What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

King Kong @ 150w MH/HPS GrowTent

MJgrow

Active member
Dupa aproximativ 20 de zile, am pus in final mugurii la borcan. I-am curata, cantarit, etc.



Acum intra in "programul" de curring.

Greutatea estimata initial a fost undeva la 35 de grame. Dar dupa ce am pus ultimul mugure pe cantar, greutatea este de 51.1 grame.


Ca o paranteza aici, trebuie mentionat ca am mai ciupit de pe ici pe colo cate o bucatica cat a stat la uscat. Nu ma puteam abtine : D



Deci adunat ar fi undeva la 55 grame, dar ca verdict final ar fi 50 grame uscat, cu curring facut. 5 se mai pierd pe drum.

Am sa revin zilele urmatoare si cu un smoke report si ceva poze macro. Ce am ciupit dealungul timpului, era verde, cu gust amar, fara o aroma pronuntata sau "clara".

Ca sa inchei cu o concluzie, rezultatele au fost peste asteptarile mele. Pare a fi un strain bun, destul de rezistent (frig, nutrienti, mold, sau hermie). Mugurii sunt destul de greoi, compacti.

Recomand acest soi in special pentru incepatori, fiind cel mai usor si cel mai "generos" de pana acum... suprafata e crestere vs conditii oferite, timp de veg.
 
C

CannabaPitbull

Pai trebuie sa te uiti la postul dinaintea mea :) postul lui dongiovanni.Asta nu poate insemna decat ca ai crescut un material f. :))))bun.Felicitari!!!
 
Last edited:
Top