What's new

LED fényforrások

iwantmorebuds

Active member
Ez most komoly, a marshydro nem ajánlja párás helyre? Akkor ne is termesszek alatta?

Konkretan egyebkent ugy jott szoba h mondtam neki h meg varom a parasitomat mert befosott ami volt, es akkor mondta h azt nem ajanlja mert nincs ip65 vedelem inkabb anelkul hasznaljam... Bar ezt nem ertem h gondolja...

Inkabb ugy gondolom h az sp seriat toljak es marketing szoveg, bar ugye ha meg beszarik visszadobhatja a garit
 

Széklet Nagyúr

Active member
Szerintem a DRÁJVER miatt ( kínyai top n1 spitz qvalitat ) ami lehet ha ősszegyűlik rajta harmat hajlamos átalakulni diszkófénnyé.
Maga a tábla smd-zett része a diódákkal be van vonva egy NAGYON vékony ragasztóréteggel ami miatt az nem érzékeny a párára, de azér ne játsszon velel a fürdőkádba. Azér emeltem ki, hogy nagyon vékony a ragasztóréteg a diódákon, mert ha esetleg szóbeli kényesztetésen kívül még cirógatni is akarja ( főleg ha akkor teszi amikor áram alatt van a ketyere ) akkor vigyázzon mert érintésre simán lejön a védőréteg.

A TS 3000-hez meg az SP 250-het viszont már MÉNYVELL drájvert adnak az meg még százéves fidesz ciklust is túlél úgyhogy ott nincs para.

Amúgy kb aszondanám ,hogy minden paraméterében kb 20% marad el HLG megfelelőjétől ( ők jöttek ki az első kommerciális quantum táblákkal ha jól tudom éd mindenki őket koppintja ) árában viszont fele annak. Egyébként ahogy olvastam a vásárlói véleményeket több helyen, sehol nem írták, hogy gondjuk lett volna a párával )

Egyébként ha mégis parázik a párától, akkor szeintem elég ha a drivert valahogy szárazon tartja. ( én személy szerint rápattintanég egy PC ventit ami folyamatosan áramoltatja a levegőt a DRÁJVÖR körül oszt szárítja meg hűti is )

:skiiing:
 
Last edited:

iwantmorebuds

Active member
Szerintem a DRÁJVER miatt ( kínyai top n1 spitz qvalitat ) ami lehet ha ősszegyűlik rajta harmat hajlamos átalakulni diszkófénnyé.
Maga a tábla smd-zett része a diódákkal be van vonva egy NAGYON vékony ragasztóréteggel ami miatt az nem érzékeny a párára, de azér ne játsszon velel a fürdőkádba. Azér emeltem ki, hogy nagyon vékony a ragasztóréteg a diódákon, mert ha esetleg szóbeli kényesztetésen kívül még cirógatni is akarja ( főleg ha akkor teszi amikor áram alatt van a ketyere ) akkor vigyázzon mert érintésre simán lejön a védőréteg.

A TS 3000-hez meg az SP 250-het viszont már MÉNYVELL drájvert adnak az meg még százéves fidesz ciklust is túlél úgyhogy ott nincs para.

Amúgy kb aszondanám ,hogy minden paraméterében kb 20% marad el HLG megfelelőjétől ( ők jöttek ki az első kommerciális quantum táblákkal ha jól tudom éd mindenki őket koppintja ) árában viszont fele annak. Egyébként ahogy olvastam a vásárlói véleményeket több helyen, sehol nem írták, hogy gondjuk lett volna a párával )

Egyébként ha mégis parázik a párától, akkor szeintem elég ha a drivert valahogy szárazon tartja. ( én személy szerint rápattintanég egy PC ventit ami folyamatosan áramoltatja a levegőt a DRÁJVÖR körül oszt szárítja meg hűti is )

:skiiing:

Ha a driver miatt mondja akkor az konnyen megoldhato mert nincs is a satorban :D de akkor mondhatta vna ezt...

Köszi az infokat :tiphat:
 

Tauberbischofs

Active member
Sziasztok!


Mit gondoltok lenne értelme ebből 20db-ot vásárolni vegyesen 3000k;4000k;6500K-ban a szélesebb spektrum miatt 50x50-es keretben elosztva úgy, hogy 10-10 felosztásban 2 lámpatest készüljön belőle 2 külön dimmelhető driverrel?



Erről lenne szó:


https://www.ebay.com/itm/5pcs-Samsu...hash=item3415e5c204:m:mJNYabzv49z1ov_mH4Z9DAA


vagy legyen simán 4000k?


Zsákbamacska, de mi nem?

Mondjuk az ára rendben van. Szóval fasza.

Csak zsákbamacska.
Szóval nem kell.



Helvárt +40%-ért kapsz. Gondolom most valami 4000Ft/db áron adhatják. Ha adják.


Ha nem adják akkor ez is fasza.
Csak zsákbamacska.


Nekem 3000K kellene. Ha nincs akkor 4000K.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
nem keverem, fogalmam se volt arról, van ilyen hlg rövidités is.
hydroledgeci volt kb vendor itt icén egy hónapig ..
 

Hempmen

Member
Sziasztok!Teljesen kezdő kertészként szeretnék egy kis segítséget kérni led témában. Itt olvasgatva hamar rájöttem, hogy a cfl felejtős. Első körben nem szeretnék horror összegeket költeni, ezért aliról kinéztem egy 20 dolláros cuccot. Szerintetek ez jó lehet kezdésnek? Illetve egy ilyen vagy hasonló (akár komolyabb) fullspectrum leddel végig lehet vinni a növényt elejétől a végéig? Terveim szerint egy 90x60x180-as szekrényben lenne, belül mylaral.
HTB11c63QCzqK1RjSZFHq6z3CpXaR.jpg
 
Sziasztok!Teljesen kezdő kertészként szeretnék egy kis segítséget kérni led témában. Itt olvasgatva hamar rájöttem, hogy a cfl felejtős. Első körben nem szeretnék horror összegeket költeni, ezért aliról kinéztem egy 20 dolláros cuccot. Szerintetek ez jó lehet kezdésnek? Illetve egy ilyen vagy hasonló (akár komolyabb) fullspectrum leddel végig lehet vinni a növényt elejétől a végéig? Terveim szerint egy 90x60x180-as szekrényben lenne, belül mylaral.
View Image

Ezt írd be keresőbe, egyszerű egy ilyet össze dobni és milliószor többet ér "Plafoniera fai da te con lampade E27"
 
tesztelted ezek szerint? hogy volt.

Szia. Igen, pont most szaladt le egy köröm vele. Jó, mert ebből van összehasonlítási alapom a hps-hez képest. Cream caramel volt, coco-perlit mixbe. Ugyan azokkal a tapokkal. Csontra kiszardt, így lett belőle 1, 7g/w. Mondanom sem kell, ezt hpsel nem tudtam elerni. Sőt. Meg is voltam lepodve. Azonos térfogatú társai nem nyomtak ilyen súlyt hps-nél. Üt is, finom is, nekem lett úgyhogy nekem maxi befektetés volt relatíve fillérekért. Egy gyors beszámoló.
 

Coldplay001

Active member
nah led ma' megint :D mennyi kelvines led a fain ha nem akarok kulon vegre es flora venni? 3500k fain? valamint: ha nem 5000K - el megyek vegben nem lesz nagyon nagy a nyulas atkapcsolaskor? koszi
 

Széklet Nagyúr

Active member
3500k és 4000k között minden jó a teljes ciklusra ( a többség a 3500K-ra esküszik ) meg azér a színvisszadási index ( CRI ) is valahul 80+ felett legyen. :tiphat:
Előző kört 3500K-s cob-al toltam végig, a virágzás első 2-3 hetét leszámítva nem volt jellemző a nyúlás, úgyhogy ebből kiindulva szerintem nem para.
 

Coldplay001

Active member
koszi h irtal.. pont a rohadvany nyulassal szivok most de mar nagyon elegem lett belole.. ezert is keresnek lsdes forrast. koszi a tanacsot. most mar az a bajom h rengeteg fajta van az alibaban.. nehez valasztani...
 

Uzsidoboz

Well-known member
picture.php
Csoklodádé Hölgyeim És Uraim!
A multkorokba irtam még ide most meg is valósítottam összeszereltem a sufnituning LED fényforrást kérdésem a következ? ha van rá igény szívessen megosztanám veletek is nyissak neki eggy ujj topicot vagy mehet ide üdv néktek...
 
Top