo lipy tylko dlugo schodza.- Niedawno mowil mi sasiad stary ogrodnik, np. Papryka musi mieæ 16 18 stopni by mog³a zej¶æ.Czyli powiedzenie ze w stopki musi byæ ciep³o jest jak najbardziej aktualne.

Teraz wzi±³em np.pestki northern Light xxl od SensiG. Af oczywi¶cie.po dwóch latach na strychu,upa³,mróz itp100 % kie³ków z ziemi...Nie z lodówek sklepowych czy huy wi co.
A bywa³o ¿e ze sklepów pestki puste albo pekaly i stoj±.
Wniosek bez podniety��ze sklepiki lubi± przygraæ w ... kulki .
 

kobaia

Member
Ja już coś działam w partyzantce - jeden spocik przekopany + dołożone nawozy i pierwsze klony już w ziemi. No i z nasion wychodzą nad ziemię outdoorowe odmiany (tu podziękował koledze z forum :)).
Zastanawiam się nad jakimś mało przypałowym ogrodzeniem przeciw sarnom, te ciekawskie k... potrafią w jednej chwili zniszczyć spota.
 

klint

Active member
Veteran
To super Kobaia :) ja w tygodniu bêdê jecha³ na spota co¶ przekopac i mam nadzieje w weekend pierwsze maluchy trafia do ziemi. Pozdrawiam Za³ogê
 

Bongjour

New member
Witam ponownie ^^ Klint, jako ze jestes bardzo aktywnym uzytkownikiem na tym forum i zapewne z duza wiedza pytanie kieruje do Ciebie. Jaka metoda kielkujesz? Zastanawialem sie miedzy husteczkami a bezposrednim wlozeniem ich w ziemie.

Najpierw je pomocz aż zatoną, co jakis czas pyknij jakby unosiły się na górze, potem wata :)

Pozdro
 

Goteii

New member
Dziêkujê panowie, zrobi³em tak jak napisaliscie ;) Wszystkie wykielkowaly i wrzucilem je juz do ziemi ;) Mam nadzieje, ze wszystko sie uda..
 

wdr

Active member
Veteran
Widzialem ze kilka osob na forum sadzi purpurea ticinensis, szukam tej odmiany od 2009 kiedy ostatni raz sadzilem. Dajcie jakies info co gdzie i jak, pzdr
 

Goteii

New member
Witam Panowie, chciałbym się jeszcze upewnić co do nawozu na flo, czytałem, że sporo osób korzystało(posty z for były dość stare) z Planton K ale ostatnio dowiedziałem się, że nie jest to najlepszy wybór dla roślinek. Myślałem o Florovicie.. Macie jakieś sugestie? ;)
 

Latest posts

Latest posts

Top