What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

Nu ai fost inteles gresit dar mereu un "newbie" nu-i primit cu bratele deschise mai ales intr-o comunitate de oameni care 90% din ei 90% din timp is sparti...pusi pe mistocareala...care intalnesc fest fel si fel de sandei.

c.
Multi membrii vechi si noi a mai pierdut forumul asta din cauza nesimtirii si superioritatii inutile
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da Lorel, ce vrei, orgoliul si mania sunt doua pacate capitale. Dar nu forumul a pierdut oameni, oamenii au pierdut forumul. Fiecare in felul lui.

Eu unul am invatat ca, de obicei, daca intru pe un forum, intru ca sa am un raspuns pe care nu l-am gasit la o intrebare pe care mi-am pus-o, si la care am cautat raspuns.

Multi insa socot ca forumurile sunt pentru a li se da... ce vor ei, cand vor ei, cum vor ei, ca' ei sunt frate, indreptatiti tare la asta.
Si daca o iau oleaca peste nas, gata, cum iti permiti mai forumistule sa il iei pe gigel peste picior, ca el este jmecker, chiar daca nu prea stie carte, nu are maniere, nu are rabdare, nu are control, da' are orgoliu, ca el e fiu' lu tat-su, si dupa aia se mai si supara, ca nu poate sa ne arate tat-su ce tare este...

Zic si eu.

Ai o viziune hiphopeana despre lume si viata Lorele. Nu e buna, da' cine's io sa iti spun, ca ma prinde careva si-mi rupe picioarele... :D


Cineva care a mai avut experienta cu ceva lsd strain ?
Daca nu te referi la iarba, am crescut eu :p
 

gganjaabwoy

Active member
Multi membrii vechi si noi a mai pierdut forumul asta din cauza nesimtirii si superioritatii inutile

nesimptirea si superioritatea purifica forumu:)) ramane doar spuma...uite ca exemplu tu esti cel mai bun sandel de pana acuma..si rezisti in ciuda tentativelor tale de ramas bun...ce te face-ai daca te luptai acuma cu unu pentru titlul de sandel
 

gganjaabwoy

Active member
Eu unul am invatat ca, de obicei, daca intru pe un forum, intru ca sa am un raspuns pe care nu l-am gasit la o intrebare pe care mi-am pus-o, si la care am cautat raspuns.

Eu am invatat ca, de obicei, daca intru pe forum, is spart, intru ca sa caut alti sparti si sa ma mai sparg impreuna cu ei, apoi printre atat fum si thc sa mai ajut groweri(care chiar vor) si clar la randul meu sa mai invat si sa fiu ajutat.

ba merge un thread cu "Ce faci de obicei pe forum?":))
 

gganjaabwoy

Active member
doar daca ne uitam la parintii Original Skunk x Afghan Indica ... iti dai seama cam ce ii:))...te lesina grav...fenotipul ce l-am prins eu avea un miros si o aroma de chimen cu skunk:)) prea multe nu-mi mai aduc aminte de lsd ca-l fumam in paralel cu inca 7 strainuri sapai era circ la mine in cap si in gura...nu intelegeam nimic:))

L.S.D Barney's Farm 9 week flower grown by găngel
picture.php
 

edmundd

New member
Dilema, vreau sa testez ph-ul din sol da nu am idee cum, ar fi ok daca amestec o mostra de pamant din ghiveci cu apa si apoi o filtrez?
 
Citeam niste thread-uri vechi despre crestere si mai multi recomandati ca outdoor cel mai devreme ar trebui sa se inceapa crestera(sa zicem ca s-ar creste autolowere ca doar nu vrea nimeni fotoperiodice cat brontozaurii de mari sa incepa asa de vreme mai ales in tinuturile astea) pe 20 aprilie (luna 4 ziua 20 :)) )...dar totusi in noptile acelei luni inca se inregistreaza temperaturi sub 0 grade.
Doua intrebari:
1) Noptile la minus grade celsius n-ar afecta cresterea si sanatatea plantelor sau in cel mai rau caz le-ar omora?
2) Daca s-ar incepe cresterea la inceputul lunii, adica cu aproximativ 3 saptamani mai devreme plantele ar creste foarte prost chiar daca conditiile meteo ar fi normale(niste soare, niste nori, foarte putina ploaie) ori ar creste la fel ca pe acel 20?
...da stiu cat de stupid suna intrebarile dar poate unii foarte incepatori si paranoici cand vine vorba de vreme le vor gasi de ajutor plus ca eu nu ma prea omor cu cresterea deci pentru mine sunt aproape nule pe moment...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cel mai probabil era vorba de inceput indoor, pregatirea pt out. de scos afara, doar dupa ce minimele trec de 15 grade.
autoflowerele nu ai ce face cu ele asa devreme. ca doar vrei sa folosesti la maxim soarele puternic din mijlocul verii, adica iunie, iulie, august.
restul intrebarilor is irelevante.
 
fiecare set de pistili este atasat unui embrion. uneori pot fi si 2 embrioni, dar asta se intampla rar, odata la cateva mii de seminte.
drept urmare fiecare set de pistili trebuie sa fie polenizat. partea cea mai polenizata a plantei iti poate da o idee de unde vine polenul.
de asemenea, e posibil ca doar pistilii care au aparut mai devreme (preflowers) sa fie polenizati pentru ca masculii de canepa mor inainte sa infloreasca majoritatea plantelor.
si afara se poate face sinsimilla daca le scoti putin mai tarziu. si daca apar cateva seminte la ramificatii nu cred ca e problema, in buzi nu vei avea seminte.

4/20 daca nu ma insel este o data buna pentru a incepe pregatirile de out, nu neaparat sa le si muti out. dar cu siguranta vor supravietui si daca le scoti atunci.

Am gasit la pagina 9 de la culturi ninja, deci nu sunt chiar asa de nebun si la fel si gantz a recomandat 4/20...
 

gganjaabwoy

Active member
prietene...de 7 ani sa schimbat clima...anu trecut abea prin iunie ai putut sa le scoti afara...cred ca in aprilie inca mai era zapada
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E posibil sa fii fost vorba de ani mai blanzi atunci, cand prin 20 aprilie nu mai trecea sub 10 grade. Dar eu totusi stiu ca gantz zicea ca se incepe indoor pe 20 aprilie, adica germinare.. veg.. si rezulta ca o scoti afara dupa jumatatea lui mai. Care oricum e devreme, ca daca ai planta regular o sa ai ditai monstrul iar daca scoti planta auto in mai o sa fie soarele saracacios fix in "veg", cand se determina cantitatea de recolta maxima posibila.
Eu nu am scos niciodata plante afara mai devreme de 12-15 iunie. Si chiar si asa am avut mai mereu plante mult mai mari decat mi-as fi dorit.
 

HaZe94

New member
Salut tuturor.. am si eu o rugaminte, as vrea sa cumpar un grow tent cu kit complet si ma gandeam sa il cumpar de pe ebay.. ceva sfaturi? este bine de acolo? altundeva unde as putea sa ma uit? va multumesc anticipat !
 

Latest posts

Latest posts

Top