What's new

MINI SCROG Arjan's haze pod 150w HPS

C

coco fknbrice

не бахуре аз не пресмятам колко пари съм дал а те питам ти защо не четеш ами защитаваш насляпо айде стига моля те.

Ефикасност на градината оценка - калкулатор на 420magazine или GE rating

викаш ти разбираш повече от тях така ли?

и какво ми даваш оценки че съм се отнесъл хаха слез на земята малко не си разбрал за какво става дума явно .. да си имаме уважението !!!
 

_Ina_

Active member
Veteran
Незнам,според мен за 150 вата си е добре коли4еството. Аз като аматъорка да кажа:) Каква странна мрежа!:)
 
C

coco fknbrice

и според мен реколтата е супер да е жив и здрав Тrakia seed и да ни радва и по нататък с такива интересни проекти :tiphat::thank you:
 

capsicum

Member
Trakia seed Поздрави! Мисля ,че добре си се справил.

Аз нещо не мога да разбера , а именно какво е това грам на ват- Ако имате помещение като моето, 70/50 см, КОЛКО ГРАМА ЩЕ ИЗКАРАТЕ ОТ 400W(или600в) HPS - дори и с най добрите торове и опит и всичко останало...
Защо само светлината да е фактор тук? А размерите на градинката?
 

bahura

Member
Trakia seed Поздрави! Мисля ,че добре си се справил.

Аз нещо не мога да разбера , а именно какво е това грам на ват- Ако имате помещение като моето, 70/50 см, КОЛКО ГРАМА ЩЕ ИЗКАРАТЕ ОТ 400W(или600в) HPS - дори и с най добрите торове и опит и всичко останало...
Защо само светлината да е фактор тук? А размерите на градинката?

Тя защото е от основните фактори! а те са: Светлина, Температура, Вода и Въздух!

Този фактор "мама не ми дава да си направя по голяма путия" е някаде по-към последните.
 
тук идеята е че от 1м2 калкото вата сложиш, толкова грама трябва да изкараш. Ако сложиш 400 вата, трябва да докараш 400грама. Ако си с 600 вата, 600 грама и така. Без значение от броя на растенията. Говорим само за цъфтежа, без вегетацията. Под 150 вата би трябвало да извадиш 150 грама. Това е при идеалните спазени условия и с чисто нова крушка!!! Ако ти е стара крушката, само от там ще имаш поне 25% спад в грамажа. Като има още няколко други дребни такива фактори и се натрупва.
 

capsicum

Member
тук идеята е че от 1м2 калкото вата сложиш, толкова грама трябва да изкараш. Ако сложиш 400 вата, трябва да докараш 400грама. Ако си с 600 вата, 600 грама и така. Без значение от броя на растенията. Говорим само за цъфтежа, без вегетацията. Под 150 вата би трябвало да извадиш 150 грама. Това е при идеалните спазени условия и с чисто нова крушка!!! Ако ти е стара крушката, само от там ще имаш поне 25% спад в грамажа. Като има още няколко други дребни такива фактори и се натрупва.


Мерси за отговора! :tiphat:
 

capsicum

Member
Тя защото е от основните фактори! а те са: Светлина, Температура, Вода и Въздух!

Този фактор "мама не ми дава да си направя по голяма путия" е някаде по-към последните.


:muahaha::cuss: Хей, смешник ! На 26 години си станал и ми правиш елементарни правописни грешки- като някакъв второкласник! На мен ли ще ми говориш... дори не живея в един и същи град с майка ми- но мога да те пратя при нея- по случайност е учителка в началната степен-точно където ти е мястото. Или във фермата- там поне има куп нови шматки, за които може да изглеждаш "голяма работа"...
 
Ей това Фермата е страхотен форум, а! Има една поговорка: "Дай власт на простия човек и му гледай сеира!" Трябва да е западнал вече според мен. Хахахаха:bashhead::muahaha:
 

capsicum

Member
размерите на градинката са според лампата и инсталацията като цяло(шкафче,ъгъл откраднат от стая),моята е 69 по 39см изпол.площ и височина 70см(изпол.) с крушка от 150в.За 70 по 50 ти препоръчвам 250в и монтирана напречно(с нужната височина):tiphat:
Мерси, братле:tiphat:! В момента съм принуден да съм с това малко шкафче и съм именно с 250В с куул тубе и затова се бях зачудил просто... 3 реколти съм гледал в него по 2 рстения и изкарвам между 90 и 130 гр. Но преди бях с палатка 100/100см и сега ми е адската мъка да се примиря с ограничените възможности! Че и затова питах по-рано дали и факторя място не се взима предвид... но вече разбрах и повече няма да задавам такива въпроси!
 

capsicum

Member
Ей това Фермата е страхотен форум, а! Има една поговорка: "Дай власт на простия човек и му гледай сеира!" Трябва да е западнал вече според мен. Хахахаха:bashhead::muahaha:


Прав си да. Той отказа голяма част от нас. Вие с Induction lamp бяхте "страшно добре" посрещнати там. После как няма да се разкараме... Но аз от време на време влизам и там, за да видя какво се пише и всъщност забелязах много нови потребители и... преповтаряне на едни и същи елементарни въпроси!
 
...ако култюба не ти е от боросиликатно стъкло , губиш 15% от лумените на крушката .
 

capsicum

Member
...ако култюба не ти е от боросиликатно стъкло , губиш 15% от лумените на крушката .


Ами мерси за инфото! Зная за това ,но без него на това малко пространство - направо се пържат китките!
 

bahura

Member
:muahaha::cuss: Хей, смешник ! На 26 години си станал и ми правиш елементарни правописни грешки- като някакъв второкласник! На мен ли ще ми говориш... дори не живея в един и същи град с майка ми- но мога да те пратя при нея- по случайност е учителка в началната степен-точно където ти е мястото. Или във фермата- там поне има куп нови шматки, за които може да изглеждаш "голяма работа"...

Има една тъкава поговорка " Убий тъпака с мълчание" тъка, че може да продалжаваш да си обиждаш аз съм пас в тези неща.

А относно грешките ..... просто понякога тъка се напушвам, че едва виждам буквите :laughing:

По-малак съм от 26 каде ма сложи :tiphat:

п.с. Ти обаче много се засегна.... не оставяй да те провокирват тъка лесно!!
 

bahura

Member
Ами мерси за инфото! Зная за това ,но без него на това малко пространство - направо се пържат китките!


Какъв ти е култюба? Kупешки или е самоделка ?
 
C

coco fknbrice

е добре де как ги правите тия самоделки не се ли пука обикновенното стъкло от температурата?
 

bahura

Member
е добре де как ги правите тия самоделки не се ли пука обикновенното стъкло от температурата?
Ами аз сега съм с купечки, но едно време си бях купил от вторични една стара завотска лампа (цяло осветително тяло). Тя представляваше един прозрачен цилиндър вътре с две фасунги в едине и другия край захванати с масивна метална конструкция.

Взех само прозрачната тръба беще някаде към 100ф или по малко) и си направих култуб с 2х 70в хпс ;)
 
ако правите самоделка, в никакъв случай не ползвайте обикновено стъкло, защото спира доста от светлината. По добре е плексиглас (Не поликарбонат), той има сравнително добра светлопропускливост. А иначе боросиликатното стъкло е най добре за целта(BK-7)
 
Top