What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Hydroponica,AeroFlo-sety,pytania,doswiadczenia

G

Guest

@troop - you are right, they are lacking a bit of a nitrogen and potassium but by this light he looks like the much worse state. these are my first efforts from LED... rally of the inside out clever so far I didn't write... I also like this colour and the light isn't striking into eyes, it is pleasantly, and czilałtowo :D
I also wrote that my wife firmly was dealing with plants because I often leave... and respect for her from this title....and at us some discrimination against women reportedly on the forum arose / I am joking of course /

@capta - to sie poziomek ucieszy bo narzeka ze nie ma lasek co by poklikac z nimi ;P

no no .. arsenał... dostałem z firmy strasznie fajny gadzet, wciaz sie nim bawie... heheheh..straszny gadzeciaz ze mnie...az mi czasem glupio :D

no dobra :) zaraz 20:00 zona wraca trzeba krecic batona co by sie dziewcze odstresowało :)

jeszcze tylko fioletową dziórę wrzucę
 
Last edited:
G

Guest

heyka.. teraz od zera startuja pod LEDami afgan kush i blueberry wiec za jakies 10tyg bede mogl cos wiecej powiedziedz..Z IQ nie chce wrozyc bo miala swiatlo mieszane na flo.. koncowka leci na ledach... pozatym klony z niej lecialy w aero a ona stoi w ziemi wiec to zupelnie inne warunki...nie wspominajac ze tamten grow prawie udalo mi sie utłuc w calosci..wiec nie ma do czego sie odniesc. wydaje mi sie ze teraz budsy mimo iz male sa bardziej zbite.
panele sa zmixowane z 4 rodzaji ledow, po dwa na kolor w roznym katem promieniem zakresu nie pamietam ale pewnie 420 i 370 lub w tych okolicach.
teraz namierzylem panele na ledach 5W luxeona ale sa niemilosiernie drogie wiec poki co sobie odpuszcze. dobre jest to iz daja generalnie bardzo malo swiatla widzialnego przez nasze oczy i mimo iz rosliny sa ponoc kompane w swietle wylacznie w pasmie absorbowanym przez rosline to w growboxie jest niemal ciemno... no i tego piekarnika z hpsow nie ma :)
 

szok

Member
mam mały problem z roslinami w coco...



po lewej stronie jest roslina w ziemi a po prawej stronie w kokosie. o ile ta w ziemi widac ze przyswaja odpowiednio wszystkie składniki to w kokosie chyba sobie nie radzi z azotem. i teraz pytanie:

kokos jakiego uzywam to "Coco-mix" z BioBizz który ma pH 6,7. wydaje mi sie ze to jest chyba jednak za duze pH. Woda jaką podlewam to osmotyczna EC 0,0 i staram sie zawse regulowac pH pomiedzy 5,3 i 5,8 czyli ustalam na odpowiednie. nie sadze zebym przesadzal z nawozami bo EC oscyluje kolo 1,0 a odmiana C-4 potrafi zniesc dzielnie nadwyzki nawozu wiec przenawozenie eliminuję.warunki dla obydwu roslin sa takie same bo stoją obok siebie.

czy dobrze rozumuję ze to pH kokosu 6,7 jest za duze? czy moge je obnizyc uzywając wody o zaniżonym pH czyli powiedzmy ok 4,0 ?

ewentualnie jakie moga byc przyczyny takiego stanu?
 
G

Guest

dla coco np. GHE podaje pH na poziomie 5.5-6.5 wiec nie sadze by byla to kwestja zablokowania N, w lewej roslince to juz jest overdose jeszcze troche i zacznie plonac..
Szok- a to nie poprostu kiepska roslina? moze trafiles na jakis slabszy krzaczek?
 

szok

Member
nie to nie kiepska roslina bo wszystkie (kilka sztuk) maja tak samo , wybralem po prostu jedną.wiec co radzicie koledzy?

jesli chodzi o lewą to jest jak najbardziej ok. uprawiam c-4 od dłuższego czasu i jesli chodzi o soli to juz dobralem odpowiednie proporcje dlatego jest taka na pograniczu.
 

kazuya20

Active member
hej szok na początku moje maleństwa podlewałem zwykłą odstaną wodą o ph ok 6.5 i
nie było żadnych problemów
nawozić zaczełem w 7 dniu dostawały normalne dawki jak w tabeli canny i nic im nie było

kokos to już jest trochę większa jazda trzeba być bardzo precyzyjnym w doborze nawozów itp tid
np teraz mam mały problem w postaci że stosowałem rhizotonic na flo według tabeli canny czyli 5ml na 10 l i jednemu plantowi wyszło to na złe lekko sie zmutował i jakieś i ma za ciemne listki z powodu za dużego stężenia w cocosie jakiegoś pierwiastka
więc dziś podlewam je tylko top maxem pk 13 14 i canna a&b pozdro jaK CO TO PM
 
C

Ca2

Szok: poprostu dowal tej roślinie nawozu. Może to być biohumus czy też inny bajer. Zmajstruj chelat żelaza i będzie bajka. Roślina w ziemi na początek ma wszystko i nie potrzebuje dużych stężeń nawozów. Coco to jest medium. Ręcznie podlewane to stan pośredni między klasyczną uprawą a typowym hydro. W necie często spotykam liche opinie na temat nawozów GHE. Często nawet 200% dawki nie wystarcza. Dla przykładu napisze: donice 11x11x11 coco w 2gim tygodniu życia 2 narkętki biohumusa na 150ml wody (dawka na litr) i wszystko rosło bajecznie dobrze.
 

stryju

Member
witam panowie chcę zbudować aero-hydro w rurach na 1m2 na 25 roślin i pytanko czy taka pompka mi wystarczy do podawania odżywki?
 

Klaczek

New member
halp

halp

elo!

panowie taka sprawa:

mam już wszystko do hydro...planuje 9 lr#2

i tu moje pytania:

jak startować?

czy posadzić w kubki i poczekać z 3-4 dni czy do waty gordan?tej 1cmx1cm

nawozy:ghe flora series
system:bubbler

pozdro
 

kazuya20

Active member
Klaczek said:
elo!

panowie taka sprawa:

mam już wszystko do hydro...planuje 9 lr#2

i tu moje pytania:

jak startować?

czy posadzić w kubki i poczekać z 3-4 dni czy do waty gordan?tej 1cmx1cm

nawozy:ghe flora series
system:bubbler

pozdro

zaraz jebnę na twarz lol :rasta:

co do pytania jeżeli masz wełne gordan to oczywiście odrazu tam należy pestke umieścić
 

Klaczek

New member
?!?

?!?

stary...!
pytam się bo divinorum ostrzegał że pestki gniją więc się obawiam...


a i czy wsadzić tam od razu pestkę czy kiełkować na mokrym ręczniku papierowym?
 
Last edited:
G

Guest

w groanie trzeba bardzo plytko wkladac nasionka, plycej niz w ziemi, a najlepiej ladowac juz wykielkowane o grana. U mnie byl chyba inny powod, mialem grodana skazonego jakas agresywna grzybnia, strzepki jakiejs zgnilizny lub cos..
prawda jest jednak to ze nasiona nie maja zazwyczaj sily przebic sie przez grodan z glebokosci wiekszej niz 8-10mm. przynajmniej u mnie tak bylo.
ja ostatnio kielkuje w Coco, jakos grodan mnie ostraszyl na chwile :)

startuje z proukcja klonow na nastepny grow... czekam tylko az chlopcy z hempa ogarna Shop bo nie mozna zamawiac a Clonex by sie przydal..

qwa!!! klawiatura w lapie mi sie ebie :/@#$!

pozdr 4@ll
 
Last edited:

szok

Member
divinorum said:
ja ostatnio kielkuje w Coco, jakos grodan mnie ostraszyl na chwile :)

startuje z proukcja klonow na nastepny grow... czekam tylko az chlopcy z hempa ogarna Shop bo nie mozna zamawiac a Clonex by sie przydal..


własnie bede kiełkował nowe nasionka w cocosie wiec mam pytanie:
1. jakiego coco uzywasz? czy tego prasowanego ktory mozna dostac w kazdym ogrodniczym czy jakiegos leszej jakosci? ja wzialem kiedys coco z biobizz a potem kolejne rosliny puscielm w tym prasowanym i jakos chyba nie iwdze róznicy no z tym ze przydal by sie ktos z wiekszym doswiadczeniem

2. jak głeboko w coco wsadzasz nasiona i czym podlewasz na poczatek? sama woda czy juz z jakąs zawartoscia nawozów?
 

kazuya20

Active member
szok said:
własnie bede kiełkował nowe nasionka w cocosie wiec mam pytanie:
1. jakiego coco uzywasz? czy tego prasowanego ktory mozna dostac w kazdym ogrodniczym czy jakiegos leszej jakosci? ja wzialem kiedys coco z biobizz a potem kolejne rosliny puscielm w tym prasowanym i jakos chyba nie iwdze róznicy no z tym ze przydal by sie ktos z wiekszym doswiadczeniem

2. jak głeboko w coco wsadzasz nasiona i czym podlewasz na poczatek? sama woda czy juz z jakąs zawartoscia nawozów?


1. uzywam sprasowanego i od bio bizz musze powiedziec ze ten sprasowany jest super rośnie lepiej nawet jak w tym od bio bizz

2 sionka wsadzam tak jak w ziemi na głębokość 0. 5 cm
przez pierwszy tydzien podlewam woda pużniej już czas na nawozy (połowa dawki jaka jest zalecana) :rasta:
 
G

Guest

@szok - nic dodac nic ujac, kazuya20 - robie dokladnie tak samo.. tez w sprasowanym... nasiona leje zwykla odstana kranowa.. pozniej osmo z 50% dawki ghe.
 

stryju

Member
mój ogródek jest podzielony na dwie części, soil i hydro, wszystkie rośliny to klony z jednej matki, zauważyłem następujące różnice, w ziemi kwiaty są bardzo zbite (ostro twarde) i mają mało listków, natomiast w hydro rośliny(topy) mają dużo więcej liści i nie są takie twarde. Czy jest to normalne zjawisko czy coś robię nie tak, dodam że jest to moje pierwsze hydro i popełniłem kilka błędów np. rezerwuar na wodę jest trochę mały ponieważ po uregulowaniu ph na 5.8-6.0 po 24 godz ph spada do 5.5 . rezerwuar ma poj. 15l i zasila 3 planty


 

szok

Member
divi i kazuya: ten sprasowany kokos jest nieoczyszczony ! jest nie odsolony. dotarlem do producenta i sprzedaja rowniez oczyszczony taki sam jak ten z bio bizz ale za 20zl /70litrow. polecam wyprawe na gielde kwiatowa w okolicy waszej. wiele ciekawych rzeczy znalazlem jakich nie widzialem w zadnym slepie wczesniej. jak mam placic mniej wiecej tyle samo za oczyszczony co nieoczyszczony to wole zainwestowac i miec spokoj w glowie ze cos sie nie uda....

pozdro
 
G

Guest

spoko spoko, ja mam BioNova... jest oczyszczony i ustabilizowany pH...
ale nawet w tych kostkach z zoologicznego do terrariow tez jest wszystko ok. tylko trzeba wstawic na dobe do wody o wlasciwym pH co by sie ustabilizowal.
jak bys zamawial z hempa.. to napisz im zeby ci dali BioNova bo oni maja rozne.. ja dostalem i takie i takie.

pozdr
 

szok

Member
jaka jest odpowiednia temp dla korzeni ?

mam kilka roslin na wegu i z racji ze sa male to liście nie zaslaniaja jeszcze dostępu światla i ciepła do powierzchni kokosa. dosc powoli jednak sie rozwijają wiec wsadzilem dzis palucha w srodek i wydaje mi sie ze jest dosc goraco. zmierzylem temp w srodku i jest 27,5'C. czy to nie jest za duzo jednak?

roslinki są zółte tak jak ta na fotce(z zeszłej uprawy). nie obsorbują chyba azotu. roslina na foto z biegiem czasu rozwinela sie juz prawidlowo i byla pieknie zielona.

co powinienem zmienic ? albo na co zwrocic uwage by rozwijały sie lepiej/szybciej/prawidłowo?


 

Latest posts

Latest posts

Top