What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

gganjaabwoy

Active member
eu zic ca-i ok...dar mult mai ok ar fi sa ti-l faci tu...cel putin growtent-ul iti iasa la -8x pretul decat unul gata facut.Eventual banii economisiti ii bagi intr-un panou led sau un td silent
 

HaZe94

New member
Hmm am gasit pe ebay grow tent cu hps 600w (bulb si balast) , filtru, 50l de canna coco si 1 canna coco A+B fertilizant la 220 de dolari.. mi se pare ok la bani si mai ales ca este si complet.. pe site ul din romania pe care il stiu este dublu la pret..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De ventilatie ai uitat. Si buna aia cu bulbul hahaha.
Vezi si cat costa transportul si eventual vama, daca e nevoie. Din tara nu e recomandat sa iei, oricum. Dar incearca sa gasesti din ue.
 

HaZe94

New member
Va multumesc mult pentru raspunsurile rapide, mereu disponibili sa ii ajutati pe cei mai putin experti :D transportul este undeva la 50 de dolari.. Da am omis ventilatia.. altceva ce voiam sa intreb daca sunteti amabili sa raspundeti.. substratul de cocos se poate amesteca cu pamant? nu am folosit niciodata chiar nu stiu cu ce se mananca :)) va multumesc inca o data pentru disponibilitate! toate cele bune!
 

gganjaabwoy

Active member
doar ca ai grija...la coco vei fi nevoit ca la fiecare udare sa faci ajustari de ph...cand la pamant...daca tot mergi pe profi...nu vei avea treaba cu asa ceva.
 

HaZe94

New member
Am inteles, iti multumesc mult ! asa o sa fac :) ultima experienta a fost una fooaaarte placuta cu amnezia haze intr-un grow tent facut de mine.. acum vreau sa incerc un critical 2.0.. stii ceva despre ea ? vreau ceva rapid si am inteles ca este super ok asta ..inca o data iti multumesc mult :)
 

gganjaabwoy

Active member
Am inteles, iti multumesc mult ! asa o sa fac :) ultima experienta a fost una fooaaarte placuta cu amnezia haze intr-un grow tent facut de mine.. acum vreau sa incerc un critical 2.0.. stii ceva despre ea ? vreau ceva rapid si am inteles ca este super ok asta ..inca o data iti multumesc mult :)

nu stiu... insa am crescut critical+...high placut cu un gust de citrice.daca vrei ceva rapid ti-as sugera super skunk.inca chiar le-am crescut in paralel si ssk a fost mult peste

Critical+
picture.php


Super skunk
picture.php
 

HaZe94

New member
Wow arata super sanatoase, felicitari !! ca si banca ce recomanzi pt super skunk ?? am avut acum cativa ani critical + insa nu a fost foarte reusita deoarece eram mai la inceput si nu aveam chiar tot necesarul, insa a fost cat de cat ok ..
 

gganjaabwoy

Active member
Wow arata super sanatoase, felicitari !! ca si banca ce recomanzi pt super skunk ?? am avut acum cativa ani critical + insa nu a fost foarte reusita deoarece eram mai la inceput si nu aveam chiar tot necesarul, insa a fost cat de cat ok ..

sensi seed
 

FratiiPrastie

New member
Salut. Acum vre.o 3 ani studiam acest forum destul de adanc :) vazusem "tutoriale" de cum se construiesc grow boxuri din tot felu de materiale (home made) printre care erau multe din placi rogips. Acum insa nu mai gasesc acele posturi :-/ ma poate indruma cineva spre ele ? :)
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Salut. Acum vre.o 3 ani studiam acest forum destul de adanc :) vazusem "tutoriale" de cum se construiesc grow boxuri din tot felu de materiale (home made) printre care erau multe din placi rogips. Acum insa nu mai gasesc acele posturi :-/ ma poate indruma cineva spre ele ? :)

Bine venirati. Da' am si eu o curiozitate: intrati pe rand, sau unul scrie unul citeste, sau unul cu stanga, unul cu dreapta...
 

HaZe94

New member
Distanta din punctul meu de vedere ar trebui sa ti-o reglezi tu in functie de caldura emanata de bec, ti palma deasupra varful plantei si ridici becul incalzit , nu imediat cum il aprinzi, pana ce nu mai simti caldura atat de puternica.. Mai asteapta si alte pareri ! :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu l-as tine cat de aproape e posibil fara sa arda plantele, si atat timp cat acopera toata suprafata.
 
Salut baieti ce seminte imi recomandati pentru outdoor,care suporta stressul,(si nu prea are nevoie de ingrijire),as prefera sa aiba o productie cat mai buna.De la ce banc sa o iau ?
Scuzati de gramatica da e cam greu cu romana Haha

Pareri voi cu care ati fost cel mai multumit?
 

Latest posts

Latest posts

Top