What's new

Special Queen #1 (RQS) / 400W led&hps / kókusz

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
folytassad csak kevesebbet rakj bele felezd le, és mikor kapcsolsz át virágozni hova növeszted még?
 

kisgyerek

Member
folytassad csak kevesebbet rakj bele felezd le, és mikor kapcsolsz át virágozni hova növeszted még?

Olyasmit szeretnék elérni, hogy alsó hajtások feljöjjenek top közelire, hogy egységes, potens virágokat kapjak, meg 6 literes potokat várom, hogy jobban benőjjék. Faszság? Kéne már kapcsolnom?
 

kisgyerek

Member
IMG_20210922_182604~2.jpg


Ilyen hajtásokat várnék, hogy megerősödjenek, meg feljöjjenek padlásra. :D Hülyeség?
Írjatok mit lenne érdemes csinálni, hogy zsíros legyen a portéka. :D Iszom szavaitokat.
 

Széklet Nagyúr

Active member
A virágzás első két-három ( szatívák esetében 4-6 ) hétben úgyis fog még nyúlni ( azt, hopgy mennyit az a genetikán múlik - meg ugye az alkalmazott termesztési módszeren, földben-tőzegben úgy vettem észre kb megduplázódik ameddig hidróban meg a frissen toppolt kb 15 cm magas golden tiger a végén kishíján kibaszta a sátor tetejét, illetve kokuszban is biztos, hogy elég intenzíven adja majd elő ). A lényeg, hogy azt, hogy a végleges kanopé hogy alakul, hogy a fő illetve mellék szárak mennyit gyarapodnak meg, hogy mi módon érdemes rendezgetni a lombozatot meg, hogy mennyir kell feltupírozni a levélzetet és lecsípkedni az alsó bugaszájtokat, az majd csak az kapcsolást követő intenzív nyúlási szakasz végére fog kikristályosodni. Lévén ez valami indika én erről a kapcsolást követő második hét végén, szép fokozatosan alulról felfelé elkezdeném lecsípkedni a nagy lapátleveleket ( egyedül a legtetején lévő levélpárt hagyom meg ) , aztán amikor azok elfogytak akkor a lombozat alsó kétharmadát felpusztítanám ( lecsípkedném a bugaszájtokat illetve minden olyan mellékszárat ami nem éri el az előbb említett kétharmadnyi magasságot ) nem kell befosni ha csupasz zsarrnak néz ki ettől a növény, az eddig a lapátlvelek fenntartásához irányított energiából most a megmaradt bugaszájtoknál lévő levélpárokat fogja gyarapítani, hogy kialakítsa az ígényeinek megfelelő levélfelületet. Innentől viszont már nem piszkálnám tovább, lévén azzal, hogy a virágzás közben pusztítassz leveleket arra ösztönzöd a növényt, hogy a korábban említett szükséges levélfelületet újabb levelek növesztésével pótolja, ahhelyett, hogy bugákat hízlalna aztán a végén büdös nagy ember méretű hájas bugák helyett tele lesz a növényed ilyen leveles bizbaszokkal. Legfeljebb olyan leveleket csípjél le a virágzás alatt amik telibe takarnak bugákat. Meg ahogy híznak a tögyek pozícionáld szét őket egyrészt, hogy jól körbejárja őket a levegő másrészt meg, hogy az aljuk is intenzív fényt kapjon. Meg majd a végére kalkulálj azzal is, hogy lehet majd a meghízott fejek miatt ki kell támasztani vagy fel kell függeszteni a bugákat mert megroggyanhatnak a szárak az esetleges súj alatt ( mondjuk ha adsz neki szilikátot az megerősíti a szárakat is )
Én személy szerint akkor kapcsolok ha az utolsó tréninget követően a vezércsúcsok elérik a 3-4 levélpárniy magasságot, az eddig rásprickolt keserősót meg virágzás alatt keverd a tápoldathoz, PH meg 6.2-6.5 körül - ahogy azt solon úr itt korábban megjegyezte -, intenzív nyúlási szakaszban mehet neki magsabb EC 1.6-18 ( növény ígényeinek megfelelőne, szerintem indikák simán megsznek ennyit ) aztán amikor elkezd bojhosodni illetve a nyúlást is befejezte akkor meg csökkentsd vissza 1.3-1.4 körülire, aztán az azt követő3-4 hétben ( mire elkezd bogyósidni meg a bugág láthatóan súlyosodni ) kicsőr kicsire fokozatosan emeld vissza. Meg a kapcsolást követően mehet neki locsolás legalább naponta kétszer ha kézzel öntözöl, ha géppel akkor meg 4-szer.
HPS lámőám még nem volt soha, de online aklkulátor alapján nagyjából úgy pozícionálnám a fényforrást, hogy a nyúlási szakasz végére kialakított kanopé nagyjából 50000(~600ppfd)-70000(900ppfd) lumen fényt kapjon, meg figyeljél hogy a bugák nagyon ne nőjjenek bele a fénybe ( kötözés vagy emeled a fényt ) ha nem akarod, hogy ropogósra süljenek.
 
Last edited:

kisgyerek

Member
Há mérnem 5ml-es kiszerelést vettél? Az 10 literre keverhető ki. Nem kell semmivel keverni. Most egy permet a fent írtak alapján és egy ismétlő 2-3 hét múlva. Hol lax? Elég Város>vidék>nagyonvidék relációban is a válasz.

Solon, srácok..

Ezt megtegyem még1*, vagy így bent, ha nem jöttek vissza a kis gecik, akkor nem szükséges?
 

kisgyerek

Member
Úgy érzem kicsit zsúfolt a kuckó. 4 db 6 literes lenne kb pont jó. Bár ha csak fönti virágokat hizlalok akkor lehet jó lesz még talán, nem? :D

Csupaszítsak fenti leveleken, vagy Széklet Nagyúr hsz alapján csak két hét múlva kezdjek el agyalni, hogy mi legyen? Szépen feljöttek égőre, cooltube miatt nem pirultak még. Az a terv, hogy szépen lassan húzom őket lámpával, ~ 20 cm re lebegek a wingel a lányok feje fölött.
​​​​
​​​​​​ Click image for larger version  Name:	IMG_20210928_163346.jpg Views:	0 Size:	115.6 KB ID:	17953869
 
Last edited:

kisgyerek

Member
A virágzás első két-három ( szatívák esetében 4-6 ) hétben úgyis fog még nyúlni ( azt, hopgy mennyit az a genetikán múlik - meg ugye az alkalmazott termesztési módszeren, földben-tőzegben úgy vettem észre kb megduplázódik ameddig hidróban meg a frissen toppolt kb 15 cm magas golden tiger a végén kishíján kibaszta a sátor tetejét, illetve kokuszban is biztos, hogy elég intenzíven adja majd elő ). A lényeg, hogy azt, hogy a végleges kanopé hogy alakul, hogy a fő illetve mellék szárak mennyit gyarapodnak meg, hogy mi módon érdemes rendezgetni a lombozatot meg, hogy mennyir kell feltupírozni a levélzetet és lecsípkedni az alsó bugaszájtokat, az majd csak az kapcsolást követő intenzív nyúlási szakasz végére fog kikristályosodni. Lévén ez valami indika én erről a kapcsolást követő második hét végén, szép fokozatosan alulról felfelé elkezdeném lecsípkedni a nagy lapátleveleket ( egyedül a legtetején lévő levélpárt hagyom meg ) , aztán amikor azok elfogytak akkor a lombozat alsó kétharmadát felpusztítanám ( lecsípkedném a bugaszájtokat illetve minden olyan mellékszárat ami nem éri el az előbb említett kétharmadnyi magasságot ) nem kell befosni ha csupasz zsarrnak néz ki ettől a növény, az eddig a lapátlvelek fenntartásához irányított energiából most a megmaradt bugaszájtoknál lévő levélpárokat fogja gyarapítani, hogy kialakítsa az ígényeinek megfelelő levélfelületet. Innentől viszont már nem piszkálnám tovább, lévén azzal, hogy a virágzás közben pusztítassz leveleket arra ösztönzöd a növényt, hogy a korábban említett szükséges levélfelületet újabb levelek növesztésével pótolja, ahhelyett, hogy bugákat hízlalna aztán a végén büdös nagy ember méretű hájas bugák helyett tele lesz a növényed ilyen leveles bizbaszokkal. Legfeljebb olyan leveleket csípjél le a virágzás alatt amik telibe takarnak bugákat. Meg ahogy híznak a tögyek pozícionáld szét őket egyrészt, hogy jól körbejárja őket a levegő másrészt meg, hogy az aljuk is intenzív fényt kapjon. Meg majd a végére kalkulálj azzal is, hogy lehet majd a meghízott fejek miatt ki kell támasztani vagy fel kell függeszteni a bugákat mert megroggyanhatnak a szárak az esetleges súj alatt ( mondjuk ha adsz neki szilikátot az megerősíti a szárakat is )
Én személy szerint akkor kapcsolok ha az utolsó tréninget követően a vezércsúcsok elérik a 3-4 levélpárniy magasságot, az eddig rásprickolt keserősót meg virágzás alatt keverd a tápoldathoz, PH meg 6.2-6.5 körül - ahogy azt solon úr itt korábban megjegyezte -, intenzív nyúlási szakaszban mehet neki magsabb EC 1.6-18 ( növény ígényeinek megfelelőne, szerintem indikák simán megsznek ennyit ) aztán amikor elkezd bojhosodni illetve a nyúlást is befejezte akkor meg csökkentsd vissza 1.3-1.4 körülire, aztán az azt követő3-4 hétben ( mire elkezd bogyósidni meg a bugág láthatóan súlyosodni ) kicsőr kicsire fokozatosan emeld vissza. Meg a kapcsolást követően mehet neki locsolás legalább naponta kétszer ha kézzel öntözöl, ha géppel akkor meg 4-szer.
HPS lámőám még nem volt soha, de online aklkulátor alapján nagyjából úgy pozícionálnám a fényforrást, hogy a nyúlási szakasz végére kialakított kanopé nagyjából 50000(~600ppfd)-70000(900ppfd) lumen fényt kapjon, meg figyeljél hogy a bugák nagyon ne nőjjenek bele a fénybe ( kötözés vagy emeled a fényt ) ha nem akarod, hogy ropogósra süljenek.

Széklet Nagyúr

Az alsó 2/3 ot pusztitom, tehát megmarad az 1/3-ad része fent. Ez ugye több mint a fele , ennyire le kell csupaszítani az alsó részét ? Így a felső 1/3-ad része egységes lesz, ugyan olyan potens az 1/3-ad felső, alsó részen is? Így érhető el legtöbbet hozam is, vagy ez hozamvesztéssel jár, de legalább ugyan olyan lesz a portéka?

"ahhelyett, hogy bugákat hízlalna aztán a végén büdös nagy ember méretű hájas bugák helyett tele lesz a növényed ilyen leveles bizbaszokkal."

:laughing::bow:
 

Széklet Nagyúr

Active member
a felkopasztás lényege, hogy megszabadítoda növényt azoktól a lvelektől illetve bugaszájtoktól, amik egyébként nem kapnának elég fényt ahhoz, hogy bármi említésre méltót produkáljanak illetve csak az energiát pazarolják amit proper felcsupasztás után a növény már egy az egyben a meghagyott, intenzív fényt kapó kanopéhoz irányíthat, aztán ennek köszönhetően sok bizbasz popkorn helyett ( amiket egyébként kidobnál vagy vajba főznéd sütinek ) gigantikus csöcsöket növeszt majd a tetején, másrészt meg a felnyírbálás miatt a pára se fog megragadni az alján.
Másik alternatíva a felkopasztás helyett, hogy hobbi úr megoldásához hasonlóan telepakolod a sátor oldalát led panelekkel adalék világítsának így az alja is elég fényt kap ahhoz, hogy ott is minőséget produkáljon a növény ( meg beapplikálsz egy elég erős ventillátort ahhoz, hogy át tudjon fújni az így kelertkező lombozaton ) )
Elmélletileg a dzsúz legjavát a növény mindig a vezércsúcsokba irányítja ennél fogva mindég a legmagasabban elhelyezkedő legtöbb fényt kapó virágzat lessz a legpotensebb, de megmondom őszinén én annyira nem vettem észre potenciál beli különbséget ahhoz, hogy megmondjam a buga amit éppen füstölök a növény melyik tájékáról származhatott, ha jól csinálod meg jókor szüretelsz akkor a gyorszárított popkorn is meg fog csinálni.

Itt bővebben ki van fejtve képekkel

Mge itt egy videó is amit korábban whiped úr posztolt.

 

kisgyerek

Member
Szilikátot majd ha büdös nagy ember méretű csöcseim lesznek ? (ezt nem bírom mosoly nélkül) Vagy már most is adhatnám nekik?
 

kisgyerek

Member
Gyakorlati példa. Tudom még várni kell vele, csak gondoltam rákérdek, hogy tiszta legyen.

Pirossal jelöltem a teljes magasságot, piros kis nyíllal kb a 1/3-ot, nah most én alatta azért látok olyan oldalhajtásokat, amik szépen feljöttek kólára, vagy ilyen váll magasságba. Sárgával jelöltem, hogy mi az amit leszednék, mert az alsó szárak már most nem kapnak jó fényt, a fenti zöld látkép miatt.

Ilyenkor nem érné meg folyamatosan, mértékkel ritkítani, hogy alulra is jusson fény, meg, hogy a vállas oldalhajtások is erősödjenek jobban? Vagy azzal arra sarkalnám a növényt, hogy újra növekedés helyett a szükséges levélfelületet növessze vissza ?

IMG_20210930_190539~3.jpg
 

kisgyerek

Member
Hát ez tényleg kezd aggasztó lenni. :D Tegnap kezdte meg második hetét virágban. Hétvégén kezdjem alulról takarítani csak? Click image for larger version  Name:	IMG_20211005_181027.jpg Views:	0 Size:	75.8 KB ID:	17959518
 
Top