What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

Hydroponica,AeroFlo-sety,pytania,doswiadczenia

Flo

Member
divinorum z dyszami w zasadzie nie ma problemu. można je dostać w sklepach ogrodniczych w necie. sezonowo też bywają w większych ogrodniczych. to co ja użylem to dysze zraszające obrotowe systemu micro drip firmy gardena. koszt 12 zl za dwie sztuki. gardena produkuje jeszcze kilka innych rodzajów dysz.

chętnie będę sledzil jak idzie u ciebie w ogródku tak więc czekam na fotki. problemy. na początku są jakby nieuniknione. też się nie nastawiam że u mnie pójdzie gladko. najważniejsze że rośnie a z czasem na pewno będzie coraz lepiej.

kempamc kostki z welny są inne niż sama welna mineralna do ocieplania budynków. kostki gordana są twarde i nie rozpadają się także nie pozostawiają żadnych pojedynczych wlosków które wlażą w skurę. slyszalem że zwykla welna się nie bardzo nadaj. woda wyplukuje wlukna, które plywają wtedy w pożywce. nie zdaje to egzaminu lepiej kupić gotowe kostki.
 

baryl89

Member
pytanie do userów aerofarma czy tes system głośno pracuje????????bedzie mi przeszkadzał w pokoju w szafie?
 

kempamc

Member
Flo
wypasny systemik
sam sie zastanawiam czy czegos nie zmontowac ale na jedna roslinke;p
musze poczytac troche o tym bo jeszcze sie w to nie zaglebialem.. jedynie bubbler robilem z butelki 5l i pompki napowietrzajacej;d ale ogolnie nie wiem jak jest dokladnie zroboiony ten aero systemik
 
G

Guest

@BARYL89 - w zasadzie to prawie nie slychac, w szafie jak bedzie zamkniete to jedynie delikatniutki pluskot ;), kilka osob ktore u mnie nocowaly stwierdzily ze taki wodospad nawet niezle usypia... duzo glosniej chodzi aeroflo, wiecej wody... wiecej szumu ale tez ujdzie wytrzymac..
aerofarm mysle ze bedzie kolo 15-25dB

Flo - thx juz znalazlem na sieci... pewnie zakupie ;)

narazie dojechalo z UK biblia carventesa wiec ide sie zaczytywac
pozdr 4all
 

baryl89

Member
Divinorum mam jeszcze kilka pytań(przed zakupem muszę rozwiać wszelkie wątpliwości)

1.Ile wlewasz wody do systemu porczas pierwszego tygodnia życia roślinki a ile podczas kwitnienia

2.Czy używasz jakiejś pąpki do wymiany wody czy poprostu przechylasz system i wylewasz

3.Ile roślinka pije dziennie wody podczas kwitnienia

4.Czy używasz jakiejś grzałki z termostatem aby utrzymać przez 24 h stałą temperaturę wody

pozdro :rasta:
 
G

Guest

ad1 - od clona do wega jest 20l (na Flo nie wiem bo niedawno kupilem i jeszcze nie kwitlem roslinek w aero..)

ad2 - w aerofarmie jest upust wody na dnie i z niego spuszczam wode w trakcie wymiany, w areoflo uzywam pompy do wypompowania

ad3 - ??? (tak jak w ad1 jeszcze nie wiem, na wegu znika mi okolo 2-3l na 5dni przy 5roslinach w wieku okolo 3tyg.. temp 24C wilg 75-80%)

ad4 - nie ma potrzeby chyba ze masz potezne zbiorniki po kilkaset litrow, tak tem. jest na poziomie 20-23C (noc 16-18C)i jest OK

;)pozdr
 

baryl89

Member
dzięki i życze udanej uprawy jesteś jednym z pierwszych którzy odważyli się to wypróbować , wrzucaj wiecej fotek /respekt
 

baltazar

Member
hi divinorum miałem przez pewien czas styczność z system nft gt 424 i całkiem niezłe rezultaty i według mnie to jest najprostszy system hydro można się nim zabawić w nie zły sog nie potrzeba perlitu robisz klony ukorzenisz je dajesz do kostki do celowej nakrywasz matą i patrzysz jak rośnie hehehe a te twoje systemiki to niezły kłopot ci sprawiają sorki że nie daje fotek bo już nie mieszkam w domu :( za niedługo zaczynam gro w coco zobaczymy co z tego wyjdzie
mam kilka pytań dotyczących tej uprawy :)
aerofarm kupiłeś na matki ????
jakie ph starasz się utrzymać
jakie oświetlenie zastosujesz przy tym systemiku na 14 roślinek :)
pozdrawiam
baltazar
 
G

Guest

;) tez gt 424 rozwazalem, wymiar mi idealnie wlazil do boxa ale jakos ta legenda o aero mnie skusila. Aerofarmy sa na klony i pod veg. na matki mam waterfarma GH i dwie ciagne standardowo w ziemi, pH w jednym 5.5 w drugim 5.8 w zasadzie juz znalazlem patent, a ze mam pod reka wszystko to nie ma juz skokow. swiatlo 6 razy T8 55W daylight (24/24), temp 24C ,temp pozywki 22C to growbox.
w bloom mam 2x400 hps ale zmieniam na 2x250W hps + 250W w czerwonej fluorescencji (lampy mi za bardzo grzeja..a i tak je musze w cooltuby wpakowac) pow. jakies 0.7-1m2 .. nie spodziewam sie prawdemowiac wiecej niz 250/300g ,szczegolnie za tym razem no ale przez zime powinno wystarczyc).
pozdr
PS: clon ciety z tygodniowego ukorzenionego klona(cietego na flo) ze szczytu,resztka po fim... wsadzony w grodan w piatek wieczorem i do aerofarma, wczoraj juz wedrowaly 5-7cm bielutkie korzenie,sztuk 4, z zalazkami wloskow... heheh ja sie z czyms takim jeszcze nie spotkalem... w dodatku sporo nawozu w pozywce na oko powinno byc kolo 250-300jednostek
 
Last edited:

baryl89

Member
divi widzę że używasz GH3part a nie myślałeś aby dożucić na kwitnienie pk13/14 wiadomo że z umiarem a jednak.....
 
G

Guest

kilka fot na szybko... resztki pozostale po ataku grzybkow, nosza jeszcze slady.. co z ta najbardziej pojechana, nie wiem .. . mozliwe ze to przez jeszcze nie odbudowany system korzeniowy ???






przyszla mama IceQueen to drugie nie wiem..afgani jakis chyba

co jej dolega???

a tu klonik juz ukorzeniony odpadek po fim`top (7dzien) brany z tygondniowego klona cietego na flo...dobra mama ;)
 

Flo

Member
divinorum ten problem caly czas się poglebia czy już żulknięcie liści się zatrzymalo?? nie wygląda to za dobrze. próbowaleś wymiany pożywki. możliwe że coś ze skladnikami odżywczymi jest nie tak.
jak ph stabilne?? pytam bo stosujesz napowietrzanie. ostatnio koleś z hemp.pl doradzil mi żeby nie napowietrzać dodatkowo pożywki bo sam system wystarczająco ją napowietrza. dodatkowe napowietrzanie może natomiast powodować wzrost ph.
ja przez pierwsze dni też napowietrzalem ale zrezygnowalem z tego nie zauważylem żadnej różnicy we wzroście.

przy okazji 12 dzień w moim ogródku.




pozdr.
 
G

Guest

@flo - no to mnie zmasakrowales.... pieknie ci rosna, u mnie problem zaczol sie od malutkich brazowych kropeczek ktore gesto zaczely pokrywac liscie co w koncu dalo taki efekt, narazie sie zatrzymalo ale nie do konca... mi to z poczatku wygladalo na toksycznosc spowodowana argonem, ale argonu nie produkuje (50cm dalej stoi TV moze przez promieniowanie??).
weg. mnie to jakis problem z korzeniami ale nie mam pojecia o co chodzi...

;( juz nie mam pomyslu, wymiana pozywki tez niewiele dala, dzis zmieniam na nowa... moze cos sie zmieni.
wyglada na pierwszy rzut oka na niedobory wapnia i potasu.. ale przeciez daje go wystarczajaco, reszta roslin idzie w miare ok.

tak to mniejwiecej wyglada w czasie:

 
Last edited:

Flo

Member
dzięki. mój ogródek szybko zarasta. wczoraj wywalilem dwa kloniki które mialem dać do wiaderka z generatorem ultradżwiękowym. byloby już za ciasno. dziewięc roślin na 1m2 to i tak za dużo przy takim tempie wzrostu. na dniach przelączam światlo na kwitnienie.
jak patrzę na twoje ostratnie foty to tak jak bym patrzyl na swoje roślinki. niestety u mnie po tygodniu od ostatniej wymiany pożywki kilka liści ponownie dostalo wysypki. dla mnie też to wygląda na niedobór wapnia lub potasu dlatego najprawdopodobniej dziś zmieniam pożywkę na mocniejszą. wedlug rozpiski nawozów powinienem przejść na kwitnienie ale światlo zmienię kolo wtorku. dami panienkom jeszcze kilka dni wega.

wedlug mojej rozkminki problem wygląda tak, że roślinki rosną szybko i z czasem wartość ec w pożywce zaczyna być niewystarczająca. po pierwszej zmianie pożywki na mocniejszą problem ustąpil. a teraz znów się pojawia. mam nadzieję że znów ustąpi.

pozdr.
 

kempamc

Member
powtorze pytanie tutaj moze dostane odpowiedz

hm a co myslicie o tym zeby zamiast welny mineralnej uzyc troszke "ubitej" waty 100% celuloza , jałowej???
wydaje mi sie ze to dobry pomysl:)
tylko czy taka wata nie pleśnieje czy cuś?
lub innego jakiegos syntetycznego materialu podobnego do waty??
ktory mozna dostac w sklepie nie wiem drogeria , budowlany , apteka...
eksperymentuje sobie tak... zrobilem sobie juz systemik ;) mly bo maly ale jest:p miesci 1.5l pozywki jest czarny glony sie nie tworza (sprawdzalem) i ogolnie git:) na jedna roslinke... nie hoduje tutaj na tzw komercje tylko wlasciwie do doswiadcze ;)
 
G

Guest

wiesz co, mysle ze szukanie na sile innych sposobow moze byc zgubne, jak bys sie wziol za mech. kwantowa albo cos zupelnie nowego to rozumiem, ale jesli nikt inny z producentow waty nie uzywa to znaczy ze cos w tym jest. Ubita wata bedzie miala prawdopodobnie kiepska respiracje... ja bym sie sklanial do juz wyprobowanych podlozy.
ale experymentuj, zawsze wniesiesz cos nowego, bez wzgledu na skutek.
 

Plantator

Well-known member
Veteran
według mnie dobrze jest eksperymentować , to że nie używa sie innych rzeczy to nie znaczy że inne sie nie nadają , jak by ludzie tak myśleli to by nigdy nic nowego nie wprowadzali w życie :] myślę że używają takich materiałów a nie innych bo są dobre , może tanie , czy po prostu opłaca się je sprzedawać do takich celów itd .ja na przykład lubię eksperymentować .On dużo sie przy tym nauczy i może coś sie mu uda , sam mówi że to zabawa , nie? pozdro
 

kempamc

Member
no i zrobione hydro wlascwiie bubbler taki dalem kawaleczek waty pozniej ukorzeniona roslinke i na okolo niej nakladalem waty wilgotnej az wypelnila pojemniczek..

teraz czekam i obserwuje czy korzenie zdolaja przez wate i dziurki w pojemniczku i czy dostana sie do pozywki...

posadzilem salvie poniewaz nie mialem niczego innego pod reka;p

dam znac jak bedzie sukces ale jak narazie trzyma sie ladnie nie wiednie ani nic ;)
 
G

Guest

z braku czegos konkretnego na temat aero, wrzuce klonowanie w aerofarmie (bo ukorzenia rewelacyjnie)..


ucinamy co uciac mamy (wg mnie nie ma znaczenia z ktorej czesci) i oskrobujemy,ja czasem rozcinam wzdluz na dl 2cm

do ukorzeniacza...jaki by nie byl chyba ze nie ma.. to woda brzozowa idealna jest.....

wtykamy we wlasciwe miejsce...

ja zciagam jeszcze tasma na gorze ....

i do systemu


grodan jest 1 dzien odstany w wodzie co by mu sie pH ustabilizowalo na 5.5 i potraktowany lekkim roztworem ukorzeniacza (jest w nim srodek przeciwgrzybiczny)...

jeszcze raz na innym klonie...









no zostalo jeszcze spryskac i sloikiem albo czyms nakryc...


bez nakrywania tez daja rade ale co tu na niektorych widac... liscie dostaja troche od przesuszenia...

pozdr4all :rasta:

ps: temp wody w systemie 24C, pH 5.5
2,5ml G/M/B GHE + 1ml BioRoot / 10 l. wody
 

Flo

Member
siemka.

@divinorum rozumiem, że pompkę wlączasz kilka razy na dobę?? również zamierzam w następnym klonowaniu przetestować tą metodę. napisz jak się ukorzenią jak wyszlo. powodzonka.

E: ooo..już doczytalem jak ci wyszlo ukorzenianie. naprawdę kozak.


może i ja cos niecoś dodam od siebie.
w ogródku kwitnie ladnie. w zasadzie większych problemów nie zauważylem.
jednak ostatnim czasem roślinki dostaly trochę po dupie zbyt mocnym stężeniem pożywki. ale od początku.
od jakiegoś drugiego tygodnia kwitnienia mocno zaczęlo ubywać pożywki. przypuszczalem, że w dużym stopniu jest to zasluga odparowywania jak i wypijania dużych ilości wody przez roślinki. staralem się na bieżąco uzupelniać poziom w zbiorniku. ostatnio zauważylem pierwsze oznaki przenawożenia. końcówki liści zaczęly przysychać. to niejako przyśpieszylo planowany zakup miernika tds.
przyszedl kilka dni temu. nie czekając ani chwili rozpakowalem i zacząlem testować.
najpierw woda z kranu 330 PPM. to mnie zbytnio nie ździwilo ponieważ wiedzialem że woda jest dość twarda.
ździwienie nastąpilo jednak w momencie pomiaru stężenia pożywki w zbiorniku pod dziewczynami. wynik nie byl możliwy do odczytania przez miernik(0-1990) co oznaczalo, że wartość PPm jest wyższa niż 2000 czyli coś powyżej 2,8 EC.
jestem zdumiony a zarazem szczęsliwy, że rośliny to wytrzymaly. teraz pomiary wykonuje codzienie. po ustaleniu optymalnego stęzenia pożywki jednego dnia na drugi jest już grubo za wysokie więc zmuszony jestem dolewać wode dość często.

a tak mniej więcej wygląda sytuacja w tej chwili.






pozdr.
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top