What's new

Special Queen #1 (RQS) / 400W led&hps / kókusz

f2obsession

Active member
Mert Solon fotóján érettebb virágzat van. A calyx-ek is duzzadtabbak (a tiednek ahhoz még több hét kellene, ahogy Solon írta is). De szvsz a tied se rossz már. Ha jövő héten leszeded már akkor sem lesz rossz, legfeljebb arathatnál kb 20%-kal többet, és kicsit potensebbet, ha még vársz. Ugyanakkor ilyen tömör virágzatnál ebben a fázisban már nő a penészedés kockázata. Főleg ha nem tudod 50%-on vagy alatta tartani a páratartalmat.

Ha nagyon gyötör a kétség, vagy a türlemetlenség, az is opció, hogy egy részét leszeded így (inkább a csúcsokból), egy részét meg hagyod tovább érni. De azt hiszem ez is elhangzott már.
 

hobbi ur

Well-known member


Hát nem olyan mint Soloné, :D de az enyém. Tényleg fajinul dagad. Tápot is elkezdtem már csökkenteni, leveleket is leszedtem, szóval nem játszok már vele többet. Pár napig még megy neki csökkentett táppal "flush", jövőhét közepén vágom.

De hát miért van a virágzat nagy része a háló alatt. I.e. minek a háló?
 

kisgyerek

Member
Jaj ne csúfoljatok már ki kedves barátaim. :shucks:Vigyázzatok mert én vagyok a blahai kiskéses szurkacigány!

Azért vettem hálót, mert azt mondta Széklet Nagyúr itt ember fej méretű dagadt csöcsök lesznek, és támogatni kell majd a brokikat. Nah hát ez ugye nem jött be, de nem azért mert Széklet Nagyúr nem látja az esetleges jövőt, hanem mert nekem kell még tanulnom. :D

Aztán úgy voltam vele, hogy ha már van kipróbálom, a nagyokat kipeckeltem. Meg am így is tök jó, mert el tudtam pozicionálni a virágokat, hogy ne egymásba dörgölődjenek...

:moon:
 

kisgyerek

Member
Gondoltam rakok el még virágzás küszöbén klónokat, és revegelem, hogy anyát neveljek.

Ilyenek ezek most. Ezek idővel vissza normulnak, vagy elfajzottak, és tűzre velük?

IMG_20211127_135904.jpg
​​​
IMG_20211127_135917.jpg

IMG_20211127_135927.jpg
 

Uzsidoboz

Well-known member
Helyre jönnek.
Amúgy miért ilyen ágas bogas klónt nevelsz? csak kérdem mert én 1szálakat vágtám és faszán helyre is jöttek 2hét alatt
 

f2obsession

Active member
Klónanyának szerintem kifejezetten jók az ilyen monstercrop klónok. Nekem mondjuk volt, hogy gyökeresedéstől számolva egy hónapig alig mozdultak (igaz, azok már gyantásodó virággal lettek vágva), de mikor végre normálisan vegbe állnak, igen nagy számú klónnak való hajtást adnak spontán.

Szerintem kb ilyesmire számíthatsz, ha megindulnak:

monstercrop.jpg
 

hobbi ur

Well-known member
Gondoltam rakok el még virágzás küszöbén klónokat, és revegelem, hogy anyát neveljek.

Ilyenek ezek most. Ezek idővel vissza normulnak, vagy elfajzottak, és tűzre velük?

​​​


a középső kép mintha Ero duckfoot-ja lenne azta
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
lényegtelen mert nem is olyan csak bisztoss nem vót szemüveg felcsapva és benézte a szinteket :D

ilyen a ducksfoot

fetch?photoid=18001032.jpg
 

kisgyerek

Member
Köszi srácok a segítséget!

Amennyiben van rá igény szívesen adnék kóstolót a segítő hsz el ellátott kollégáknak! :)

Levágtam a kis szőrösöket. Valamit mindig elbaszok. Most épp a nem megfelelő szárítás miatt a nagyobb bugacsok elkezdtek belülről penészedni, szal újra pörgettem az egész eddig elrakott mannát, szétszedtem a nagyokat és takarítottam, száradtak egy kicsit majd mentek vissza tárolóba. Egy nap alatt 68 ig ment fel rh, szal pár óra tető le, levegőzés, majd ment vissza tető. Most este 44 el raktam bele mérőt, reggel nézem majd mennyire kúszott fel. 60-62 körülre szeretném belőni.

Az mennyire járható, hogy a szarrá száradt virág mellé rakok egy két naposat, hogy beszopja száraz a nedves nedvességét egy kicsit? Mert jelenleg ezt nyomatom.
 

f2obsession

Active member
Könnyen lehet, hogy én csinálok faszságot, de én eleve 50% körüli RH-n szárítok. Ha penészpara áll fenn, még próbálok lejebb is menni az első 1-2 napra, vagy ha az nem megy, akkor a hőmérséklettel megyek fel 25-28 fok tájára (ezt is csak az első 1-2 napra, amíg már sehol nem "tocsog").

Szerintem ilyenkor nem szerencsés keverni a szárítás kritikus szakaszán már sikeresen átesett bugákat azokkal, amelyekben akár még penész is munkálkodthat. Szagot, spórát átadhatnak a "rontásból". Én éppen a szigorú elszeparálásra törekszem.

Illetve ha felmerül a lehetősége, hogy már lábon penészedésnek indult, akkor egyből aratás után szétszedek minden nagyobb, tömörebb csúcsot (csak a főszárról lebontom őket), és eleve úgy szárítom (ez esetben kevésbbé agresszívan).

Nem világos számomra, hogy pontosan milyen körülmények közt szárítasz. Furcsa, hogy 44-ről 68-ra ment fel az RH körülöttük. Elvileg szárítani aktív szellőztetéssel kell. Vagy lehet, hogy te már az érlelésről beszélsz (Curing)?
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Egy nagyon régi barátom nemrég távozott az élők sorából. Special Queen túladagolásban. Köcsög egy fajta ez.
R.I.P. Mr. Fiskars (2004-2021)
fetch?photoid=18017356.jpg


Kb. 5% nedvességtartalommal így néz ki az SQ. Hosszútávon ennyivel rakom el.
fetch?photoid=18017357.jpg

fetch?photoid=18017358.jpg

fetch?photoid=18017359.jpg
 

kisgyerek

Member
Nagyon kellemes a flesse is. Vaporizátorba rakom. 202 fokon hevítve 3-5 pipa nagyon kellemes kis betumpult, merengős, agyalós hullámot dob, érzed minden izomrostod, felfigyelsz a kis ízületi fájdalmaidra. Egyszerűen jól esik fekve begörcsöltetni hátizmod.
Nem basz komolyat egyből, lassan beköszön.
Ízre kicsit karcos, füstje jót ködöl. Gondolom mert jól ki lett szárítva :D

​​​​​​Kellemes fűnek tűnik.

Kíváncsi vagyok ízre mennyit fog javulni. 56-57 rh van egy nap után dobozba. Gondolom ilyenkor ha a tetején 57 az alján vígan lehet még problémás pára?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Ez a kérdés ilyen formában faszság. Milyen rendszerben ? Milyen fajta ? Milyen holdállásnál ?? Stb stb
 

f2obsession

Active member
90*90 es sátorban, 400w, kókusz témában mi számítana szerintetek jó hozamnak?

Általánosságban a fény teljesítményét alapul véve az 1g/Watt a norma, ami már "nem szar" eredmény. Széklet mesternek filléres (de azért jól kiválasztott) led körtékkel 1,41g/w-os hozamot sikerült elérni. Úgy vélem tudni, extra magas fényhasznosítású ledekkel, profi kezek közt a 2g/W is realizálható.

Persze egyetértek Whipedmeat-tel, sok mindentől függ, pl a fajtától nagyon. Fényforrásod fényhasznosításától sem kevésbbé. Nekem mondjuk földben, meg kókuszban eddig a közelébe se sikerült érni az 1g/W-nak (bár most a Ferti4-el vegelő földesek bíztatóak eddig), DWC-ben úgy néz ki éppen meg fogom haladni (pár kisebb ág még nincs feldolgozva).

Na de bökd ki, neked mennyi jött le 400W-on kókuszban?
 
Top