What's new

Full kezdő. Mars hydro ts1000 set autoflow Northern lights + White widow + Blueberry

Rúki

Active member
Én egy hibát vélek látni LST-től független. A "tartásuk" eléggé túllocsolásra enged következtetni. Ez az egyik nagy hátulütője a földnek. Coco-perlit keveréket szinte ész nélkül locsolhatod, földben (főleg amíg nem nővesztenek a zsákok méretével összevethető lombozatot) könnyű gyökeret fullasztani. Még nincs nagy gáz, de amíg ki nem peckesednek újra, addig szerintem óvatosan locsolj.
Köszönöm a választ.
Úgy lesz.
De csak ezt az LST-st, vagy mindet?
 

Rúki

Active member
Az ötletet innen vettem.
Jó lehet ez autoknál?
 

Attachments

  • NOLWnqX6WIiARCbLAm1mlBUMKu4CwhYzL6OhgkBuFEU.jpg
    NOLWnqX6WIiARCbLAm1mlBUMKu4CwhYzL6OhgkBuFEU.jpg
    715.8 KB · Views: 86
  • Cannabis-Low-Stress-Training-Cannabis-Circle-of-Life-1024x616.jpg
    Cannabis-Low-Stress-Training-Cannabis-Circle-of-Life-1024x616.jpg
    49.4 KB · Views: 77

Rúki

Active member
A reggeli fogadtatás.
Szépen, peckesen áll a kisjány 🙂🙂
 

Attachments

  • 20221027_092147.jpg
    20221027_092147.jpg
    2.3 MB · Views: 70

Rúki

Active member
Üdv újra.
Lenne még egy kérdésem.
Mégpedig, hogy egy pár videóban láttam, hogy autókat kötözés előtt toppolnak. De viszont, több helyen is azt olvastam, hogy kifejezetten ellenjavallott az autók toppolása az idő hiány miatt. Gondoltam, hogy az egyiken kipróbálom ezt a módszert.
Szerintetek full kezdőként merjek belefogni, vagy inkább majd a következő körben?
 

foazegyensuly

Well-known member
Én egy hibát vélek látni LST-től függetlenül. A "tartásuk" eléggé túllocsolásra enged következtetni. Ez az egyik nagy hátulütője a földnek. Coco-perlit keveréket szinte ész nélkül locsolhatod, földben (főleg amíg nem növesztenek a zsákok méretével összevethető lombozatot) könnyű gyökeret fullasztani. Még nincs nagy gáz, de amíg ki nem peckesednek újra, addig szerintem óvatosan locsolj.
én csak földdel megyek mindig és sose tudtam még túllocsolni pedig nem használok drága földet sima Florimo általános virágföld perlittel felütve van egy trükk amit még anno fastbuds oldalán olvastam 1 réteg perlitet mindig rakok a cserép aljára a felesleg nálam mindig kifolyik most ültettem perlit nélkül mer elfogyott de 25 fokban ezeken se látom túllocsolás jeleit szal nem olyan szar a föld sztem. kell légmozgás és akkor nincs gond a párásítóval meg az a gáz nem szárad a médium és ezért lehet túllocs jeleit látni sztem. amugy visszavonom fasza lesz ez a napló lehet tanulni belőle bőven.
 

Rúki

Active member
Üdv újra itt.
Toppolás megtörtént. A WW-n.
A NL-on viszont kén hiány jeleit fedezem fel, ahogy én értelmezem a leírtakat (világosabbak az új levelek)
Jól látom, vagy benéztem valamit.
Köszönöm a segítséget előre is.
 

Attachments

  • 20221031_095731.jpg
    20221031_095731.jpg
    2.1 MB · Views: 63
  • 20221031_095725.jpg
    20221031_095725.jpg
    2.4 MB · Views: 65
  • 20221031_095717.jpg
    20221031_095717.jpg
    2.8 MB · Views: 58

Rúki

Active member
Ui.: Ez a Mg hiány nem nagyon akar múlni, pedig permetezem a leveleket, és a földet is. De még mindig olyan márványosnak tűnnek nekem. 0,6g Mg/1l víz. 6,2ph-s vízhez.
 

Rúki

Active member
Keress ra a zinternyeten hogy foldes kozeghez mi az ajanlott pH
6-7 közötti értéken belüli ph a jó a földes közegben.
De viszont megmértem most a talaj ph-ját is. A WW, és a BB 6.0 A NL. viszont csak 5.5
Úgy tudom ezek emelni, hogy magasabb ph-s vízzel locsolok? Ha jól gondolom akkor az 5.5-öst 7.5-össel, a 6.0-ást pedig 7-es vízzel?
 

Rúki

Active member
6-7 közötti értéken belüli ph a jó a földes közegben.
De viszont megmértem most a talaj ph-ját is. A WW, és a BB 6.0 A NL. viszont csak 5.5
Úgy tudom ezek emelni, hogy magasabb ph-s vízzel locsolok? Ha jól gondolom akkor az 5.5-öst 7.5-össel, a 6.0-ást pedig 7-es vízzel?
És akkor beáll nagyjából a 6,5ph?
 

f2obsession

Active member
Sajnos már értem.
A javításhoz jó az a módszer, amit az előbb leírtam. (Nem is értem, hogy eddig miért nem mértem föld ph-t) 😖
Jó, igen, csak a puffer miatt könnyen lehet, hogy nem lesz elég ezekkel az értékekkel locsolni, hanem esetleg átmosni kell vele a talajt, amíg a kifolyó PH nem kerül a kívánt tartományba.
 

Latest posts

Latest posts

Top