What's new

Full kezdő. Mars hydro ts1000 set autoflow Northern lights + White widow + Blueberry

Uzsidoboz

Well-known member
Szobában mennyi az Rh? Csak mert ha 65% a légtér páratartalma akkor a sátorba is akörül lessz. A szoba páratartalmat szünteted meg vagy kikapcsolod a légmozgást a sátorba és úgy üzemelteted.
De még annyit hozzátennék neked még ez nem kell majd már mikor duzzadnak a virágok.
 

Rúki

Member
Szobában mennyi az Rh? Csak mert ha 65% a légtér páratartalma akkor a sátorba is akörül lessz. A szoba páratartalmat szünteted meg vagy kikapcsolod a légmozgást a sátorba és úgy üzemelteted.
De még annyit hozzátennék neked még ez nem kell majd mikor duzzadnak a virágok.
Köszi a választ.
Az a baj, hogy egy garázsban van a sátor, ami fűtetlen. Van közvetlen kapcsolata a házzal, ezért alapból 19 fok van a helységben.
És ezekkel a nagy töklevelekkel, amik először kinőttek mit kezdjek? Levághatom őket? Mert már az ágakon vannak levelek bőven, ezek már tudnak rendesen párologtatni, és fényt felvenni? Vagy még kicsik?
 

Rúki

Member
Köszi.
A kief hatásait nem ismerem.
Már várom nagyon az első saját cigit. Főleg a BB-re vagyok kíváncsi (íze, illata).
De még mindig Mg hiánya van, és mintha nem akarna múlni a tünet. Szívesen adok egy 4-es csomag magot ingyen és bérmentve, csak nem tudom, hogy szokás itt eljuttatni egyik helyről a másikra. A tapasztaltabbak majd csak megmondják. A másik dolog, hogy a nagy leveleket, azokat, amik először kibújtak (talán legyezőnek hívják őket) ne vágjam le, hogy csak az "igazi" hatások maradjanak meg? És még valami. Amire megtaláltam a tökéletes párosítót, lassan már párátlanítanom kell 🤣, mert nagyjából 65 körüli az RH, és nem igazán akar létezni, hiába toltam fel másra a kiszívót.
Kérdés visszavonva.
Nem tanácsos levágni őket normál esetben.
 

denevér

Active member
Nem elég, hogy metszed az automatát, már a levél is bassza a szemed, igaz? Fejezzed be gyorsan a hülyeséget. Nincs elég napló amiből tanulhatnál, vagy mifan?
 

Rúki

Member
Nem elég, hogy metszed az automatát, már a levél is bassza a szemed, igaz? Fejezzed be gyorsan a hülyeséget. Nincs elég napló amiből tanulhatnál, vagy mifan?
Már vissza is vontam ezt az ötletemet.
Hamarabb járt a szám, mint az eszem.
Kezdés előtt amúgy átolvastam szinte az összes naplót, csak a sok infót nehezen dolgozta fel az agyam. De már nekifutottam megint a naplók tanulmányozásának még egyszer.
 

Blekketekk

Active member
Hello kollega, párásító/párátlanítóhoz nem tudok építő jellegű dolgot mondani, szerencsémre magam sem tudom hogy de mindig megfelelőek voltak az értékek a kertemben. Igazán jófej vagy a magokat illetően, de van még nekem bespájzolva, mindenesetre nagyon szépen köszönöm, kedves tőled. Na a legyezők. Ez érdekes téma. Nyilván tudod hogy mik a szerepük ezeknek a leveleknek, én a Te esetedben most még nem vennék le belőlük. Elfog majd jönni az az idő napokon heteken belül amikor kapkodhatod őket lefele, de ez nem most van még szerintem. Vágod minnél több az egésséges zöld felület, annál boldogabb növény és kertész. Ebben a fázisban még simán jó a 60 Rh, ezért még most ne aggódj. Egyébként ha szeretnéd hogy az alsóbb hajtások is kicsit jöjjenek felfele a fentiekhez, akkor napi pár órára a nagyobb legyezőket óvatosan betekered és egy egy hajgumival fixálod. Úgy találsz róla videót hogy pony tail weed, vagy valami ilyesmi. Szépek ezek, valamit basszá a magnézium dologgal, mer könnyen baj lehet belőle. Majd erre téved valamelyik fekete öves szenszej azt ad valami tanácsot, mert nekem ezek a tünetek nekem jellemzően később jönnek. Na az auto BB-ről viszont eltudom neked mondani hogy az elmúlt hetekben a kedvenc gandzsám lett, bár még javában érlelődik… kicsivel kényesebb volt mint a többi talán, de mocsokul be lehet tőle állni, vagyis ülni. 😃 szerette a toppolást a kötözést átültetést, és bírta a magas párát, sokszor 60as Rh körül volt a kertben a kinti időjárás miatt…✌️
 

Rúki

Member
Hello kollega, párásító/párátlanítóhoz nem tudok építő jellegű dolgot mondani, szerencsémre magam sem tudom hogy de mindig megfelelőek voltak az értékek a kertemben. Igazán jófej vagy a magokat illetően, de van még nekem bespájzolva, mindenesetre nagyon szépen köszönöm, kedves tőled. Na a legyezők. Ez érdekes téma. Nyilván tudod hogy mik a szerepük ezeknek a leveleknek, én a Te esetedben most még nem vennék le belőlük. Elfog majd jönni az az idő napokon heteken belül amikor kapkodhatod őket lefele, de ez nem most van még szerintem. Vágod minnél több az egésséges zöld felület, annál boldogabb növény és kertész. Ebben a fázisban még simán jó a 60 Rh, ezért még most ne aggódj. Egyébként ha szeretnéd hogy az alsóbb hajtások is kicsit jöjjenek felfele a fentiekhez, akkor napi pár órára a nagyobb legyezőket óvatosan betekered és egy egy hajgumival fixálod. Úgy találsz róla videót hogy pony tail weed, vagy valami ilyesmi. Szépek ezek, valamit basszá a magnézium dologgal, mer könnyen baj lehet belőle. Majd erre téved valamelyik fekete öves szenszej azt ad valami tanácsot, mert nekem ezek a tünetek nekem jellemzően később jönnek. Na az auto BB-ről viszont eltudom neked mondani hogy az elmúlt hetekben a kedvenc gandzsám lett, bár még javában érlelődik… kicsivel kényesebb volt mint a többi talán, de mocsokul be lehet tőle állni, vagyis ülni. 😃 szerette a toppolást a kötözést átültetést, és bírta a magas párát, sokszor 60as Rh körül volt a kertben a kinti időjárás miatt…✌️
A pony-nak utána nézek mindjárt.
Ezeket a ribiket, meg mindjárt beáztatom egy Mg fürdőbe, ha nem viselkednek.
Újabb kérdés: ezek a sárga fótok milyen hiányra, vagy többletre utalnak szerinted?
 

Attachments

  • 20221106_084823.jpg
    20221106_084823.jpg
    2.8 MB · Views: 107

Blekketekk

Active member
Én Ca hiány ként kezelném ha az enyém lenne, de mindenképp várd meg Whipe-et vagy Skinninget vagy F2-t, nekik jobb szemük meg tapasztalatuk van.
 

f2obsession

Active member
A pony-nak utána nézek mindjárt.
Ezeket a ribiket, meg mindjárt beáztatom egy Mg fürdőbe, ha nem viselkednek.
Újabb kérdés: ezek a sárga fótok milyen hiányra, vagy többletre utalnak szerinted?
Szerintem a probléma gyökere még mindig az, hogy oxigénhiányt szenvednek a gyökerek. Látom, hogy nem tocsog a föld (a felszínen még nedvesnek sem tűnik), meg perlit is van benne bőven, de a leveleit ezen a képen is elég túllocsoltan tartja.
Ezért nem rakok semmit földbe jó ideje (klónanyát se), mert én is hasonló problémákkal szenvedtem mindig földben. Ilyen pici növényt ekkora zsák földben kész művészet úgy locsolni, hogy se túllocsolva ne legyen, se ne száradjon ki a föld egyes részein. Nem tudom hány fok van jelenleg a sátradban, de nekem ezen az állapoton (illetve a gyorsabb helyreállásban) segített a meleg (28 fok tájéka).
Meg amíg nem növeszt annyi lombot, hogy 1-2 nap alatt ki tudja venni a vizet a potból, addig szerintem próbáld úgy locsolni, hogy sose nedvesedjen át teljesen a talaj, de lehetőség szerint csontszáraz se legyen sehol. Én ilyen 20-50% közt tartanám a föld vízzel való telítettségét, amíg meg nem haladja a lombozat térfogata a földlabdáét.
A magnéziumhiány egyértelmű, de ha többszöri keserűsós permetezés ellenére sem állt helyre, akkor szerintem nem is nagyon fog, amíg a vízháztartás nem rendeződik.
 

Rúki

Member
Szerintem a probléma gyökere még mindig az, hogy oxigénhiányt szenvednek a gyökerek. Látom, hogy nem tocsog a föld (a felszínen még nedvesnek sem tűnik), meg perlit is van benne bőven, de a leveleit ezen a képen is elég túllocsoltan tartja.
Ezért nem rakok semmit földbe jó ideje (klónanyát se), mert én is hasonló problémákkal szenvedtem mindig földben. Ilyen pici növényt ekkora zsák földben kész művészet úgy locsolni, hogy se túllocsolva ne legyen, se ne száradjon ki a föld egyes részein. Nem tudom hány fok van jelenleg a sátradban, de nekem ezen az állapoton (illetve a gyorsabb helyreállásban) segített a meleg (28 fok tájéka).
Meg amíg nem növeszt annyi lombot, hogy 1-2 nap alatt ki tudja venni a vizet a potból, addig szerintem próbáld úgy locsolni, hogy sose nedvesedjen át teljesen a talaj, de lehetőség szerint csontszáraz se legyen sehol. Én ilyen 20-50% közt tartanám a föld vízzel való telítettségét, amíg meg nem haladja a lombozat térfogata a földlabdáét.
A magnéziumhiány egyértelmű, de ha többszöri keserűsós permetezés ellenére sem állt helyre, akkor szerintem nem is nagyon fog, amíg a vízháztartás nem rendeződik.
Köszönöm az útmutatást.
Hétfő óta, amikor átmostam a földet nem kaptak vizet. A levelek azért voltak lekonyulva, mert előtte permeteztem Mg-al. És még ma sem kaptak vizet azóta, mert a súllyukból még arra következtetek, hogy van még benne víz nekik. A földet még úgy megbántam, mint amelyik kutya hatot kölykedzett. Ezután csakis air pot kókusszal+perlittel lesz a közeg. Permetezem folyamatosan Mg-al, de a plagron calmag-ot csak holnap tudják feladni. Az leghamarabb keddre ér ide. Kb. attól várom a csodát. Addig meg marad a permet jobb híján.
A földet még tápos vízzel mostam át (bionova autoflow). Nem tudom, lehet hogy sima vízzel kellett volna? Eléggé tanácstalan vagyok. Mossam át még egyszer sima, 6.5-ös vízzel?
 

denevér

Active member
Nekem van egy folyamatban lévő földes naplóm. Lószart sem mérek, locsolok, azt jónapot. Nézz már rá. Kültéri napló is van, szintén főd. Jó, nyilván nem ez a legjobb, leggyorsabb módszer ahhoz, hogy füstölnivalóhoz juss és nem is nekem vannak a legegészségesebb növényeim, de én még itt tartok. Mikor ekkora volt a növényem, én is ritkán locsoltam, de egy idő után, vízhiány jeleit mutatta, hiába volt súlya a közegnek. Feltételeztem, az alsó réteg nedves volt, a felső, ahol a gyökerek jártak pedig száraz. Illetve azt vettem észre, egy minimális túlfolyással locsolva jobban érzi magát a növény.
Ha majd locsolsz, az egész közeget locsold be, ne csak a növény alját. A tövét ne nagyon érje víz.
 

Rúki

Member
Hi mindenki.
Helyzetjelentés:
Jelenleg így állunk.
56 napja (8 hete) bújtak elő a földből.
Világítás 35-40cm-en.
Hőmérséklet 22-23 fok között, a páratartalom pedig 40-50% között mozog, de van amikor lemegy 38-39-re is.
Minden 3. nap kapnak 2 liter állott csapvizet. Benne Bionova autoflower supermix 5ml/L , Bionova pk 13-14 1ml/L, keserűsót, és kalcium nitrátot 3-3g/L.
A ph-t plagron lemon kick-el állítom be 6,3-6,5 közzé.
A csoportképen bal hátul a toppolt ww látható (szerintem ennek a leghatalmasabbak a bugái, jobb hátul a NL (ez a legsatnyább), és jobb elől pedig a Blueberry. Meglátásom szerint a ww fog leghamarabb beérni, de kb még mennyi idő? Illetve, hogy 1 héttel aratás előtt elég ha leállok a tápozással, vagy hosszabb ideig mossam ki őket?
 

Attachments

  • 20221201_202724.jpg
    20221201_202724.jpg
    3.2 MB · Views: 101
  • 20221201_202730.jpg
    20221201_202730.jpg
    3 MB · Views: 109
Last edited:

Rúki

Member
Köszönöm előre is az iránymutatást.
 

Attachments

  • 20221201_202820.jpg
    20221201_202820.jpg
    2.6 MB · Views: 80
  • 20221201_202830.jpg
    20221201_202830.jpg
    1.8 MB · Views: 78

Rúki

Member
A kis King Kong-ot (gorilla glue) majdnem elfelejtettem. Ez maradt a kis cserépben a helyhiány miatt, és semmi tréninget nem kapott.
 

Attachments

  • 20221201_222624.jpg
    20221201_222624.jpg
    1.3 MB · Views: 99
  • 20221201_222637.jpg
    20221201_222637.jpg
    1.2 MB · Views: 88

Blekketekk

Active member
Hyhy, hőmérséklet és pára simán yo! Ne vedd geciskedésnek de ez még 2-3 hét minimum. 56 naposak, 75-85 nap (tudod nem csak trichomák színét nézzük hanem az összképet a virágról!) körül érnek ezek be, ne kapkodj vele, ez a kör simán megérdemli hogy időben szedd. Látszik a levél ami gebaszt mutat, mennyire terjed ez a nyavaja a virágon? Jellemzően felső leveleken látszik? Valami Cal/mag nyűg lehet, én nem foglalkoznék vele (ez nem azt jelenti hogy neked sem kell! 😃) ha csak nem tarkásodik egyre több gyors ütemben. Nekem ezek vagy hasonló tünetek pontosan ilyenkor szoktak jönni 55-60. nap körül, általában mindig fel szívom magam hogy rendet teszek a virágok közt, és nagyobb gondot okozok, mint ha hagynám így levirágozni, de ugye én tróger vagyok, Te ne legyél az. Szépek ezek a növények, látszólag jól érzik magukat. Igazából a virágok dagadása az utolsó hetekben jellemző, jól be fognak ezek dagadni, ügyes vagy! Jut eszembe, mennyire gondolod komolyan hogy meg vonod a tápot tőle az utolsó héten, vagy kimosod vagy mit akarsz?… Megint csak ne vedd kötekedésnek (ha nem akarsz nem válaszolsz, én tiszteletben tartom a véleményed hiszen a Te virágaid), de direkt vagy a magad ellensége? ✌️
 

Rúki

Member
Hyhy, hőmérséklet és pára simán yo! Ne vedd geciskedésnek de ez még 2-3 hét minimum. 56 naposak, 75-85 nap (tudod nem csak trichomák színét nézzük hanem az összképet a virágról!) körül érnek ezek be, ne kapkodj vele, ez a kör simán megérdemli hogy időben szedd. Látszik a levél ami gebaszt mutat, mennyire terjed ez a nyavaja a virágon? Jellemzően felső leveleken látszik? Valami Cal/mag nyűg lehet, én nem foglalkoznék vele (ez nem azt jelenti hogy neked sem kell! 😃) ha csak nem tarkásodik egyre több gyors ütemben. Nekem ezek vagy hasonló tünetek pontosan ilyenkor szoktak jönni 55-60. nap körül, általában mindig fel szívom magam hogy rendet teszek a virágok közt, és nagyobb gondot okozok, mint ha hagynám így levirágozni, de ugye én tróger vagyok, Te ne legyél az. Szépek ezek a növények, látszólag jól érzik magukat. Igazából a virágok dagadása az utolsó hetekben jellemző, jól be fognak ezek dagadni, ügyes vagy! Jut eszembe, mennyire gondolod komolyan hogy meg vonod a tápot tőle az utolsó héten, vagy kimosod vagy mit akarsz?… Megint csak ne vedd kötekedésnek (ha nem akarsz nem válaszolsz, én tiszteletben tartom a véleményed hiszen a Te virágaid), de direkt vagy a magad ellensége? ✌️
Hali.
Köszönöm a válaszod.
Nem veszek én kötekedésnek semmit, örülök, hogy terelgettek. A sima vizes locsolást az utolsó héten, vagy akár két hétben sok helyen, sok naplóban olvastam, hogy így csinálják, mert akkor kimosódik a talajból a sok vegyszer, és a növényt arra készteti, hogy a benne felhalmozott tartalékai élje fel. Ekkor nem lesz kaparós a cigi. Akkor rosszul tudom?
Első körösként nulla tapasztalattal nehogy feleslegesen sanyargassam a növényeimet.
 

Rúki

Member
Hyhy, hőmérséklet és pára simán yo! Ne vedd geciskedésnek de ez még 2-3 hét minimum. 56 naposak, 75-85 nap (tudod nem csak trichomák színét nézzük hanem az összképet a virágról!) körül érnek ezek be, ne kapkodj vele, ez a kör simán megérdemli hogy időben szedd. Látszik a levél ami gebaszt mutat, mennyire terjed ez a nyavaja a virágon? Jellemzően felső leveleken látszik? Valami Cal/mag nyűg lehet, én nem foglalkoznék vele (ez nem azt jelenti hogy neked sem kell! 😃) ha csak nem tarkásodik egyre több gyors ütemben. Nekem ezek vagy hasonló tünetek pontosan ilyenkor szoktak jönni 55-60. nap körül, általában mindig fel szívom magam hogy rendet teszek a virágok közt, és nagyobb gondot okozok, mint ha hagynám így levirágozni, de ugye én tróger vagyok, Te ne legyél az. Szépek ezek a növények, látszólag jól érzik magukat. Igazából a virágok dagadása az utolsó hetekben jellemző, jól be fognak ezek dagadni, ügyes vagy! Jut eszembe, mennyire gondolod komolyan hogy meg vonod a tápot tőle az utolsó héten, vagy kimosod vagy mit akarsz?… Megint csak ne vedd kötekedésnek (ha nem akarsz nem válaszolsz, én tiszteletben tartom a véleményed hiszen a Te virágaid), de direkt vagy a magad ellensége? ✌️
Ezekre gondolsz?
Ezen az egy növényen terjed csak, pedig mindig kapnak ca-ot és mg-ot.
 

Attachments

  • Screenshot_20221202-060231_Chrome.jpg
    Screenshot_20221202-060231_Chrome.jpg
    1.6 MB · Views: 84
  • Screenshot_20221202-064750_Chrome.jpg
    Screenshot_20221202-064750_Chrome.jpg
    1.1 MB · Views: 83

Latest posts

Latest posts

Top