What's new

'Plantacja z Internetu' - Gazeta Lubuska (Piatek 14 Stycznia 2004r)

cooopa

Member
ojoj nie nio fajny ten twoj stworek to cos gryzie?? :chin:
ja tam wolalbym biala wdowe ona gryzie ale tylko niedoswiadczonych i tylko w gardlo :biglaugh:
hmm........... :chin:
mmoze to ja bym se takiego stwora zamontowal :smile:
a to smieci?? smierdzi?? gryzie?? duzo przy tym roboty ?? co i jak wogole??
ale przedewszystkim czy gryzie??a jak tak to co sie po tym dzieje jakie sa skotki jak po bialej wdowie to j a poprosze 100000 sztuk :biglaugh:
 
D

dEv-9

No na mojego ptoszka tez narazie dziewczyna nie narzeka. :wink: i CHyba nawet go lubi :biglaugh:

Cooopa a przy takim pajaku jest roboty malo w uj, dlatego go mam, mozesz go samego zostawic na 3-4 nawet 6 miesiecy, bez jedzenia i bez wogole niczego, zostawic zamknietego w szafie i bedzie zyl, karmisz robalami, swierszcze, koniki polne, jak jest maly to pinki. Ugryz potrafi ale na reke wziasc mozna jak ma sie jakies doswiadczenie. Jad nie zagraza czlowiekowi smiercia, szczegolnie tej odmiany, chyba ze jest sie uczulonym na niego
A biala wdowa sux, ni to nieladne, ni to nie duze.
 

cooopa

Member
6 MIESIECY!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????/ :eek:
o shit ladnie aa jak to sie tzryma w jami akwarium terrarium czy jak to sie nazywaja sie czysci to pomieszczenie i ja wziac teego stwora na czas czyszczenia??
 

cooopa

Member
aaa hmmmm trzeba jakas lampe montowac tam czy cos i jak to wziac na reka kurcze powaznie zastanawiam sie na zamontowaniem takiego stworka ale polecisz mi kupic od maleg takiega naprawde tycityci jak ty to pisales po L1 za 3 pln czy tego drozszego?? wredne zwierze chyba nie buntuje sie rzucj nio wiesz takie rzeczy, a i pewnie to klatka gdzie on bedze siedziec t musi miec przykrycie nie??a nowlasnielepjej wziac panne czy faceta???
:smile:





shit moglem edytowac ale juz mi sie niechce :smile:



a jednak z edytowalem :biglaugh:

mom jeszcze pytanko czy to plecie sieci bawi sie w cos takiego??
jak tak to trzeba to jakos czyscic czy cos???
 
D

dEv-9

Ja sprzatam, tzn wymieniam w terrarium wszystko raz na pol roku ale nie sprzatam. (wymieniam ziemie pod spodem, na ziemi warste kilkucentymetrowa wlokna kokosowego z zoologicznego) No itd, myje terrarium wtedy cale. Mozna tez czyscic raz na miesiac, chociaz duzo tam brudow sie nie nazbiera.

www.terrarium.com.pl
www.terrarystyka.pl

Tam sie wszystkiego dowiesz, najmilsze zwierzatko, przy ktorym wogole nie trzeba spedzac czasu. :biglaugh:
Lampka nie potrzebna, chociaz mozna zamontowac jakas mala zaroweczke 20 W.
Albo energooszczedna 20 W i timer do tego, i zeby od 8 rano do 8 wieczorem swiecila, a od 8 wieczorem do 8 rano byla zgaszona czyli 12/12.
A polecam na poczatek L3-L4 <- moj pierwszy taki byl i sobie poradzilem.
One sa po 7-8 zł - 40 zł, ale juz fajnego idzie kupic za 15-20.
:smile:
 

cooopa

Member
ahia
to w sumie rzadko sie czysci mialem kiedys chomiki myszy szczury i inne takie siemci i przy tym bylo duzzziiio roboty i smierdzially wiec pytam ale ja k mowisz ze malo roboty i niegrzyzie to w sumie muszem sie jeszcze zastanowic;]
a moglys mi jeszcze powiedziec czy to robi sieci??

:friends:
 
D

dEv-9

No ba za robi. :smile:
Ale nie taka siec jak te pajaczki na dworze w polsce, siec czasami wyglada jak rajstopa gruba, tak ladnie ja utka pajaczek.
Przed wylinka jak pajak czuje sie nawet delikatnie zagrozony tu buduje tak jakby schronienie z sieci i tam przechodzi wylinke. :smile:

A grysc gryzie, ale jad nie jest niebezpieczny, chyba ze sobie wybierzesz jedna z niebezpieczniejszych odmian tzn o silnym jadzie. :biglaugh:
 

MeF-U

Member
A ja tez mam ptasiora w domku jest to ptasznik kedzierzawy (Brachypelma albopilosum) L6, ktorego kupilem przez allegro jako brachypelme Smithi L1 :mad: (ale pogadałem ze sprzedawca i okazało sie ze to jego ktos oszukal)
Na razie nie moge na niego narzekac, stworzonko dosyc sympatyczne nie trzeba sie przy nim duzo narobic, a niektorym swoim zachowaniem mnie po prostu rozbraja :biglaugh:
 

cooopa

Member
ehhhh wy to umiecie kusic ludzi :biglaugh:
nio dobra zakupie sobie jakiegos stworka :wink:
tylko niewiem kiedy bede mial czas wybiore sei z kolega do zoologicznego ale niewiem czy w tej wiosce cio miszeszkaam bedza pajaki w ktroryms z zoologicznych :biglaugh: a mamy ich chyba z 60 ale coz ktorz to wie zobaczymy jak niebedzie to cos si ewymysli :chin:
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
 

Mr. Smee

Member
U nas zyja takie pajaki które osiagaja rozmiar nawet do 5 cm. Mieszkaja w dziurach w ziemi i lapie sie je za pomoca smoly. Kiedy jest goracy dzien, bierzesz kawalek miekiej smoly z chodnika (miedzy plytami betonowymi), robisz z niej kulke na koncu jakiejs trawki i wciskasz do dziury. Pajak atakuje, przykleji sie do smoly. Tylko trzeba po woli wyciagnac trawke z pajakiem i dac do sloika. Fajnie sie go trzyma w terrarium.


 
D

dEv-9

No zawsze jakies hobby jest. :smile:

Cooopa hmm mowiles ze jestes hmm z Legnicy?
Duzo hodowcow jest z poznania i z wroclawia, ja kupowalem od babki ktora miala grubo ponad 1000 sztuk. I setki roznych odmian. :smile:
Mozna wyslac PKS, albo POCIAGIEM bo zime mamy i zamarzna, a 3 godzinna podroz PKS'em im az tak bardzo nie zaszkodzi.
 

MeF-U

Member
O widze Mr.Smee ze mamy podobne zaintersowania tylko ja jeszcze nic swojego nie poskładałem/zbudowałem cierpie ostatnio (od dłuzszego czasu) na brak jakichkolwiek wiekszych funduszy (a i moja wiedza na ten temat jest powiedzmy na poziomie podstawowym), a plany mam juz od dawna (jakiś Gainclonic, monitorki porzadne DIY, przedwzmak gramofonowy lampowy DIY, wzmak słuchawkowy lampowy DIY). O kurcze az sie rozmarzyłem hahah
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
ja tesz,haha

jakie zwzmacniacze so najlepsze? co w europie wlasnie jest?
ja je nie buduje ,bardziej kupuje,haha ale lubie miec dobry system.
 

Mr. Smee

Member
Jesli chodzi o wzmacniacz, to thebesciak jest SET (Single Ended Triode) w/g mnie. Przetwornik C/A TYLKO bez oversamplingu i bez filtrów!!! Looknijcie na mój system ponizej
 

Mr. Smee

Member
Ale te glosniki niedlugo odpadaja bo w ciagu tygodnia lub dwóch beda gotowe moje nowe kolumny. Jeden szerokopasmowy glosnik z obudowa tzw. "Folded Back Horn Loaded Cabinet". Efektywnosc 94,5 db/1W/1m!!!!!!! Glosnik: fostex FE 168 Sigma!!!!!!! CACKO!!!! :wink: :eek:
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
niezle,niezle,
tutaj moje zabawki.
wzmaczniacz jest crown k2. poprostu rospierda okna,haha
no moze nie asz tak ale wali w 1,250W to 2 ohms, 800W to 4 ohms, or 475W to 8 ohms.


664PDRM0185-med.jpg


664PDRM0215-med.jpg


peace
 

cooopa

Member
ktos chce kupic woofer??
buduje woofery kolumienki cochcecie na zamowienie jesli chcecie piszcie :wink:
ja pisiadam stary ale abgrejdniety na nowy system kolumn tonsila z glosikami ALPHARDA 180w + ciekawy wzmaczniac Vincent sv-233 4 Ohm: 2 x 260 Watt + comact sonego

a na polce stoi THULE spirit I150b jesli ktos chce kupic piszcie to sa dane tech.: za jedyne 4000pln-ów
2*150W, 3 wejścia liniowe, we/wy XLR, rec-out, pre-out, zasilacz 500VA, regulacja barwy i balansu. W zestawie jest pilot!!! Technical specifications Technical quality Power output, 1kHz, 8 ohm 2x 150W Power output, 1kHz, 4 ohm 2x 230W Peak current capacity, 1ohm, 1ms +/- 40A Frequency range 20- 20kHz +0/-0.7dB THD 20-20kHz, -6dB 0.05% S/N 96dBA Connections AUX 300mV / 25kohm / Phono CD player 300mV / 25kohm / Phono Tape in 300mV / 25kohm / Phono Tape out 300mV / 100ohm / Phono Balanced input 600mV / 20kohm / XLR Pre out, Unbal. 0-600mV / 50ohm / Phono Pre out, Bal. 0-1200mV/100ohm/XLR Loudspeakers 4-8ohm, screw terminals Standby output +5V(=standby) General Size (W x H x D) 420 x 95 x 290mm Weight, net 13 kg Max Power consumption 500W

3701wzmachol-med.jpg
 
Top