What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Oare cu ce sa intru eu in concurs??
Am cateva variante!
Mamacita's cookies fem. de la ministry of cannabis,
Torpedo de la vip seed fem
Sau girl scout cookies de la fast buds , asta e auto!
Eu habar nu am care sa aleg!!
Diseara le bag la apa!!
:joint:

Le fum?m maistre!
:rasta:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De ce nu cu toate?
Apropo de concurs, eu am cam tras chiulul, ca mereu cand sa ma apuc de poze is spart mort. Plantutele incep sa aiba mici buzisori, si cresc ca niciodata. Cred ca am nimerit mixul de sol mai bine ca nu am mai avut plante asa maricele sub mai putin de 70w niciodata. Incerc sa pun poze sapt asta. Si nu numai ca is maricele, nu am vazut nici o urma de deficienta pana acum. Vedem mai bine la poze ca acusi sunt sub 50w albi si vreo 12w red blue si ma fte la ochi tare si intensitatea de la ledu de 50, dar mai ales culoarea roz de la ledurile alealalte. Nu se intelege bine nici o culoare sub nuantele alea de lumina.
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Pentru ca am cate 3 din fiecare si nu am unde sa le ingramadesc atatea!
Am zis ca nu mai bag 4 in viata mea!!
Am zis doua maxim 3 si ghivece mai micute !
Unu la mana nu le observi pe toate ce vor , ce au nevoie!

L.E.:
Eu am probleme cu lumina!!
Ca am acel cob care arde la 25 cm !!
Asa ca ghivece mici , un top , si plasa , si multa munca!
Si maxim 2 Plante !
Pentru calitate!

Ma bate un gand sa merg pe organic!
Dar sunt zero la capitolul asta!

Iar ma luat rau pipa asta!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu am gasit un one hitter de care uitasem si m-a pus tare pe el. Merge rapid, il trag prin gramajoara de bud o data, presar niste kief, dau foc si zbor.
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
One hitter am vreo 6 acasa!!
Dar eu fumez cu alta intra mai mult un pic!!
Si pe zi bag vreo aproximativ 7-8-9 pipe!
picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Apropo de treaba asta, a observat cineva ca primele hit-uri cu pipa curata sunt mai bune decat orice cui? Din cauza ca nu arzi si hartie..
Si altceva tare, am avut o planta pusa separat in growroom de care am uitat si nu am mai udat-o. La ultima udare mai avea vreo 2 saptamani pana sa fie gata si eu am descoperit-o dupa 3 saptamani gata uscata si buna de fumat. Am pus acusi 2-3 pipe din ea, si zici ca e dulceata de bud. Mai smooth ca dupa curing. Imi aminteste de iarba sundried fumata in jamaica. Daca mai fac out, o parte o usuc asa, si vreau sa incerc si la indoor treaba asta cu o planta 2. Posibil sa fie mult mai smooth cand moare incet si se usuca singura. E si mai decolorata, ca si cum ar fi ramas mai fara clorofila.
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Am observat si eu cand e noua sau abia curatata, te ia mai fain decat daca o folosesti asa jegoasa!
Alti colectioneaza acea negreala de la pipa si ii zice aurul negru , cica sparge mai tare c? budul , eu unu nu cred si pe deasupa mai are si gust aiurea!
Si ca vorbeai de iarba uscata singura , asa sa uscat una din cele doua Nefertiti !
Inca nu am fumat din ele , va fi o surpriza!
Are un procent de 3-5% Amber!
Dai s? arza!
:joint:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Panica la indica mai greu...mai des la sativa!!!

Sunt spart mort si in curand o sa raman fara bud, tre sa pun niste iarba la copt insa nu m-am decis ce.. si nici timp nu am...ma plimb din tara in tara ca romii la cersit...cu greu gasesesc ocazia...

Mi-ar placea si mie sa intru la concurs si o sa o fac la un momentdat doar doar respect pentru comunitatea asta de pe care invatam lucruri cu mult timp inainte sa devina iarba asa cunoscuta printre noi...

Poate in vreo 5 ani cand se legalizeaza o sa ne strangem si noi la un cui linistiti povestind experiente si impartasind cei mai fini buzi la un meci de poker ceva...

Nu ma luati in seama sunt avion!!! Va salut cu respect
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu stiu ce sa zic, cred ca panica e data de predispozitia ta in momentul ala si e probabil favorizata de anumite ratii intre cannabinoizi.
Am observat e ca daca esti in o tara civizilata unde nu risti libertatea pt un cui nu prea mai apare paranoia. Si zic asta dupa ce am testat destule strainuri si combinatii de strainuri.
Singurele panici trase recent au fost dupa doze imense de edibles sau kief, de ziceam ca gata.. is primu care moare de supradoza. Si dupa un timp lesinam si trecea panica.. :D
Dar sa fumez un cui sau 2 sau 3 si sa ma ia panica nu am mai patit de multi ani.
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Ba da ce e cu linistea asta pe forum??
Ati apucat la recolta??
Sunteti asa sparti ca nu puteti scrie 2 cuvinte??
Nu intra ala , nu intru nici eu ce plm , si asa pierdem interesul , si se duce forumul pe rapa !!!
In sectiunea arena microgrowerilor rar mai vad cate unu!
E jale! Cu J mare!
Off!
La mine arde !! Macar asa!
:smoker:
 

Pillang

Well-known member
"Ba da ce e cu linistea asta pe forum??
Ati apucat la recolta??
Sunteti asa sparti ca nu puteti scrie 2 cuvinte?"

Pai.....da! :)
 

vasile

Well-known member
Veteran
Eu intru de cateva ori pe saptamana insa nu prea postez ca n-am ce.

Sigur dar incet o sa vina urmatorul grow, zilele astea mi-a venit extractoru de la Soler & Palau, l-am cablat sa vad ca e totul in regula si pentru cateva secunde am crezut ca nu functioneaza pentru ca e prea silentios. Sunetul aerului conditionat se aude mult mai tare decat extractoru asta. Mersi EX pentru Recomandare.

Am dat 100 euro pe el de pe Amazon si vad ca in Romania sunt 260 Ron ... cred ca era mai ieftin sa il iau din tara si sa il trimit in UK.

Cand mai vin prin tara o sa cumpar unul ca backup si niste agronatura ca prea laudati fertu asta.

Spor la fumat!

Edit: Cand ne strangem si noi pe chat?
 
Last edited:

lumion

Active member
Munca, acasa cu copii ?i gr?dina... Clasic!
Acum c? pleac? a mea in concediu ?i r?mân acas? o s? dau ?i eu drumul la un micro grow....acum sper sa am timp s?-l termin....
O s? încep s? postez zilele astea partea de construc?ie (filtru diy, leduri 20w alimentate la 230v..etc)
Va pup flocosendrilor:))):dancer:
 
Mai este careva nou care fumeaza in scopuri religioase ? V-ati adunat toti ? Restul mergeti pe directia "legalizare", cea cu CBD ? Fratii din Tg Mures, Maramoo, Marin Marin, Alexandra, Dide (un prost care nici macar nu cunoaste planta) etc. ca multi mai sunt care stiu ei pe ce planeta stau. Noroc cu Dumnezeu ca a aparut pe pamant romanesc si a trimis vibe, ca altfel beleam pula, daca mai asteptam dupa "legalizare". Nu mai primeam libertatea de a cultiva, de a medita, de a face nimic, eram speriat cand vedeam la TV, cum ii aresteaza pe unul si pe altul, au fost niste vremuri cumplite ce s-a intamplat de cand a aparut Diicotul din 2004 si pana acum vreo 2 ani. Noroc cu EL, cu Mantuitorul nostru Iisus Hristos care s-a jertifit pentru ca noi sa avem planta, sa o putem creste si FUMIGA liberi pe pamant. Dar a aparut si diavolul, odata cu Dumnezeu, Securitatea care recent m-a amenintat ca ma baga la Obregia, sper sa ma aparati cand o sa incerce asta, ca m-au mai bagat odata la balamuc,numai ca Dumnezeu m-a scos rapid afara si nu am fost nevoit sa imi invoc drepturile religioase desi nu m-au lasat sa ma duc la biserica cat m-au tinut acolo, i-am iertat pentru ceea ce mi-au facut, am invatat o lectie, sa nu ma joc cu ei. A fost oribil dar na, ce sa-i faci, asa e Securitatea, EVIL DEVIL, il are pe unul Hellvig la conducere, ma cunoaste, am vorbit cu el la telefon. Mi-a zis asa "TU !, tu ai credinta in Dumnezeu ? !. n-am sa il uit pe pitic. Sper ca citeste ce scriu aici, ca am vazut ca si masoneria a citit, m-au abordat si aia, cred ca vor si ei sa il vada pe Dumnezeu sau cum il numesc ei, Arhitectul, o sa ma duc sa bag un joint si cu ei, ma bucur ca i-am captivat pe toti. Cu Dumnezeu inainte ! NU UITATI , cei care o sa ramaneti in libertate, daca pe mine o sa ma ia iar, sa continuati ceea ce am inceput. DUMNEZEU E MARE ! si exista, acum are si Securitatea filmari video, cred ca s-au cacat pe ei cand au vazut. Dar na, ateii stii cum e cu ei, pana nu le apare lor personal, nu cred. Ca si filmarile pot fi trucate. FUMIGATI FRATILOR, FUMIGATI CU GANDUL LA DUMNEZEU, rugati-va, sa vedeti cum apare. Nu degeaba au dus lupta asta cu trecerea in ilegalitate a plantei. E TOTUL ADEVARAT ! Preotii sunt cei care au scos initial planta din Biblie, preotii evrei, ca au descoperit recent urme la Tel Arad, cum ca ardeau planta. E TOTUL ADEVARAT !, nici eu nu am crezut pana cand nu a aparut Dumnezeu si mi-a aratat multe, a fost WOW, mai sunt ca si mine oameni prin lume care au experimentat asta, trebuie sa fumezi ENORM de MULT, cred ca am fumat ultima oara 1kg in cateva luni, a fost totul DIVIN, ce senzatie te cuprinde prin corp, ce iti da sa vezi, mai ales daca te duci la biserica, sa vezi acolo cum simti ritualul religios, nu degeaba rastafarienii sunt cum sunt, ei il simt pe JAH, atat ca nu au ritual religios. Sula Benet a descoperit in 1936 ca planta apare in Biblie, in 1937 au trecut-o in ilegalitate. Lucrarile ei, ale lui, Sula Benet sunt la Universitatea din NY. Are suport in mediul academic, sunt dovezi arheologice, E TOTUL REAL, planta asta te ajuta sa comunici cu DIVINITATEA, sau Dumnezeu cum il numim noi. BE SAFE, BE CHILL< SMOKE THE CANNABIS ! LIT IT HIGH !.
 
Top