What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Numa sa iti iei ceva potrivit care are si capacitate suficienta de dezhumidificare si rezervor suficient cat sa il golesti doar o data pe zi sau mai rar.
In rest nush, nu am avut nevoie de dezhumidificator niciodata.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu as lucra cu ventilatia intai. Pana acum majoritatea problemelor legate de rh ori temp le-am rezolvat cu o ventilatie potrivita. Umidificatoare, a/c si restul sunt ultima solutie, daca nu merge doar din ventilatie.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai ales în perioada asta a verii pun haine la uscat în grow room tot timpul poate sta în delt? omu...

Si cam cum miros hainele alea? Ca am avut si eu un prosop uitat in growroom si l-am luat de acolo inauntru nu mirosea, fix dupa ce ak iesit de acolo nu am simtit nimic, insa am trecut dupa cateva ore pe langa prosopul ala si l-am simtit de la 5 m distanta, am zis ca nu mai face fata filtrul de carbon pana sa imi dau seama ca e prosopul.
Asta e nasol, ca daca te obisnuiesti cu mirosul ai putea sa zici ca hainele alea nu miros, da altii sa le poata mirosi. De aia nu intru niciodata cu haine de strada la plante. Is asa de paranoic in ultimu timp ca am fumat mai mereu in camera de unde isi ia growroomul aer, ca sa fie filtrat tot fumul si sa nu existe sansa sa mirosa la vecini. Desi vecinii is batrani si cel mai apropiat geam al lor e la minim 30-40 m distanta. Better safe than sorry..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si ca sa revin la treaba cu alergiile, ieri nu am bagat nimic m-am simtit super bine, fara mancarimi, mai calm. Azi am ,is sa testez cu kief, fiind cea mai pura forma de material pe care o am acum. E mai bine decat cu bud, insa tot simt mancarimi pe corp dupa ce am pipat sub 0.5 g kief in ultimele 2 ore. Incerc maine un cui, sa vad daca imi va fi mult mai rau.
Vedem ce o fi. Eu, pana una alta va sugerez masca cand lucrati cu polen si manusi oricand trimuiti sau atingeti plante. Saptamanile alea de trimming la outdoor cand stateam cu mana pe plante si rasinile lor 12 ore pe zi sau mai bine cred ca nu mi-au prins bine. Acum, gandindu-ma in urma si atunci ma inroseam putin si uneori apareau si mici bubite, da nu am bagat de seama. Acum e mult mai rau, la recolta mereu stranut si imi curge nasul. Si vorbim de recolte indoor de 100-200 gr max o data, care le trimuiesti in cateva ore.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Secretul sa nu se agraveze tare bubitele asemanatoare cu urzicarea e sa nu te scarpini (uneori e imposibil). Trebuie ferite extremitatile, de obicei apar prima data la incheietura mainii putin mai sus si pe picioare, dupa care incep sa apara pe corp, abdomen, spate etc. Cei cu alergii incercati seara sa nu mai aveti contact cu copaceii. Cand e cald afara si sunteti transpirati, sunteti mult mai expusi la o alergie de amploare. Stranutul e nornal, ochii si ei. Folositit masti (toti avem acum) ochelari de soare si manusi, cel putin una. Nu va zgariati in frunze extremitatile. Va mai recomand sa aveti cateva pastilute la indemana care va pot stabiliza cand imunitatea se joaca singura cu ea. Nu uitati, in 10 minute la o alergie mai severa nu o sa puteti trece singuri peste ea, febra, scade capacitatea de concetrare, fluxul de aer e mult mai mic, stare de nervozitate, iar corpul va cere multa mancare, o sa va simtiti permanent slabiti! Aveti grija de voi!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Asa fac si eu acum, dar cand eram mai tanar si mai inconstient cred ca m-am si lesinat si am dormit prin buzi si frunzele de la trim de cateva ori.. de aia m-am si gandit sa va recomand sa va protejati din timp, ca nu se stie niciodata.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Am probat si la joint, si la vape, in zile diferite. Tot simt ceva discomfort si mancarime pe piele. Mai ma distrez azi si de maine incep o pauza mai lunga. (Sper sa imi iasa.)
 

ElGatto

Member
:friends::woohoo::muahaha:Alcoolul esti viatza si viatza e alcoolul, tr?im în pericol...din zori pana in noapte....acuma depinde si de alcool
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Hash church DNA!
picture.php
 
Top