What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

King Kong @ 150w MH/HPS GrowTent

MJgrow

Active member
Ce mai cresti acolo? Ai probleme cu umiditatea? Is cam rasucite marginile frunzelor.

Posibil sa fie si ceva probleme de umiditate, dar ma degraba e de la lumina... e aproape de planta fiindca tin becul in cool tube. Mai mult ca sigur proiectorul e de cacat si face puncte fierbinti. Am mai patit asta si in trecut si nu e ceva grav.

E iarba matzei (cat nip). Nu cred ca iese ceva ca le-am plantat pe amandoua o data.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aaa.. tu iti droghezi si pizica daca tot te droghezi tu? :D

Eu in vreo sapt. as baga-o la flower.. si la cum arata planta aia nu e de la hotspots, mai degraba probleme cu umiditatea si un VPD foarte crescut.
 

Stradel

Member
Ma scuzi daca te deranjez ,tu ai experienta cu 150w am vazut growurile tale cu mult timp in urma stii mai bine ce sa faci .
 

MJgrow

Active member
Ma scuzi daca te deranjez ,tu ai experienta cu 150w am vazut growurile tale cu mult timp in urma stii mai bine ce sa faci .

Nu ma deranjezi deloc, incercam si eu sa fac oleaca de conversatie. Asta e si faza ca am tot crescut la 150W si ma gandeam ca nah, ceva in plus nu strica. Gen experiment
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Arata foarte bine. Dar crezi ca scoti 50g daca o bagi in flower acum?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aia nu stiu nici eu cu siguranta, dar a spus cat e inaltimea maxima a spatiului.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da, in mod interesant, plante care aveau 2 sapt de veg, le-am adus inauntru, si au facut jumatate de metru in no time, dar cele batrane, de o luna, au ramas in urma... Nu am observat inaltimea nici la a doua privire, mai tre sa mananc niste morcovi. Gata, am vazut. Clar, flower...
 

Stradel

Member
In apdeitul de ieri se vede o gramada de spatiu in poza numarul 2 mai las-o(?) man ai stat atata pentru cateva grame?fa un vertical grow ca experiment sau 12h lumina 6h intuneric hmm? Asta da experiment.
 
Last edited:

amanda88

Well-known member
sa opion mea că lumina voastră multă căldură poate decât lumina, upgrade care la un 400W MH / HPS digitale va mai da lumina mare de 9 plante în ghivece 15 litri, timp de 3 luni, cu o luna legume, pe oală următor sus, asigurați-vă că utilizați 20% perlit chiar nisip locală curat / pietriș pentru a reduce aceste efecte de ardere Nute

(its my opinion that your light maybe more heat than light, upgrading that to a 400w digital mh/hps will give you ample light for 9 plants in 15 liter pots, for 3 months with one month veg, on next pot up, ensure you use 20% perlite even clean local sand/gravel to reduce those nute burning effects)
 

Stradel

Member
sa opion mea că lumina voastră multă căldură poate decât lumina, upgrade care la un 400W MH / HPS digitale va mai da lumina mare de 9 plante în ghivece 15 litri, timp de 3 luni, cu o luna legume, pe oală următor sus, asigurați-vă că utilizați 20% perlit chiar nisip locală curat / pietriș pentru a reduce aceste efecte de ardere Nute

(its my opinion that your light maybe more heat than light, upgrading that to a 400w digital mh/hps will give you ample light for 9 plants in 15 liter pots, for 3 months with one month veg, on next pot up, ensure you use 20% perlite even clean local sand/gravel to reduce those nute burning effects)
Oooo first i tought we have a femàle in our team then i see the mistakes and the english text the program wich you translate is not very good keep it in english we all understand thanks for stoping by and come again we dont mind really enjoy others company we are not so many here.
 

MJgrow

Active member
In apdeitul de ieri se vede o gramada de spatiu in poza numarul 2 mai las-o(?) man ai stat atata pentru cateva grame?fa un vertical grow ca experiment sau 12h lumina 6h intuneric hmm? Asta da experiment.

12 ore lumina si 6 ore intuneric... dar cu cele 6 ore ramase din 24 ce fac? Unde le pun? : )

Am bagat planta in flower. Am schimbat becul, am pus timerul, am ridicat putin becul.

Deacuma o sa fac cate un update cel mai probabil la 1 saptamana, sau cand e nevoie.

intentionez sa o las cam 60 zile in flower. Din experienta enterioara cam dupa 2 saptamani ar trebui sa infloreasca, sau cel putin sa se vada semne vizibile.

Poze

day 30
day flower: 1

 

MJgrow

Active member
pai o las pana termina, doar ma ghidez dupa timpul presupus de producator. Intodeauna o las pana termina.
 

MJgrow

Active member
Update

1week flower

Am decis si am legat-o la 1-2 zile dupa ce am schimbat programul de lumina si spectrul(HPS).
Inca nu au aparut firisoare.

 
P

prelungitor

Arata ok, dar nu crezi ca era mai ok daca intindeai mai bine folia?
 
P

prelungitor

My bad,n-am vazut ca ai grow tent.Ma refeream la folia de pe peretii grow-ului.
 

Latest posts

Latest posts

Top