What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasile

Well-known member
Veteran
Nu cred ca le forteaza mana comerciantilor, ci a firmelor de curierat.

Intra pe fir intr-o tranzactie legala, ilegal. :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Stai putin, detinerea de seminte de cannabis e legala dar cumulata cu alte informatii obtinute pe bune sau mai fortat, aceasta detinere iti poate aproba o perchezitie. Voi ujtati ca romania e tara lu 16'..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Am gasit mai devreme vreo 10-15 gr de bud cbd si le-am transformat in kief. Si deja am bagat aproape un gr de kief in ultima ora. Is super chillout.. :D
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Dark devil ceva Bud uscat!!
picture.php

picture.php

:joint:
 
Din cercet?ri a reie?it c? un b?rbat din comuna Mera ?i unul din localitatea Suraia ar fi comandat, de pe mai multe site-uri de profil, semin?e de cannabis, pe care le-ar fi cultivat la domiciliul lor.


Genul asta de stiri ma nelinistec teribil. Goldslug ai idee daca amicul tau folosea metode de anonimizare pe net, sau daca facea si bussiness din treaba asta?


Pana la urma si eu tot de pe net le-am lut si tot prin curier au venit, desi tot a fost anonimizat cat s-a putut si cultura e strict pentru consum propriu. Ma cam ia panica ... :fright:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Nu ar trebui sa iti faci griji daca le-ai comandat din afara, daca sunt luate din Romania depinde mult ce anume a fost "anonimizat".

Din punctul meu de vedere daca ai dat din Ro pe nume fictiv, cartela sim folosita doar pentru asta si adresa diferita fata de cea la care cresti sansele sa te gaseasca sunt destul de mici insa nu pentru ca ai fost tu anoymous master, ci pentru ca te gasesc mai greu si e mai favorabil pentru ei pe termen lung sa prinda in acelasi timp mai multe persoane care le dau totul pe tava (gen ala care si-a comandat 30kg+ de echipament de la un growshop din ro)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu uitatati sa folositi si un telefon luat sh daca faceti de-astea, si nu telefonul pe care ati bagat cartelele personale. Imei-ul si localizarea aproximativa sunt vazute de retea, sts are backdoor in retelele nationale. Si oricum cu o simpla cerere se pot obtine aceste informatii direct de la operatori.
 

Goldslug

Active member
Din cercet?ri a reie?it c? un b?rbat din comuna Mera ?i unul din localitatea Suraia ar fi comandat, de pe mai multe site-uri de profil, semin?e de cannabis, pe care le-ar fi cultivat la domiciliul lor.


Genul asta de stiri ma nelinistec teribil. Goldslug ai idee daca amicul tau folosea metode de anonimizare pe net, sau daca facea si bussiness din treaba asta?


Pana la urma si eu tot de pe net le-am lut si tot prin curier au venit, desi tot a fost anonimizat cat s-a putut si cultura e strict pentru consum propriu. Ma cam ia panica ... :fright:

Atat iti zic , cat timp stii doar tu si cu femeia, adica ce este in casa sa ramana in casa , nu ai probleme. Amicul meu nu vindea, doar ca sa entuziasmat prea tare si avea multi amici. Sistemul si-l facuse el din bucati , dulap , hps , nu cort cumparat de la vreun growshop. Semintele nu erau din RO, aveau o calitate mult prea buna si ce scria aia era pe seminte. Nu ca la noi. (Comandasem anii trecuti 3 NL - din care 2 erau sative, zic eu in proportii de 80%, deci cine stie ce dracu erau :)) ) Atat timp cat iti tii gura , nu dai share la marfa ta, si cel mai important iti iei unele masuri de precautie cand comanzi si nu iasa mirosul din growbox, nu o sa ai probleme. I-a mai si scos prejudiciu de 80 de milioane lu tovarasu meu :)) Tre sa pape si gura lor.
 
Last edited:
Tot ce am luat a fost din afara, exceptie facand pamantul si becurile, care au fost luate de la magazine diferite in perioada starii de urgenta. Also doar eu stiu de aces obicei, ceea ce e perfect.



Btw, voi cand incepeti sa ii dati melasa, asta daca folositi :?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cat mai devreme. Trebuie sa aiba timp solul sa o proceseze. Dar nu exagera, mai ales la inceput.
Eu am renuntat la a adauga melasa, o pun in ceaiuri de obicei. Dar si acolo cu masura ca poate sa faca ceaiul prea activ prea repede si te trezesti cu el pe pereti.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Ziua buna!
Am folosit recent un vaporizator de la volcano crafty +. Gustul de vape este asemanator cu vaporizatoarele din sticla pe care le intretii cu bricheta!
Vape-ul l-am folosit cu capse din aluminiu unde intra 0,15 g de verdeata
Normal sunt adeptul fumatului la foita dar in viitor nu ma mai vad sa fumez, vreau sa vaporizez
Intrebarea mea legata de vape e cum poti inhala mai usor si fara zgarieturi mari pe gat ca sa fie mai placut
Intentionez sa achizitionez pe viitor un vape care merge doar cu ceara cum ar fi de exemplu puffco plus
Ce parere aveti legata despre vaporizatorul clasic cu verdeata sau cel cu ceara?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca are gust ca la ala cu bricheta inseamna ca nu are un control al temp prea precis sau l-ai dat prea tare. Eu pt bud iti recomand arizer extreme q. La pret, calitate si usurinta in utilizare nu il bate nici unul. Si nu are piese de plastic pe traseul vaporilor. Dar ca sa fumezi "ceara" in el trebuie cumva adaptat cu un bowl specializat sau bile ceramice pe care sa pui ceara. Acum nu stiu nici la ce te referi cu ceara, ca oficial ceara e ce nu vrei sa fumezi din iarba. Ma gandesc ca te referi la ceva forma de extract al rasinii.
Oricum, avand vaporizator eu zic ca e ok sa bagi bud si sa nu mai faci extractie. Daca vrei sa bagi extracte iti recomand un dabbing rig sau un e-dabber (e-nail).
Mie personal imi place mai mult efectul complet si aromele mai complexe si intense de la bud vaporizat. Decat dabbing prefer sa bag kief la pipa. Tot pentru ca e mai complet ca high si aroma.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Te poate ustura pe gat din mai multe motive, incearca sa dai temperatura mai incet, nu trage direct in piept si asigura-te ca iarba a avut parte de un curing serios.

Daca vrei sa renunti pe bune la fumat, iti recomand ceva usor de luat dupa tine precum Pax 3, IQ Davinci, Firefly 2, Mighty ... cateva dintre ele au si chamber special pentru 'ceara', poti sa le bagi in buzunar si sa pleci in lumea mare
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
L-am folosit la o temperatura de cca. 200° trageam direct in piept (tin sa precizez ca totul este folosit in scop medicinal)
Am folosit de cateva ori arizer si e foarte bun de folosit pe langa casa
Am mai incercat volcano mai demult intr-un shop si m-am simtit ca un aurolac care trage din punga!

Diseara o sa ma documentez legat de vape-urile recomandate de Vasi le
Vreau sa renunt la fumat ca simt plamanii grei cate o data, la efort si a.m.d.
La extractul rasinii ma refer. Scuzati-ma daca nu ma exprim corect. In capul meu e corect dar pe foaie se vede altfel exprimarea
 

vasile

Well-known member
Veteran
Cu totii folosim in scop medicinal... :D :D :D

Si eu de cand m-am lasat de fumat ma simt mai bine, nu mai tusesc si cel mai important lucru nu mai dau meduze din gat dimineata!

Eu sunt foarte multumit de pax, l-am scapat de peste 30 ori si inca merge, incalzeste iarba uniform, bateria ma tine o gramada, il folosesc in casa, la munca, pe strada si pe munte, niciodata nu am avut vreo problema.
 

Latest posts

Latest posts

Top