What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest in October! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

C

CannabaPitbull

Bine mai putina lumina afecteaza productia ,dar daca vreau sa fac seminte folosesc veg 12/5,5 1 5,5 flower 11/13 si in fiecare saptamana scad 30min si folosesc mai putini wati ,se transmite in gena semintelor o calitate inferioara?
 
C

CannabaPitbull

M-am hotarat sa mai stau in Spania pana dupq revelion ca sa fac banu' mai gros si cand ma duc acasa sa ma apuc de treaba pot sa deschid un thread fara sa-mi dai ban?intreb pt ca eu nu ma pot schimba asa is eu original din vena si ma recunosti usor.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai, trebuie sa fii foarte cuminte ca sa rezisti..
Eu am stiut dupa username ca esti tu, si oricat te-ai fi straduit ne dadeam noi seama..
 
C

CannabaPitbull

Stii prea bine ca is cuminte ,userii care nu ma suporta sa-mi dea ignor nu sa ma jigneasca,eu am curiozitati si intreb asta nu inseamna ca sunt prost, am sarit calul pt. ca am fost provocat de prea multe ori si imi merit banu'.
 

cmnbs

Active member
Stii prea bine ca is cuminte ,userii care nu ma suporta sa-mi dea ignor nu sa ma jigneasca,eu am curiozitati si intreb asta nu inseamna ca sunt prost, am sarit calul pt. ca am fost provocat de prea multe ori si imi merit banu'.

NU,nu esti PROST....

Da' de ce sa-ti dea ignore userii care nu te suporta? Pana la urma unii dintre ei is mai vechi decat tine aici pe forum si merita respect, spre deosebire de tine care nici nu dai ,da' nici n-ai sa iei, "raper de carttton".

Popun si acest nou user la BAN.SCARBOS!!!!
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
:laughing:

Ce ziceam eu?

Daca o zic pe aia cu Iisus si Petru cand l-a intrebat ultimu' pe primu' de cate ori sa il ierte pe cineva care ii greseste, sunt offtopic banuiesc...
 

mihairedan

New member
Am vazut citit pe aicica ar putea fi o problema cu plata seed-urilor de pe site-uri. Credeti ca ar fi o problema daca dau comanda din California? Si nu exista alta metoda de plata decat card ... ?
 
C

CannabaPitbull

Ce probleme man ,eu am pus de 2 ori bani in plic prin posta si u a fost nici o problema
 
P

prelungitor

Si o sa dureze minim 2 sapt pana le primesti.mai bine comanda-ti din europa,sunt cateva banci de seminte ok aici pe site.daca comanzi de la unii care nu sunt cunoscuti ar trebui sa citesti niste review-uri despre ei pe net ca sa te convingi ca nu esti tepuit.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In america nu sunt legale. Chiar detinatorul acestui forum este incarcerat pentru ca a vandut seeds in state, desdi nu a calcat pe acolo decat in vacanta. Daca ti le prinde la vasma le confisca, sau mai rau, alerteaza autoritatile din tara de destinatie.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Sunt seminte bune in EU. Ia cu incredere de la firmele promovate pe forum. Eu am luat de la altele, dar nu le pot pune aici, insa nu e o diferenta.

Si daca in US crezi ca nu se dau tepe, eu zic sa iti revezi ... anumite criterii axiologice (cred ca aici se incadreaza).

Am cumparat din US si m-am trezit cu marfa pe langa care ce cumparam din China la acelasi pret era produs de lux. Nu ca se poate generaliza, nu, dar...

Ia din UE, cu bani in plic. Nici pe card nu pot spune ca sunt probleme, si poti sa iti iei anumite precautii si asa. Transferul bancar e o optiune valida de asemenea, ca nu stie nimeni (a se citi nu poate dovedi nimeni cu usurinta) pentru ce faci tu transfer bancar.
 

MJgrow

Active member
daca iti merge mintea poti cumpara si de pe la noi cu fara prea mari probleme. Cum mai spuneam si in alte dati: un alt nume, o alta cartela.. un alt oras daca paranoia e atat de mare.

Nu face nimeni flagrant pentru 5 seminte, hai sa fim seriosi :)
 

MouSe^

New member
Am pus 6 semite afara dintre care 3 nu le cunosc si 3 sunt jack harrer.Din cel necunoscut 2 s'au uscat iar una a ramas e cam rara si are multe seminte iar jack herrer e mai deasa dar are si ea multe seminte.Aici ma intereseaza la jack herrer,are ceva daca are multe seminte foarte vizibile ? ar trebui sa o recoltez sau sa o mai las ? am plantat in pamant pe 19 iunie planta arata bine verde ce'i drept avea miros mai puternic ... semintele au aparat dupa 10 zile de la inflorire
 
Top