What's new

Creștem împreună !

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai daca nu faci, o sa suga tot K-ul din coco, si o sa fie cam grebla iarba. In cazul ala ar fi bine sa dai doar P ca booster, nu si K. Ca e destul din coco.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Runda urmatoare poate o sa le dau mai mult, ramane de vazut ce soiuri si daca o sa mai cresc :D
Trebuie sa stie ca este sfarsit de sezon, sa suga tot din sol si din frunze ca sa nu risipim nutrientii. Spectrul le face sa para mai palide decat sunt.

Voi ce pregatiti pentru out sau pentru sezonul cald?
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Deschide un thread legat de legume, ce cresti in sera, cum, ce folosesti :D, ce soiuri iti plac, care sunt bune pana in sept-oct poate noiembrie.
Se spune ca rosiile ucrainiene sunt cele mai rezistente la frig. Ce soiuri recomanzi?
 

babygrower1

Well-known member
eu în sera mă axez pe VP1 și prekos pt ca sunt cele mai gustoase și fără probleme din tot ce am încercat pana acum și am vânzări mai multe :biggrin:
afara inimă de bou sunt bune și astea dar nu se compara cu cele din sera 80% se duc la bulion

dau mai multe detalii când deschid threadu :joint:
 

DcSantos

Active member
Pai daca nu faci, o sa suga tot K-ul din coco, si o sa fie cam grebla iarba. In cazul ala ar fi bine sa dai doar P ca booster, nu si K. Ca e destul din coco.
Este calciu si in apa de la robinet putin. Poate e bine la flush sa nu mai reglez ph.ul apei sa nu mai fie valabil potasiul ala din coco. Intotdeauna am crezut ca potasiul ala eliberat de coco nu ar fi in cantitati suficiente sa sustina planta in floare fara alti nutrienti. :joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu ma refeream ca booster la final, ca nu mai ai nevoie de K, in flush. Dar daca esti in floare deja cocoul incepe sa se descompuna si da drumul la mai mult K. La fel si daca il refolosesti. Nu zic ca neaparat e rau, trebuie doar tinut cont de treaba asta. In plin veg/flower trebuie putin adaugat deoarece sunt necesare sute de ppm de K. Cocoul nu va furniza atat. Asta e in principal motivul pt care la coco trebuie mai mult calmag, si urmarit mai atent ec-ul.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Ziua 75 !
20230331_171819.jpg
20230331_171741.jpg
20230331_171728.jpg
20230331_171719.jpg
20230331_171710.jpg
20230331_171659.jpg
20230331_171644.jpg
20230331_171634.jpg
20230331_171625.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Prea mult (de munca), ca prea la țară!

Aproximativ 70 de ore de munca. Foarte lipicioasa treaba.. multe ustensile si mult isopropanol la curatarea lor!

Am reusit sa termin gradina cu 500kW folositi pe lumina (4 luni) iar instalatia: controler, extractoare, vent-uri, sistemul de irigatii, umi, dezumi, au consumat 90kW.

Calitatea budului este foarte buna, compacti, grei, aroma, gustul, soiuri care se comporta excelent :D. Cand aprinzi unul pana si cei mai longevivi fumatori te invidiaza :muahaha:

Rezultate:

Lemon Ice - 170g (doua plante)
Fat Banana - 210g (doua plante)
Royal Runtz - 95g (o planta)
Diesel Blue - 155g (doua plante)
Fat Kid's - 190g (doua plante)
20230418_184316.jpg
20230418_184438.jpg


Fumuri placute!
 

vasile

Well-known member
Veteran
Cred ca te-ai distrat ceva la trimming...

Eu la vreo 300 grame cred ca am stat vreo 4-5 ore

Mie mi-a prins bine sa urmaresc niste podcasturi, parca a trecut timpul mai repede

O recolta foarte buna, felicitari
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Din punct de vedere energetic am ajuns unde vroiam, sub 600kW pe grow. Vara sigur nu reusesc acest consum de asta cred ca o sa renunt si vara asta la indoor. Poate ceva guerilla, ramane de vazut :joint:

Pentru vara am facut cateva achizitii (sport) pe care planuiesc sa le folosesc curand :D. Vremea prea rece sa incerc acum :devilish:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Eu am fumat mult si am pus muzica buna, de aici si timpul lung de prelucrare. Am bagat intr-o zi 14 ore (am inceput treaz pentru ca merge mana mai repede dar stiti cum este cand tai mugure sa nu bagi si tu unul micut acolo cu o bere si de la 1 ma pierdeam prin trimuit si paie mai departe).
Multumesc!
 

Latest posts

Latest posts

Top