What's new

Special Queen #1 (RQS) / 400W led&hps / kókusz

kisgyerek

Member
IMG_20211009_154130.jpg
IMG_20211009_154818.jpg
 

kisgyerek

Member
Jó lesz srácok? Keserűsót, hogy adagoljam alap táphoz? Csapvízzel megyek, csapvizet kéne belőni bizonyos ec re keserűsóval, utána adni neki az A-B t végleges ec re ?
 

kisgyerek

Member
0.45 ös csapvizemet húzom fel 0.6 ra keserűsóval, majd h2o2, plagron a&b 6.2/1.6 -ra. 2.5 hete van virágban.


Levélben azért bokrosodik serényen, de tapasztalt kolléga ajánlása alapján nem ritkítom egyenlőre leveleket. Folyamatosan egy pár darabot szedhetek, vagy tényleg ne is nyúljak hozzá? Felsőbb levél tenger eléggé betakarja az alsó virágkezdeményeket.
 

kisgyerek

Member
1.5-1.6 / 6.1-6.3 közötti tápokat szokott kapni lámpa kapcsolás előtt. Eddig többnyire egyszer locsoltam, voltak próbálkozásaim napi kettőre, de ilyenkor még eléggé nehéz, vizes volt közeg, nem tudott sokat felvenni. Locsoljak kevesebbet reggel, így többet tudok neki adni d.u, vagy maradjak napi egy reggelinél?

IMG_20211020_225647.jpg


4. hét közepén vagyok. Emeljek már tápon?
 

kisgyerek

Member
Nem nagyon akart senki írni... :shucks: :biggrin:

Nemsokára szedem őket. Ma hozok este majd közelieket. Vagy jövőhéten, vagy utána szeretném szedni. Pár napja csak 1.5 öt kap, ma már 1.2 es tápot kapott. Amióta kevesebbet kapott elkezdett jobban puncit növeszteni. Ennek a hatása lehet, vagy lehet felgyűlt só cserépbe, és magas volt már ec?

Jelenleg a 8 dik hétben van. Trichomákat nem látom, kéne egy jó mikroszkóp, bibék többsége már barna a növény felső részén.

Update: Kép csalóka, az már egy hetes.

Click image for larger version  Name:	IMG_20211108_215155.jpg Views:	1 Size:	166.9 KB ID:	17991638
 

kisgyerek

Member
Bibék azok már tök jó barnák, új szálakat meg alig hoz. Exkalapon úgy van, hogy kb együtt érnek be trichomákkal, nem? Nem szeretném, hogy túlérjen, azért is kezdtem már a diétát.
 

f2obsession

Active member
A Calyx-eket (csészeleveleket) is nézd. Az utolsó képen a csúcson látszik egy, ami már gömbölyű, majdnem olyan, mintha mag lenne benne. Na most ha vársz még 1-2 hetet, az összes többi (illetve a nagy részük) hasonlóra duzzad, így sokkal többet (és potensebbet) arathatsz, mintha most leszednéd.

Egyébként egy valamennyire makró képes fényképező egy sima 3x-os nagyítóval kiegészítve már alkalmas arra, hogy a trichomákat vizsgáld. Illetve a szabad szem+nagyító is elég, ha nem vagy távollátó.
 

Solon

Well-known member
Ez a jelenlegi helyzet. Szerintetek mikor kéne vágni?

Én 3-4 hetet mondanék. Barnult pistill lehet túl hűvös éjszakától is, a tok ettől még kidagad, gyanta képződik. Itt van referencia SQ-re és arra mennyire kéne kidagadnia virágzás végére:
fetch?photoid=17992322.jpg
 

kisgyerek

Member
Leszedtem a nagy lombleveleket, csak felső szférában hagytam meg őket. (alul már száradtak el, nem jutott le fény) Most az alsóbb régióban lévő virágok is kapnak fényt. Jót tettem, vagy ezzel vissza lassítom fejlődést, kárt okoztam?
 

kisgyerek

Member
Most én nemcsak azokat szedtem le, hanem majdnem mindent. A tetején hagytam, így is egybefüggő zöld a teteje, csak jóval több fény jut le, nem annyira zsúfolt. Gáz? Este hozok képet.
 

kisgyerek

Member
IMG_20211126_234644.jpg
IMG_20211126_234637.jpg


Hát nem olyan mint Soloné, :D de az enyém. Tényleg fajinul dagad. Tápot is elkezdtem már csökkenteni, leveleket is leszedtem, szóval nem játszok már vele többet. Pár napig még megy neki csökkentett táppal "flush", jövőhét közepén vágom.
 

kisgyerek

Member
Én 3-4 hetet mondanék. Barnult pistill lehet túl hűvös éjszakától is, a tok ettől még kidagad, gyanta képződik. Itt van referencia SQ-re és arra mennyire kéne kidagadnia virágzás végére:

Itt a pistillek miért vannak vissza pöndörödve, és rásimulva a virágzatra? Az enyémen még ki vannak nyujtózva..
 
Top