What's new

Hydroponica,AeroFlo-sety,pytania,doswiadczenia

G

Guest

Z gory przepraszam jesli cos spi...rze, bo dopiero zaczynam kumac prawa forum, ale tego tematu nie spotkalem w polskim kolku.
Piszmy o wszystkim co zwiazane z tematem, kazde info moze byc przeciez nieoceniona pomoca dla innych.
Z hydro i areo mam naprawde niewielkie doswiadczenie choc cos tam sie probowalo.

Od siebie moge na poczatek kliknac ze znacznie lepsze rezultaty osiagnie sie przez niewielka zmiane pH w kierunku kwasu, robilem kiedys proby na kilku odmianach jednoczesnie i te w 5.3-5.6 szly o niebo lepiej niz w zakresie 6.0-6.7, niby niewielka zmiana e efekty byly widoczne golym okiem.. ktos ma podobne spostrzezenia?
 
Last edited:

kempamc

Member
jestem w trakcie budowy systemu hydro z pojemnika po farbie 10L nobiles.
teraz musze znalesc doniczke o rozmiarach ok 20x25cm kwadratowa najlepiej neizbyt gleboka... wytne w wieczku otwor na donice z dziurkami wstawie ja nasypie keramzytu chyba uzyje tego drobnego , i kupie pompke akwariowa. jak wykoncze wszystko dam znac:)
 
O

OrganicShowmen

konstrukcja tanszego bubbler'a:

pojemnik 10L wysterylizowac trzeba, nie patrzcie ze to takie ujeb... bo na potrzeby outdoora gnjowwka tam byla :D:D jedziemy dalej z ijak to wyglada panowie o:

prosze


teraz jak pisalem otwrek u szczytu ;) hyhy ale wiadra wiercimy dziurke srednicy jakiej mamy rurke do pomppki. cos taiego o prosze:


no reszta prosta kamien powietrzny punkt naastepny koluczowy musi byc to umieszczone na dnie najlepiej silikonem do uszcz akwariow [ zeby to siedzialo caly czas pod korzonkami. z drugiej strony wezyka pompka aquariowa wyst na 20L akwarium to juz kosztuje takie badzieiwe mniej wiecej 25zl. wezyk 3zl, kamien tez kolo 3zl pojemnik farba 10L hmm nie ebede tu sciemnial nie wiem ja wygrzebalem z gratow w sziopie :D:D hyhy :rasta:

pozdroOS
cannabis cannabis :joint:w tym ladnie rosnie ach zapomnialbym o jeszcze net POT, doniczka siatkowa, mozna kupic albo poszukac na googlach ogrodniczeych, ja za jendo dalem zlotowke. nie mam zdjec bo gdzise zgubilem.

peace
 
G

Guest

@organic - jedzie juz cos w tym bablu???

ja sie nie moglem doczekac opinii na temat aero wiec postanowilem sam sprobowac,dzis paczka doszla ale wciaz nie ogarniam czasowo,za duzo tych kartonow i przemeblowania a ostatni Cinnamon im suchszy tym mocniejszy wiec juz zupelnie mnie to przerasta. bede powoli dodawal foty z procesu montarzu i uprawy. .. choc prawde mowiac nawet nie wiem kiedy odpala lampy..

AeroFarm GHE







hemp niestety nie daje kabli do lamp (a szkoda..bo ceny sa wyzsze niz w hydroonline a ten daje lampy okablowane) wiec jest troche walki z podlaczeniem.

urzadzenie aerofarm jest budowy cepa, banalnie proste wiec jest szansa ze sie nie zpieprzy..martwi mnie tylko ewentualna przerwa w dostawie powera. podobno mozna w kilka godzin stracic cala uprawe.Zastanawiam sie nad dokupieniem jakiegos konkretnego UPS`a powinien pociagnac pompki przez kilkanascie godzin w razie co)
co do pestek to pojdzie mix od mastera HC, pierwsza juz pedzi wiec postaram sie ja nadgonic pozostalymi.

ach.. lampa jest absolutnie bezglosna, tylko na starcie troche buczy.. potem kompletna cisza ;) GIB lighting /ELT/sylvania 250W + stara 600W na wegu tylko 250 + jakies 120w ze swietlowek. pow 0,4m (na flo mam nadzieje ze znajde czas zeby to postawic, chcialem kupic tego duzego przenosnego boxa z hempa ale 2tysie to przegiecie..wiec nna flo bedzie kolo 1,5m2 i lacznie kolo 1200w glownie w hps)
czy ktos juz stosowal nawozy GHE flora-series?? faktycznie warte sa swojej ceny?

z tym prawdziwa meka panska, montowanie mylaru na rolecie zamykajacej bloombox`a


skonczona wentylacja, narazie nie chodzi bo schnie, wiec temp powyzej normalnej (23-24C) tez bloombox


a tu puki co prowizorycznie az reszta w bloommie dojdzie (potem przenosze)




@szoku - porobie foty systemu zraszajacego to tez wrzuce, koszt budowy samemu mysle ze nie wyniusl by wiecej niz 120pln + zbiornik no i + swiatlo.







 
Last edited:

szok

Member
diyi: gratuluje przede wszystkim odwagi !

pytania: dlaczego zdecydowales sie wlasnie na ten system, czy wydaje ci sie ze jest on akurat optymany dla uprawy mj ? czyzadecydowaly wymiary,cena ? wiem ze nie da sie dokladnie sprecyzowac odpowiedzi ale napisz cos czym sie wlasnie kierowales moze mi to troche tez pomoze bo chyba pojde w twoje slady, wczesniej myslalem o aeroflo-20 albo aeroflo-28 ale rzeczywiscie wymiary i ilosc roslin jakie mozna w aerofarm umiescic pokrywaja sie z tym co wczesniej sugerowalem innym tzn. 4rosliny pod jedną lampą 400w

czy ktos juz stosowal nawozy GHE flora-series?? faktycznie warte sa swojej ceny?

tak są warte swojej ceny, ja juz o tym pisalem.nie doszlem jeszcze do konca uprawy ale jak zakoncze to porownam konkretniej plony. moje zdanie co do nawozow jest takie ze cudów nie ma co oczekiwac na plonie tylko jakeś kilkanascie procent wiecej.ale jak zsumujemy gramy to sie okazuje ze z jednej rosliny zwraca nam sie cala kasa za nawozy a reszte mamy gratis(czyli ogromnie duzo)
 
G

Guest

@szok - chcialem kupic wiliama 8-10 ale pojawila sie aerofarm za niewiele wieksza cene, w hydro juz uprawialem i nie mialem specjalnej roznicy niz uprawa w ziemi, poza tym ze w ziemi nie dawalem sobie do konca rady, zawsze cos sie pojawialo , a hydro jest prostrze.. jak czytalem o szybkosci i o plonach z areo to poprostu chcialem sprobowac a aukurat jakas kaska na boku sie pojawila wiec trzeba bylo odrazu ja wydac (nie potrafie oszczedzac- moje konto wykazuje zawsze debet :)) poza tym mniej roboty przy tym, do tej pory jechalem na kapilarnym hydro w 8donicach o malym zbiorniku (moze 500-800ml) i utrzymanie pH oraz ec na odpowiednim poziomie to masakra... co chwile musisz wyciagac te donice,wymieniac w kazdej roztwor eeeech...no duzo roboty i tyle a tak dwa zbiorniki i spokuj na tydzie,tyle co pomiar z wieczora zrobic i juz...
szok`u powiedz mi jak nawadniales w aero? czy na poczatku dawales tylko kilka razy po np.15min i dopiero w polowie wega przechodziles na 24/24 czy jechales na podlewaniu cyklicznym (i jesli tak to w jakich cyklach). koszyczki sa 5cmx6h wsadzilem grodana malego i obsypalem keramzytem 16mm , welna bedzie dlugo trzymac wilgoc pewnie z 4-8h wiec nei wiem czy nie zaszkodzi jak nasiona dostana taka porcje wody.

co do odpowiednosci do uprawy MJ to z pewnoscia hydro czy aero tymbardziej bedzie sie zajebiscie sprawdzac w uprawie odmian kubiacych duza wilgoc, tez trzeba miec dobre nasiona lub klony od silnej zdrowej matki, slabe rosliny kiepska ida w hydro...nie wiem jak w aero. Sporo znalazlem na innych forach i chwala sobie aerofarma...
no dobra lece... jutro juz po urlopie wiec musze to wszystko poskladac, walcze z montarzem wyciagow (upalony kupilem wiatraki zamiast wydmuchujacych, wdmuchujace i teraz musze to wszystko poodwracac).i jeszcze ten mylar..

PS: tez myslalem o aeroflo ale 10.. ale cena zrobila swoje...inaczej kupil bym tamtego...choc roznica jest tylko w cisnieniu podawanej pozywki, jest bardziej porozbijana na taka mgielke.. a w aerofarm strzelaja kropelki ale napowietrzenie wyglada bardzo dobrze.
 
Last edited:

Ganja Man

Member
Divi a to czasem niejest obojetne jakie wiatraki kupisz przeciez mozesz te wiatraki dac tak zeby jeden wpuszczał a drugi wypusczał :)
 
G

Guest

@ganjaman no tak wlasnie musze zrobic,ale mam dwa wdmuchujace i tego jednego musialem przelozyc.(nie mam przelotowych wentylatorow tylko scienne wiec nie moglem go poprostu odwrucic.box zajmuje mi polowe pokoju wiec chcialem zeby to juz jakos wygladalo... ale skonczylem przynajmniej jednego... przyczepianie mylaru do rolety zamykajacej growa bylo koszmarem. biore sie za reszte.

dobra skonczylem... teraz rest i losowanie pestek...
@HC - mam nadzieje ze bedziesz dumny z dziewczynek wyroslych w ojczyznie..
 
Last edited:

szok

Member
divinorum said:
szok`u powiedz mi jak nawadniales w aero? czy na poczatku dawales....


stary ja tylko ziemia.(nie wiem czemy myslales inaczej) tu uwazam ze osiagnalem juz dużo a chce przejsc na aero bo mniej roboty a uwierz nalatam sie kolo tego co mam i juz mnei to wkurza tym bardziej ze czesto zapiję i rosliny na tym tracą.
 
G

Guest

oooj czepiasz sie,NevH od rana kopce i mi sie ubzduralo, bo pisales ze chciales areoflo kupic.......ja tez chwilami mam dosyc, po kilku godzinach albo kilkunastu dojezdzam na miejsce i zamiast sie zlozyc na kanapie to zasowam w ogrodzie;) teraz przynajmniej mam pod reka choc prawde mowiac mam uczucie podskornego leku...
czas odpoczac, kurde ale sie naje...em z tym wszystkim, ledwo sie ruszam.

w zasadzie nie ma co wybierac, jedna czy dwie nie przetrwaly podrozy reszta to niespodzianka z ogrodka Hot`a ;)

i startujemy....


blagam niech mi ktos napisze czy odrazu nawadniac 24h czy w cyklach..

PS: nie jestem sadysta, szczur na focie robi za przeciwwage ;P
 
Last edited:

szok

Member
divi:
ja na twoim miejscu to bym na poczatku czyli tak z 5-6 dni to w ogole wyciagnal te kostki i wsadzil je po prostu do szklarenki wzglednie przykryl jakims pojemnikiem np. kuflem plastikowym od piwa i nie uruchamial na poczatku systemu . ja wsadzilem tak dla sprwdzenia nasionko i po melanżu weekendowym (moje sa zazwyczaj dluzsze niz standardowe) patrze a tu ostra dzida sterczy z kostki i korzonki z dolu. a jak nie chce ci sie nic ruszac to nawadniaj co jakis czas tyle zeby kostka byla mokra. byle delikatniutkim roztwrem pozywki zeby nie popalic. to co mi wyroslo to na samej kranowie ineregulowane pH.
 
G

Guest

;) thx szok.. tak wlasnie zrobilem, dwie sztuki juz glowki wystawily z waty... czekam na reszte...user ktory tez edzie na aerofarmie pisal zebym wskoczyl na 24h dopiero po ladnym wytworzeniu sys korzeniowego w kostce.
dzis jeszcze kupie napowietrzacz i zamontuje go przy pompach co by podkrecic ilosc tlenu.

dwie kolejne ;) nie wiem czym HC karmi swoje rosliny, ale jak tak dalej beda wyskakiwac to wszystkie wystawia lby przed 24h od posadzenia ;)

qrwafa.. znow ten pier...ny programator, nie3 wylaczyl sie i utopil 4 kielki HotSecret, pozostale czter ida powoli w gore. a ze doszla przesyleczka to dziurki zapchalem IceQueen od NM.
maja delikatny roztwor startowy glownie sole i aktywator korzeni bez NPK

PONAWIAM PYTANIE CZY KTOS ZNA DOBRE NIE WIESZAJACE SIE PROGRAMATORY
 
Last edited:
G

Guest

wprowadzilem kilka zmian, na wegu pojade jednak z rurek tak serio to pod niczym innym mi tak dobrze nie roslo, kompakty jakos mi sie nie sprawdzily a hps powoduje zbyt wolny wrost w gore.



do bloom`a poszla 2 lampa 2 nowe wiatraki i 2 wentylatory jutro ma dojechac zraszacz i nawilzacz.


ze swierzakow narazie tylko cinn pokazal wloski...czekam na plec u HotSecret bo jako jedyna z towarzystwa jest reg..
 

WeedTime

Member
siema,

mysle ze moj temat moze byc tu bardzo pomocny dla niektorych z was. staralem sie wszystko po kolei dokladnie opisywac. jest wersja po polsku.

pozdrawiam
 
G

Guest

weedtime - rewelacja, ogladalem juz wczesniej tego grow`a... profeska i thx bo bez przypomnienia bym pewnie nie trafil na niego, a wiedza przydatna ze hoho..
powiedz prosze jak czesto podlewales kielkujace w grodanie nasionka?? ja weg wskazan w aeroflo i w grodanie dalem 24/24 i wyszly wszystkie w 22h a potem polowa padla, nadmiar wody jak sadze...
pozdr

no wiec szok`u:
byly wlozone w malych grodanach oblozonych wermikulitem tak jak na focie
przez 2-4h od wsadzenia nasion woda szla non stop pozniej 2 razy dziennie i raz w nocy, ale teg grodan trzyma wode jak glupi.. 7z8 nasion wylazlo po okolo 20h bardzo szybko zaczely zasowac w gore (serio na maxa) po jakichs 40h wystawaly juz z 2,5-3cm nad kostke i wtedy sie zaczelo, lodyzki zciemnialy i zaczely sie zwezac w srodku swojej dlugosci, potem sie zlozyly ;( 3sztuki ciagna dalej... jednej nie wroze za dobrze bo tez jest sperforowana na lodydze i przestala rosnacale poki co sie trzyma.

niestety nie mam fotek tego jak to wygladalo. wolne miejsca zapelnilem IceQueen ale dalem tylko kostki 1x1x1cm grodanu co by mniej wody trzymalo, kilka sztuk wsadzilem bezposrednio w drobny keramzyt na glebokosc okolo 1cm (moze tycke mniej) najlepsze jest ze w tym przypadku 2nasiona zaczely kielkowac dogory nogami i wystawily po 24(na oko)h korzenie zamiast glowek ?? obrocilem i rosna dalej mam nadzieje ze tym razem w dobrym kierunku.. no chyba ze im sie mocno cos poje..lo. narazie czekam jak juz sie cos zadzieje to umieszcze foty.

@dizel-temp faktycznie wysoki strasznie mam ale bez klimy nic nie poradze ;( 32C w domu tylko wiatraki zycie nam ratuja.sadzonki mogly sie ugotowac
 
Last edited:

szok

Member
wiec jak to jest napisz konkretniej , wyszly kielki a potem roslinki padly? nie mialy tlenu? pisz pisz bo to pomocne bedzie potem dla wielu i dla mnie tez
 

dizel

Member
mi w szklarni padaly kielki jak mialy zbyt wilgotno, ale tylko gdy bylo jednoczesnie zbyt goraco, teraz te upaly byly wiec moze dlatego
 
Last edited:
G

Guest

znalazlem cos ciekawego choc mysle ze dla wiekszosci z nas moze to jedynie pozostac obiektem pozadania... ale
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...tToStoreCat&refwidgettype=cross_promot_widget
ja natomiast mysle nad komputerem do akwarium, nazywa sie skalar i mozna go tanio odtworzyc jesli tylko ktos troszke bawil sie w "lutowanie" w zasadzie obsloguje wszystko co trzeba lacznie z pH pozywki i zawartoscia co2 a atmosferze..

no i prosze sam sie udupilem... PANOWIE NIE WCHODZCIE NA ALLEG.. CZY EBA.. najarani, ja zawsze ulegam impulsom.. kupilem zajebisty zestaw co2.. juz mialem kupic taki tanszy ale koles napisal ze tam czesto zawory bezpieczenstwa strzelaja z nadmiaru i nikomu nie zyczy zeby cos takiego przezyc wiec postanowilem do konca oproznic zaskorniaczki, jeszcze tylko do kupienia zostal areoflo 10 GHE ktory bedzie robil za stacje w bloomroomie a areofarm bedzie w growroomie, i komputer do sterowania tym ustrojstwem.
powiem szczerze ze kiedy zaczynalem sie po przerwie bawic w uprawe nie sadzilem ze tak szybko mi sie dom w labolatorium zamieni.. hehe

aaa.. znalazlem tez namiar na panele LED uzywane przez nasa na SSI cena nie powala prawde mowiac ale musze jeszcze z nimi pokorespondowac..

@szok tylko dwie foty ze strat, dwa pozostale tez padly jedna zyje.. ale juz ogarnolem i reszta rosnie spoko.. zapelniajac miejsca po HotAch (na marginesie jedna z dziewczynek HC juz kwitnie,ta ktora startowala z balkonu)



tak to wyglada na dzien dzisiejszy... jeszcze 4szt nie pokazaly glowek


NIE KIELKUJCIE NASION W GRODANIE W SYSTEMIE AERO !!! Przynajmniej nie nawadniajcie czesciej niz 2 razy dziennie po kilka minut, takie moje zdanie. grodan trzyma bardzo wode, jest swietny do klonow ale nasiona w nim gnija.
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top