What's new

LED fényforrások

Széklet Nagyúr

Active member
Amikor legutoljára néztem nem volt sehol, csak 6.5-ös, másrészt hameg mégse jó akkor meg mindegy, hogy van e vagy nincs. Mondjuk 9.5 ösről nem tudom, hogy muzsikál.
 

f2obsession

Active member
Ez az egész evo széria akadozós. Reflektor, GU10 foglalatos spot, meg konyhapult világító is hol van, hol nincs belőle.
 

Solon

Well-known member
Ez az egész evo széria akadozós. Reflektor, GU10 foglalatos spot, meg konyhapult világító is hol van, hol nincs belőle.

Vettem egy fos LED reflektort. Dobozán 2400lm, 30 W. Azt szeretném kérdezni szerinted mit mérek alatta? Mondjuk 30 cm-re tőle középen? Megveri az EVOLUTION körtét? Csak 2400lm. Komolyan csak ezért vettem, hogy legyen egy olyan pont, amivel fogható a kartondobozokra írt faszság. Elvileg elég hasonló értéket kéne mérni, mint egy lepucolt evolution körte alól. Már, ha a 160lm/W létezik ilyen kategóriában.
 

f2obsession

Active member
Vettem egy fos LED reflektort. Dobozán 2400lm, 30 W. Azt szeretném kérdezni szerinted mit mérek alatta? Mondjuk 30 cm-re tőle középen? Megveri az EVOLUTION körtét? Csak 2400lm. Komolyan csak ezért vettem, hogy legyen egy olyan pont, amivel fogható a kartondobozokra írt faszság. Elvileg elég hasonló értéket kéne mérni, mint egy lepucolt evolution körte alól. Már, ha a 160lm/W létezik ilyen kategóriában.

Ugye tudod, hogy amikor lumenben mérik egy fényforrás fényerejét, azt nem úgy csinálják, ahogy te fényerőt mérsz? Márpedig a "fényvisszaverő gömb" nélkül egy körtét egy reflektorral összemérni szerintem kicsit "almát a körtével"...

Nekem amúgy van még 1 vagy 2 db 80lm/W-os 100W-os led reflektorom, illetve van egy 100W-os evolution reflektorom. Mindegyik V-Tac. A 8000 lumenes alatt 20 centivel egész jól érezte magát a földben lévő kb 50g-sre nevelt AK, a 16000 lumenest meg nálam nem bírták földben a növények, csak kb 80 cm-ről. Ellenben DWC-ben egy HK backcross kb 150g-t hozott alatta (működött is, csak a szaga volt olyan kb mint az alumíniumforgácsnak. Ennyire volt "true bred" a mafiás HK).

A körtékről annyit el kell ismernem amúgy, hogy nekem a régebbi, 20W-os 2450 (vagy hány lumenes) kicsit erősebbnek tűnik (szemre), mint a 15W-os evolution, ami papíron szintén 2500 lumen. Szerintem a 160lm/W-hoz a 6,5W-os lehet a legközelebb. Talán az általad megfigyelt melegedés miatti fényerőcsökkenés lehet a dologban. A 6,5 wattos alig melegszik, a 15W-os majdnem olyan forró lesz hosszú távon, mint a régebbiek.
 

Solon

Well-known member
Ugye tudod, hogy amikor lumenben mérik egy fényforrás fényerejét, azt nem úgy csinálják, ahogy te fényerőt mérsz? Márpedig a "fényvisszaverő gömb" nélkül egy körtét egy reflektorral összemérni szerintem kicsit "almát a körtével"...

Miért is? Tán nem lett az evolution körte lepucolva SMD PCB-ig? Pont ezért mérünk LUX-ot, mert lument számolni nem tudunk. Nem lehet valami erősebb papíron, fénytörő búrával, mint lepucolva spot állapotba. Szóval a mérés és hasonlítás valid.
 

f2obsession

Active member
Miért is? Tán nem lett az evolution körte lepucolva SMD PCB-ig? Pont ezért mérünk LUX-ot, mert lument számolni nem tudunk. Nem lehet valami erősebb papíron, fénytörő búrával, mint lepucolva spot állapotba. Szóval a mérés és hasonlítás valid.

Szerintem a szórt fény figyelmen kívül maradása miatt nem egészen valid. De lévén, hogy a körte fénye "pontszerűbb" egy reflektorénál, elvileg a te mérésednél a pálya pont a körte felé lejt. Készvammá? :D
 

f2obsession

Active member
De hogy még tovább ingereljelek, ez itt papíron 120lm/W-os kültéri (IP65-ös asszem) led szalag, amiből oldalvilágítás lett a lekmikróbb mikróban.

IMG_1686.JPG
IMG_1699.JPG
 

Uzsidoboz

Well-known member
Nem jártál még úgy fel akartál lépkedni rajta mint egy kibaszott lépcsőn mikor bé van kapcsolva??:D
 

f2obsession

Active member
Nem jártál még úgy fel akartál lépkedni rajta mint egy kibaszott lépcsőn mikor bé van kapcsolva??:D

Vagy 20 éve nem lehet itthon meszkalint kapni. "Csak attól szállhatsz el ennyire". (Az ott amúgy egy 28x30cm alapterületű box. Egy lábam talán térdig beférne oda. :) )



 

f2obsession

Active member
40X40cm-es terület felett 30cm-es magasságban kilógatva a lámpa, átlóba kifelé haladva 3 helyen felvéve mérés. Középen alatta 18000 LUX, félúton 11000 LUX sarokba 6000 LUX.

Őmm, ez nekem így nem mond sokat. A 15W-os evo, és a 30w-os reflektor eredményeinek összevetésére volnék kíváncsi, amiről szó vala.
 

f2obsession

Active member
honnan vót neked meszkalin és milyen formában?
korongról van szó talán?

Korong, igen. Gyanítom, azt fogod mondani, az igazából LSD volt, de erről engem nehéz lesz meggyőzni. Mikrotrip, egész biciklis Hofi, semmi tudottan LSD-s élmény nem volt a negyed koronghoz fogható. Szerintem LSD-ből nincs az a dózis, de amúgy ma már ahhoz se nyúlnék. Jó is, hogy nincs már korong, pár éve még lettem volna olyan ökör, hogy hozzá nyúljak :D

Persze tudom, vannak kaktuszok. Asszonytól kaptam is 2 pici peyote-ot egy éve, nőtt kb 1mm-t az átmérőjük azóta. De végülis az is eredmény, hogy még élnek. Nekem kokacserje kéne, de azt meg nem lehet a piacon kapni :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
nem lsd vót, de nem is meszkalin, az 100% én is sokáig azt gondoltam, mert azt kamuzták. de pont pár napja beszéltünk róla és felmerült egy sokkal valószínűbb verzió mi is volt annak a fos undormány barna geci filcanyagnak a hatóanyaga..
 

f2obsession

Active member
nem lsd vót, de nem is meszkalin, az 100% én is sokáig azt gondoltam, mert azt kamuzták. de pont pár napja beszéltünk róla és felmerült egy sokkal valószínűbb verzió mi is volt annak a fos undormány barna geci filcanyagnak a hatóanyaga..

Nekem "piszkosfehér" kurvakicsi papír korong rémlik az egyik felén halvány barnás foltokkal (mint amikor egy papírlapot finoman megpörkölsz öngyujtóval), de végülis kurvarég volt '98. Mondjuk az tény, hogy sokkal nehezebb volt darabolni, mint a bélyeget. Na de mi lett a megfejtés, mi volt az, ha nem meszkalin? Végülis kb az akkori prevenciós füzetekből véltem tudni, hogy szintetikusan előállított meszkalin volt azon. Meg a dealertől, meg a havertól. Nincs érdemi élményem kaktusszal, vagy bármi egyéb "biztos" meszkalinnal. Szóval viszonylag nyitott vagyok az eredményre.
 

Solon

Well-known member
Nekem "piszkosfehér" kurvakicsi papír korong rémlik az egyik felén halvány barnás foltokkal (mint amikor egy papírlapot finoman megpörkölsz öngyujtóval), de végülis kurvarég volt '98. Mondjuk az tény, hogy sokkal nehezebb volt darabolni, mint a bélyeget. Na de mi lett a megfejtés, mi volt az, ha nem meszkalin? Végülis kb az akkori prevenciós füzetekből véltem tudni, hogy szintetikusan előállított meszkalin volt azon. Meg a dealertől, meg a havertól. Nincs érdemi élményem kaktusszal, vagy bármi egyéb "biztos" meszkalinnal. Szóval viszonylag nyitott vagyok az eredményre.

Évekig ment a találgatás fórumokon mi lehetett rajta miután eltűnt. Legvalószínűbb, hogy PCP és LSD kombó, tekintettel arra, hogy nagyon erős volt az első 6 órája a tripnek, eufória meg még elvétve se volt a trip alatt. Ugye a hordozóanyag kapacitása miatt a meszkalint ki is lehet zárni, nem fért volna el rajta a vegyület. 98-ra rosszul emlékszel, az egy évvel később volt szerintem. Nem is volt hosszú pályafutása a dolognak, 3 év alatt eltűnt. Jó sokan szarul lettek tőle. Egészet csak bolondok ettek belőle, itthon meg az egy négyzetméterre eső bolondok száma mindig is magas volt.
 

f2obsession

Active member
Nekem a legelvetemültebb ismerősöm meg mert enni belőle egy felet. Néztem is rá, mint a véres rongyra, mikor beszámolt róla.

Oké, azt látom erowidon, hogy több 100 mg kellett volna legyen egy negyeden, legalábbáis mescaline HCl-ből. De a PCP valahogy nem tűnik valóőszínűnek. Se a homályos látás, se az agresszív viselkedés nem volt jellemző. Számomra megfelelően biztonságos környezetben (józan szemlélőktől, potenciális feljelentőktől távol) tudott eufórikus lenni. Aztán végülis mit tudom én, milyen pontosan a pcp, meg milyen lehet LSD-vel kombinálva. De az biztos, hogy a korongtól nem csak a perifériás látótérben "zajlott az élet", nem feltétlen kellett hozzá félhomály sem, no meg a tudatállapot maga sokkal felfoghatatlanabb volt, mint a bélyeg hatása alatt. Minden esetre jó, hogy ez az offtopik téma feljött. Jó tudni, hogy tulajdonképpen fogalmam sincs a meszkalinról, a dózisok alapján világos, hogy nem lehetett az.
Érdekes amúgy, hogy "kimentek a divatból" ezek. Az én ismeretségemben a fiatalok egy része a partidrogokat ipari mennyiségekben fogyasztja, hallucinogénhez meg soha nem nyúltak, nem is akarnak, gombát se, mikrodózisban se...
 

Solon

Well-known member
Kurvadrága. 4W 3600ft? Egy panel fénykibocsátása megvan 22750 ft-ból, ha ezt a szalagot veszed. A 170lm/W-os panel most 1000 ft kb. Ez amúgy DC tápolás, szal itt meglehet a 200lm/W, csak ez gecidrága így.
 
Top