What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

C

CannabaPitbull

Crema de polisat ,sa vezi ce frumos mi-am facut ecranu' la telefon nou nout.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
la cat e de subtire eu n-as lustrui-o. oricum, ca sa reflecte lumina cum trebuie ea trebuie sa fie mata. mai mult decat o carpa cu o solutie diluata de solutie de curatare n-ai de ce sa folosesti.
unde ai auzit tu sa lustruiesti folia, totusi?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@cincila: bine ai venit. Folia mylar e lucioasa, nu ai ce sa lustruiesti la ea. O confunzi cu alta folie. Poate sa o intinzi ca sa nu faca concentrari de lumina, dar asta e altceva.

Eu mi-as vopsi peretii cu ceva alb mat mai degraba, decat mylar, dar fiecare cu optiunea lui.

Daca o confunzi cu folie de aluminiu, vezi ca are doua fete, una mata si una lucioasa, dar ar trebui sa fi observat deja. Folosesti whatever vrei tu.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cum "lustruiesc" folia de mylar?

Mai lustruita decat vine ea din fabrica nu cred ca ai putea sa o faci. La urma urmei folia aia e asa lucioasa pentru ca iese dintr-un laminor cu role care de obicei sunt extrem de bine lustruite.

Pentru plante insa, asa cum spunea si jtm mai sus, o simpla foaie de hartie alba e mult mai potrivita, indiferent ca e lucioasa sau mata. E destul de greu ca hartia lucioasa sa cauzeze hot-spots, dar nu imposibil.

Si mai potrivita decat hartia sau folia alba mi se pare vopseaua lavabila alba. Dai doua straturi si ai rezolvat treaba repede.
 

gganjaabwoy

Active member
cincila inca ii afectat ca i-au distrus casa de pe cpc teroristii si se gandea sa isi inece amaru lustruind folia de mylar
 

Cincila

Member
Da si asta dar la lustruit ma refer ca ii jegoasa si am mai dat cu clean si carpa dar tot ramane jeg
Vreau sa arate noua
Si stiu ba tot ce e reflectorizant :)) daca doriti adaug si o poza sa vedeti sa nu ziceti ca sunt incepator desi e primul grow
 

fenomeno_djo

Well-known member
Veteran
De cand am auzit-o pe asta cu " lustruitul mylarului " (vorba e zisa, chit ca e o confuzie cel mai probabil) propun infiintarea: "Sectiunea cu perle " :biggrin: :moon: unde sa adunam cele mai ridicole afirmatii si intrebari despre iarba in general. Ha, ce ziceti? :biggrin:
 

fenomeno_djo

Well-known member
Veteran
N-am barba asa lunga sa stiu despre acest lucru..dar de curiozitate, de ce n-a iesit bine ? Eu ma gandeam ca implica modestie, umilinta si rasete..mai ales ca pe'forumul nostru sunt destui d-astia cu nasu pe sus dar cu studiu despre iarba pe sub radacini
 
C

CannabaPitbull

Cred ca eu sunt cel mai modest om in viata daca la mine te referi :) ca altii nu prea is
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
mare drogat esti ba fenomene.. erai aci in plm, cred ca ai si postat prin threadul ala. s-or suparat cei vizati, bineinteles, asa e cand nu stie lumea de gluma.

later edit: am crezut ca l-am pastrat pe undeva, dar se pare ca e unul dintre zecile de threaduri ce au disparut la clean-up. oricum, l-ai prins cel putin 3 luni dupa ce te-ai inregistrat. chiar pe atunci se vota daca sa il lasam sau nu, si incepusera luptele feudale intre aia care voiau threadul pentru caterinca si aia care nu intelegeau ca ii doar o gluma.
 
Last edited:
C

CannabaPitbull

Ma refeream ca nu prea is membrii sa bata-n tastatura pe aici si no cum is mai cu brain damage m-am simtit desi nu era cazul pt ca nu am fost niciodata cu nasul pe sus ,amu no cum ma stiu eu exprima poate pare...:)
 
Top