What's new

'Plantacja z Internetu' - Gazeta Lubuska (Piatek 14 Stycznia 2004r)

MeF-U

Member
Ja o moim domowym audio wole nawet nie pisac powiem tylko ze oparty jest na kompie (i kolekcji jak na razie ok 200 albumow mp3) ;-) ale podobno polskim studentom z regoly sie nie przelewa haha
Otatnio zainwestowalem w sprzet przenosny a to dlatego ze jestem chyba od muzy uzalezniony (chwilowy jej brak jest dla mnie po prostu meka) i kupiłem sobie iRiver iMP-450 SlimX i do tego słuchaweczki Koss Porta Pro. Nie powiem gra to cudnie jak na moje ucho.
 

cooopa

Member
wrrr ja kupilem mp3 i nie hasa
wiec postanowile ja wyslac po uprzednim uzgodnieniu z kolesiem ale on zrobil mnie w ptaszka i nieprzyjol paczki i niewiem co teraz bylo to kilk miesiecy temu wrrrrrrr pajac niesamowity!!!!!!!!! :mad:
 

Mr. Smee

Member
Uwazam koledzy, ze wy juz znakomicie sluchacie, ale jeszcze nie SLYSZYCIE! Ja mam wzmacniacz 15 W, ale moc to niewazna. Parametry techniczne tez niewazne!!!! Wazne jest tylko i wylacznie jakosc dzwieku, szerokosc i glebokosc sceny i naturalnosc dzwieków i glosu ludzkiego. Gdy potrafisz uwierzyc sluchajac swój sprzet, ze np. Patricia Barber spiewa i gra w zadymionej knajpce a ty siedzis przy stoliku w tejrze knajpce, co wiecej mozesz stwierdzic który to stolik i gdzie sie znajduje wzgledem wykonawcy, to mozna powiedziec ze masz sprzet który jest cos wart!!!!! Moje nowe kolumny beda mialy tylko po jednym 16 cm glosniku szerokopasmowym. Jest to zajebista sprawa, bo nie potrzebuje zwrotnicy i nie musi byc (jek reszta wielodroznych konstrukcji) filtrowane lub "ciete" w tak wrazliwym dla ucha ludzkiego zakresie od 1000 do 4000Hz. Dzieki temu wokale sa naprawde naturalne. Drugi plus, ze kazdy dzwiek pochodzi z tego samego punktu (tylko jeden glosnik!!)!!!!!

A przetwornik bez oversamplingu i filtrów robi z odtwarzacza CD odtwarzacz SACD!!!! :wink: :eek:
 

Mr. Smee

Member
cooopa said:
ktos chce kupic woofer??
buduje woofery kolumienki cochcecie na zamowienie jesli chcecie piszcie :wink:
ja pisiadam stary ale abgrejdniety na nowy system kolumn tonsila z glosikami ALPHARDA 180w + ciekawy wzmaczniac Vincent sv-233 4 Ohm: 2 x 260 Watt + comact sonego

a na polce stoi THULE spirit I150b jesli ktos chce kupic piszcie to sa dane tech.: za jedyne 4000pln-ów
2*150W, 3 wejścia liniowe, we/wy XLR, rec-out, pre-out, zasilacz 500VA, regulacja barwy i balansu. W zestawie jest pilot!!! Technical specifications Technical quality Power output, 1kHz, 8 ohm 2x 150W Power output, 1kHz, 4 ohm 2x 230W Peak current capacity, 1ohm, 1ms +/- 40A Frequency range 20- 20kHz +0/-0.7dB THD 20-20kHz, -6dB 0.05% S/N 96dBA Connections AUX 300mV / 25kohm / Phono CD player 300mV / 25kohm / Phono Tape in 300mV / 25kohm / Phono Tape out 300mV / 100ohm / Phono Balanced input 600mV / 20kohm / XLR Pre out, Unbal. 0-600mV / 50ohm / Phono Pre out, Bal. 0-1200mV/100ohm/XLR Loudspeakers 4-8ohm, screw terminals Standby output +5V(=standby) General Size (W x H x D) 420 x 95 x 290mm Weight, net 13 kg Max Power consumption 500W

3701wzmachol-med.jpg
Hey cooopa, Jakie kolumny budujesz? Jakich uzywasz glosników i obudowy jakiego typu robisz, z czego i jakim programem obliczasz parametry obudowy i reflexportu?

A tego THULE-a dlaczego chcesz sprzedac, skoro sa to superowe wzmacniacze (Dunskie bodajrze)?
 

cooopa

Member
sprzedaje bo posiadam lepszy ten jest w stanieidealnym ale ze nadazyla sie okazja to czemu mialem nie kupic mojego Vincent-a sv-233
ja nieuzywam zadnych prokramoow czasami na specialne zamowienie tylko bacboxx colection starrry ale jary program ja bawie sie w drewno.nietoore moje projekty sa wykonane z pleksy o 4cm groobosc i do ego neony w srodku tylko ze to tyczy sie wooferoow.a co do glosnikoow hmm....w sumie skupiam sie na alphardach bo sa moim skromnym zdaniem najlepsze jak na ta klase ;]
i to chyba tyle jesli cos jeszcze piszcie ;D
 

cooopa

Member
3701kolomny.jpg

3701wtycke.jpg


a to moje ostatnie cudenka
ILOŚĆ PASM 3
IMPEDANCJA 8 OHM
PASMO 35-20000 Hz
DYNAMIKA 89 dB
MOC nom. 200 W
MOC max. 300 W
TYP OBUDOWY BASS-REFLEX
WAGA (1 SZT.) 18 kg
WYMIARY 99/22,5/30
 

Mr. Smee

Member
Ale jakie glosniki uzywasz? Jesli te jakies alphardy, to oczywiscie nie znam. Nie sadzisz ze lepiej by bylo uzywac ScanSpeak lub Vifa? Ale ponizej Visaton-ów bym raczej nie schodzil o ile chce miec dobry efekt brzmieniowy!!!! Te alphardy to jakie? Obudowy z czego robisz? Moje beda ze sklejanki :eek:
 

Mr. Smee

Member
MeF-U said:
O widze Mr.Smee ze mamy podobne zaintersowania tylko ja jeszcze nic swojego nie poskładałem/zbudowałem cierpie ostatnio (od dłuzszego czasu) na brak jakichkolwiek wiekszych funduszy (a i moja wiedza na ten temat jest powiedzmy na poziomie podstawowym), a plany mam juz od dawna (jakiś Gainclonic, monitorki porzadne DIY, przedwzmak gramofonowy lampowy DIY, wzmak słuchawkowy lampowy DIY). O kurcze az sie rozmarzyłem hahah

Hey MeF-u, gaincard jest niezly, ale cholernie trudno dobrac sprzet towarzyszacy. Jesli nie pasuja idealnie, to zagra slabo!!!!
:eek:
 

cooopa

Member
powiem ci ze te alphardy sa naprawde kozackie chciaz nie do woferoow;]
niewiem ja uzywam tych i jakos nikt nie zazeka
a co do materialu tylko drewno minimum 3-4 cm groobosci
niewiem ale wiesz moze pokminie cos z nowymi;]
 

Mr. Smee

Member

cooopa

Member
szcerze wygladaja swietnie ale..............nienio przekonales mnie nastepnym razem a bedze niedlugo mam nadzieje wybieore cos z tego :smile:
droogie ale takie tyz trzeba sproobowac
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
fajne bardzo fajne.
taki spszent jest fajny i wogle, ale dlamnie to jest za delikatne.
napewno gra super. ja znowu kocham spszent profesjonalny, uzywany w studjach i salach. kocham sile. oczywiscie jakosc tesz jest mi najwazniejsza.
mozna na jedno pare kabli wydac $1000+. to co dopieru do spszentu takiego.
napewno znacie http://www.balanced.com/ mysle ze te so super.
ale dalej powiem ze lampowe niedajo sobie rady na wielko fale.so super do domu do sluchania w miare niezaglosno , bo zaczno tracic ten ladny dzwienk.
zadny lampowy nieda rady dla twardwgo. mysle ze to zalezy co lubisz. czasami lubie walnonc glosno muzyke ze asz wlosy ci stajo i bass slychac kilometr ,hehe, z jokoscio koncertowo. zaden taki lampowy nieda ci tego efectu,
to jest tak jak samochody
jeden woli szybki samochud a,
adrugi woli silny hehe

peace
 

MeF-U

Member
Skoro juz jestesmy przy temacie dzwieku i muzyki to mam pytanie czy nie jest ktos z was moze w posiadaniu tej oto plytki "Steve Gorn, Tony Levin, Jerry Marotta - From The Caves Of The Iron Mountain" lub moze macie znajomych ktorzy moga to miec. Kumpel mnie na to napalil ostatnio bo plyta byla nagrywana w jaskini i jestem baardzo ciekawy jak brzmi.
Jezeli ktos by mial do niej dostep to wcale bym sie nie obrazil za zripowanie jej do *.mpc ewentualnie od biedy do *mp3 i przeslanie mi jej np. Skypem. Dodam tez ze szukalem tej plytki w necie i nigdzie jej nie moglem znalezc.

peace
MeF-U
 

Mr. Smee

Member
HOT CARGO said:
fajne bardzo fajne.
taki spszent jest fajny i wogle, ale dlamnie to jest za delikatne.
napewno gra super. ja znowu kocham spszent profesjonalny, uzywany w studjach i salach. kocham sile. oczywiscie jakosc tesz jest mi najwazniejsza.
mozna na jedno pare kabli wydac $1000+. to co dopieru do spszentu takiego.
napewno znacie http://www.balanced.com/ mysle ze te so super.
ale dalej powiem ze lampowe niedajo sobie rady na wielko fale.so super do domu do sluchania w miare niezaglosno , bo zaczno tracic ten ladny dzwienk.
zadny lampowy nieda rady dla twardwgo. mysle ze to zalezy co lubisz. czasami lubie walnonc glosno muzyke ze asz wlosy ci stajo i bass slychac kilometr ,hehe, z jokoscio koncertowo. zaden taki lampowy nieda ci tego efectu,
to jest tak jak samochody
jeden woli szybki samochud a,
adrugi woli silny hehe

peace

Z tymy lampowcami to niedokonca prawda. Po pierwsze lampowce nie tna tak sygnalu jak tranzystor kiedy sie przesterowywuje. Pozatym najlepsze wzmacniacze gitarowe to wlasnie lampowe. W studiach dlatego nie uzywaja lampy, bo dodaja swoiste ciepelko do dzwieku, a na estradzie dlatego, bo pozera ogromne ilosci pradu na rzarzenie katody!!!!!!! Ale poparte dobrymi kolumnamy tubowymi moze zagrac bardzo glosno. Moje kolumny beda mialy efektywnosc 94,5 db na 1W w odleglosci 1 m, co oznacza, ze jesli podlaczysz 1 W, to w odleglosci 1 metra wytwarza 94,5 db cisnienia akustycznego co oznacza, ze zagra 2 razy glosniej niz zwykla kolumna o efektywnosci 85 db/1W/1m (na ogól taka jest srednia efektywnosc zwyklych kolumn z bass-reflexem)!!!!!! a 110 db cisnienia akustycnnego juz boli!!!!!!
 
D

dEv-9

Fajnie sie mocno zajebac i sobie wlaczyc na full volume jakas muze z dobrym bassem. :biglaugh:

u Mnie wlasnie lupie, ale glosniki nie tej klasy co trzeba. :biglaugh: Chociaz nie jest zle. :friends: :canabis: i Dobra bomba przy tym. :smile:
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
hehe

no nieznam sie zabardzo na numerach. widze ze Mr. Smee sie zna. umnie jedyne co jest dlamnie wazne to sila i niewiem jak po polsku , damping factor > 3000 from 10 to 400 hz. to jest ze wydaje najwiencej niskich i wysokich tony

co do lampowych znowu to tak one mogo i so dobre do instrumentu tylko one niebendo graly w 8 ohm, bo sie rozleco,hehe w domu by byle niepszyjemne.

glosniki moje wale je 475 na glosnik. mogo wytszymac 1000w grania pszez 6 godzin.

peace
 

Mr. Smee

Member
HOT CARGO said:
hehe

no nieznam sie zabardzo na numerach. widze ze Mr. Smee sie zna. umnie jedyne co jest dlamnie wazne to sila i niewiem jak po polsku , damping factor > 3000 from 10 to 400 hz. to jest ze wydaje najwiencej niskich i wysokich tony

co do lampowych znowu to tak one mogo i so dobre do instrumentu tylko one niebendo graly w 8 ohm, bo sie rozleco,hehe w domu by byle niepszyjemne.

glosniki moje wale je 475 na glosnik. mogo wytszymac 1000w grania pszez 6 godzin.

peace

Hej chlopaki,
lampowce zagraja z kolumnami 8, a nawet 4 ohm. Jest tak dlatego, bo maja tzw. transformatory dopasowujace. W zaleznosci od przelozenia, mnozy impedancje (np. 8 ohm glosnika) podlaczona do wtórnego uzwojenia tyle razy, zeby na pierwotnym uzwojeniu lampa "myslala" ze obciazamy go optymalna dla niego impedancja (5000 ohmów dla pentody EL-34 naprzyklad, a dla mojej rosyjskiej triody wojskowej z podwójna katoda 6C33C-B ta wartosc wynosi tylko 65 Ohmów!!!

A HC powiedz szczerze: gdzie zdabedzies 1000 Wattowego wzmacniacza???? Chyba jakis piec "Mark Levinson" albo "Krell"

6C33C-B:

 
D

dEv-9

Nie no cudowne hobby, Mr. Smee ty powinienes prowadzic swoj dzial tutaj o tym. :biglaugh: Heheh miec swoj kacik. :smile:
 
Top