What's new

Special Queen #1 (RQS) / 400W led&hps / kókusz

kisgyerek

Member
Átöblítettem a közeget 1.25/6.5 ös Plagron A&B, salétromsavas lőrével.

Ilyenkor még fel lehet őket támasztani ? Gondolom ezek a malőrök azért megviselik, és a végeredmény se lesz olyan.

Mennyi idő múlva kéne látnom javulást?

Ma reggel nem öntöztem, gondoltam várok holnapig, hogy kicsit száradjon közeg átöblítés végett.
 

sucminee

Active member
Nem vagyok nagy coco-s így ez tényleg kérdés tőlem, hogy nem magas az a pH egy kicsit (semi-)hydrohoz? Flusht a közvetítőközeg mennyiségének 3x-val csinálnám, "tápmentesen", csak pH-t állítva, majd utána legalább 10% runoffal egy sima öntözést az addig tolt EC-nél kisebb értékkel->nem látok égést, de akkor is (legyen ez az én túlzó hülyeségem). Következő öntözésnél/nap látnom kellene az EC-n, hogy még mindig sok vagy jó vagy kevés, innen pedig szép lassan állnék rá amit kívánnak a lányok.
 

kisgyerek

Member
Jah utána néztem, ~ 5.5 a javasolt kókuszban. 1.25 / 6.5 el ment flush. Ma már ~1.3 / 5.5 el kapták tápot. Négy legszebbett át is ültettem nagyobb cserépbe. (majd hozok képet, meg leírást a másik sátorról)

Köszi a segítséget srácok. A berögződött föld setuppal mentem, meg el is basztam tápozást. Más ez, de tetszik. Kíváncsi vagyok mennyire indul majd be ha jók a körülmények.

IMG_20210908_215125.jpg

IMG_20210908_215130.jpg
 

Solon

Well-known member
Milyen EC-t akartok mérni plagron tápnál? Fele a tápnak szerves még feltáratlan tápelem. Ezt az 5.5 pH-t nem minden kender tolerálja kókuszban. Szakkönyvek is 6.2 tanácsolnak termés és virágképződésnél a megfelelő Ca felvétel miatt. Nekem ilyen 6-7 közötti pH értékkel még nem volt gondom, 6 alattival már volt.
 

kisgyerek

Member
Mit csináljak azt mondjátok már el légyszi.

6.2-es csapvízzel flush, közeg háromszorosával ? Majd 6.2 / 1.2 táppal, 10% runoffig ahogy sucminee javasolta?
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ránézésre nekem jónak tűnik amit csináltál vele
Az csak kókusz közeg? Semmi perlit? Tegyé má hozzá
:chin:
 

kisgyerek

Member
Most, hogy átkerült 400-as mh alá jobbnak tűnnek, kis hónalj hajtások is megindultak, de néhol száradnak el egészséges levelek, foltosak...
 

kisgyerek

Member
Így néznek ki lányok. Van javulás, de valahogy nem felhőtlen az örömöm.

6.2 / 1.3 körül próbálom mindig belőni tápot.

Mi látható a levélen? Túltáp, vagy emelhetek szerintetek már 1.4-1.5-re ?
 

kisgyerek

Member
Ilyenkor ezeket érdemes levágni, vagy hagyjam amíg el nem szárad? Van olyan csúnya levél,ami takarja a szépeket alul.

Az új hajtások szépek amúgy.

Az miért van, hogy kb a kisebb cserepes szebb mint a nagyobb ? A nagyobbakban az új kókusz nem olyan ph/ec értékű mint a már átszőtt kis cserép közege, és ez végett mutat több hiányt a növény?
 

kisgyerek

Member
Fürdés előtti, utáni képek. Sima csapvizes permet volt...

Utóbbi két kép meg mi lehet? Még mindig nagyobbik cserép egyik növénye mutat ilyen tüneteket.1.7 körül kaptak ma reggel 6.2-es tápot.

Mit javasoltok mesteremberek ?

Benti állapotok amúgy 25-29 fok, 50-60 as pára.
 

kisgyerek

Member
Lányok 2 illetve 6 literes cserepekben vannak. 6 literesbe nem nagyon akarnak megindulni, sőt inkább azok mutatnak problémát. Nagyobbik cserepekbe csak bedobtam kókuszt, amikor ültettem őket 2 esből, nem flusholtam őket állította vízzel, vagy tápos motyóval, ez lehet probléma? Lehet a gyökér az alacsony ec értékű friss kókuszban nem lel tápot, és azt mutatja a levélen? De a régi átszőtt gyökérzónára megy tápoldat, onnan tudna kajálni, nem?

Vagy nagyon elkalandozott a Royal Cookie miatt a gondolatmenet? :D
 
Top