What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Hahah.. cam trist. Daca nici cu covidu nu e oameni online, cred ca nu avem nici o sansa.
Cati mai suntem, 3-4?
 

cadavruslos

Well-known member
Eu sunt in competitie fratilor , doar ca ICE ce l-am germinat am preferat sa il scot la outdoor , din moment ce nu aveam seminte si era singura rezerva , plus ca concursul dureaza , o sa revin cu alt soi la indoor . Doar ce am terminat o comanda si o sa revin cu o surpriza , stati pe aproape !
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
In umbra sunt mai multi!

In umbra sunt mai multi!

Toata lumea sta ascunda dupa perdea cum e si normal de altfel, lipsa de incredere, problemele neatentiei care pot aparea dupa un post personal.
De accea vreau sa deschid o noua rubrica cu ceva nou numai ca nu gasesc nimic postat de altfel cu ce incepi, cu ce mergi, etc.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Te-ai apucat de crescut copiii lu Lore, că văd că ea și-a găsit timp de un grow.
Păcat băi oameni, mai atrageam membrii, creștem comunitatea
"D-apai ba muceo, io bag sama ca tie ti s-o facut de niste palmi" :biggrin:

Vad ca m-ai luat in gura si nu vrei sa-mi mai dai drumu'...
Daca tot esti atat de generos cu povetele, presupunerile si observatiile, hai sa-ti intorc amabilitatea:
Inainte de a-mi stabili tu mie prioritatile si a te lua de copiii altora, iesi de sub fusta lu' mane-ta si asuma-ti neshte responsabilitati. Dupa aia vei invata si ce-s alea prioritati.
Cand iti face mamica de mancare, iti spala, iti calca, te despaducheaza sau stiu io ce ti-o mai face ca lu' pruncu' i-o obosit manutza, cand ticu' sau nenea se ocupa de reparatii, amenajari sau administrare iar tu esti cocosat de lucru' manual, nu mai ai capacitatea de a privi in jur ca sa vezi lumea asa cum este.
Noi intelegem, am mai vazut d-astea si nu e prima oara!
Povata: incearca sa iei atitudine pe cont propriu si vei avea mai multe sanse sa devii barbat. Ai avea mai multe sanse sa fii luat in serios daca n-ai fi atat de preocupat de sine si a-ti plange de mila.
Cat timp toata lumea din jurul tau se refera la tine cu expresii de genul "al mic" sau "baiatul" chiar daca tu esti un tanar adult, n-ai nici o sansa de a scapa de sub obladuirea umbrelei materne mai sus mentionate sau de atributul "copil".
Pana atunci nu esti altceva decat praslea, mucea sau al mic.
Acu' io le am p-ale mele si nu vreu sa-mi bag ratu-n troaca ta, da' o intrebare am si eu:
Mare ti-i frigideru'?
l.e.
Si inca ceva:
LEAPSA! :laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dar de ce trebuie sa se ajunga la jigniri? E ok sa iti spui punctul de de vedere, dar fa-o calm.
 

cristocel420

Active member
Nu-s supărăcios.
Dar nici nu am sa înțeleg niocodată ce poate fi asa greu sa postezi o dată pe săptămână și de ce nu postează toți membrii.
Evident vedem lucrurile diferit.
No bine, amu am ajuns acasă dela lucru, mi-am făcut un pai cu haș și mă relaxez. Mi-am pus și 200 de jegermaister, hai baftalo nu mai trag de voi că prea vă înțăpați dacă era să mă vedeți și să mă auziți vă dădeați seama ca nu vorbeam răutăcios, eu îs Cristocel.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nici eu nu vad rostu de certuri din ceva ce era initiat ca un subiect de discutie si o activitate de grup. Recunosc ca nici eu nu am chef de poze, da o sa pun, ca sa mergem inainte. Daca iese ceva frumos ok, daca nu, nu cred ca mai e cazu sa ne zbatem sa facem astfel de activitati, daca nu is doritori.
Eu le-am rarit si am reusit sa transplantez si cateva in alte recipiente, am vreo 10 plante in 6 ghivece, le las se se intoarca cu capul catre soare si maine incerc sa fac primul update. Au cam 3-5 zile de la germinare acusi.
 
Bai am senzatia ca scanteia a plecat de la mine :dunno: , desi pare ca a aprins ceva ce era de mult acolo. Am inteles ca fiecare e ocupat, unii mai mult ca altii, si nici mie nu-mi place in mod deosebit sa fac poze, cu atat mai mult ca mai implica si un alt proces pentru stergerea urmelor, insa cand vine vorba de ceva ce-mi place sa fac, nu e neaparat o povara, face parte din proces, si indiferent cat is de ocupat imi iau 10-20 min sa fac asta, ca nu cred sincer ca dureaza mai mult.

Nu cred insa, oricare ar fi motivul ca e ok sa ne certam, cu atat mai mult cu cat e o comunitate publica, si un nestiutor ar putea sa vada limbajul neadecvat si sa asocieze cannabisul cu un anumit comportament/tipologie de om. Vreau sa cred ca aici gasesc exemple si oameni de gascal, care sa educe prin comportament indiferent de meserie, varsta, ocupatie sau educatie. Pana la urma asa am dat de forum si pentru asta am ramas. A nu se intelege gresit, aici vorbesc la general, am observat la mai multi useri diferite atitudini sau comportamente, care uneori nu isi au rostul, printre care si vesnicul citit pe diagonala sau printre randuri, motiv pentru care incerc sa ingros cuvintele cheie/importante, ca atunci cand primesc un raspuns sa cresc sansele sa fie ceva ce ma intereseaza, nu ceva pe langa deoarece cineva nu a citit ce am scris cum trebuie. Ofc, caterinca e binevenita!
De asemenea cred ca cristocel a mentionat ca ala nu e un concurs si ca multi o fac din placere. Inteleg ca multi o fac din placere aici sau pasiune, pana la urma majoritatea celor activi au din ce am vazut peste 11 ani vechime pe aici, si sunt sigur ca daca nu era vorba de pasiune nu mai erau pe aici de mult, insa din moment ce exista premii, eu cred ca ala e un concurs (concurs sn [At: GHICA, A. 625 / V: (înv) ~rșum / Pl: ~uri / E: fr concours, lat concursus] 1-2 Întrecere (sportivă) care se termină (întotdeauna) cu un clasament și cu acordarea unor premii celor mai buni dintre participanți.), asta in caz ca existau dubii. Pana la urma este si o modalitate de stimulare a activitatii, si discutiilor, in special ca multi stau in case perioada asta.

Motivul pentru care am pus intrebarea care pare ca a degenerat in altceva este simplu, am citit ca si regula ca update-urile se fac saptamanal, si ultima data cand verificasem erau 7 in concurs, insa de aproape 2 saptamani dupa mine mai scriau 2-3. Eram curios cati au ramas, daca ceilalti au renuntat, cum mai merg grow-urile, nu incercam sa critic pe nimeni in nici un fel. Ma asteptam de la generatiile tinere sa se comporte ca niste snowflakes (fulgi de nea - fragil (stiti voi in limbaj popular/mai comun)), dar nu ma asteptam de la voi, care judecand dupa scris/usernames/cunostinte pot sa fiu sigur ca nu sunteti (snowflakes, nu tineri).



[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Vorbele unui mare filosof[/FONT]:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Da de fumat mai fumăm și noi??
:joint:
[/FONT]
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Da o pipă plină cu Bud aromat și mirositor și plin de cristale crezi că nu ar merge??
Puff puff pass!
Și un păhărel de băutură spirtoasă din plante medicinale amare plus bere și cafea !
Asta e meniul meu azi la muncă!!
Eu zic că merge !!
Numai să nu mă scoată des la buda (WC)!
:muahaha: :smoker:
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Da!
Fernet Stock!
Băutură cehească, nustiu daca se găsește și în Spania!! Că în Anglia știu că e am văzut la o cunoștință !
Dar naturist nu prea mi se pare!!
:smoker:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Fernetul e o bautura din extracte de plante, un digestiv. Amara si alcoolica. E numa buna cand ai arsuri pe instalatie. Sau ai mancat prea mult.
 

vasy2009sile

Well-known member
Veteran
Fernetul e o bautura din extracte de plante, un digestiv. Amara si alcoolica. E numa buna cand ai arsuri pe instalatie. Sau ai mancat prea mult.


Eu acum 2 luni in urma am pus instalație nouă!!!
:muahaha:
De cupru încă!! când înghit se aude troncănind!!
:muahaha:
Dai să arză!!! :smoker:
 

Latest posts

Latest posts

Top