What's new

Full kezdő. Mars hydro ts1000 set autoflow Northern lights + White widow + Blueberry

Rúki

Member
Király.
Akkor az átmosást a 6.5-es tápozott vízzel csináljam, vagy sima vízzel a növelt ph értékkel?
 

foazegyensuly

Well-known member
soil-ph-chart-marijuana.jpg
 

foazegyensuly

Well-known member
Ezek szerint egy pár elemnek kisebb ph kell?
igen minden elemnek van egy optimális tartománya amiben legjobban hasznosítja a tápanyagot ez földnél és hydronál más mert a közeg is más. pl ami nálad van mg hiány megszűnne ha a phd pár tizeddel feljebb lenne. azért 6,5 az általános földben mert a legtöbb elemet itt felveszi viszont lehet ha lejjebb megy pár tizedet már nem, vagy csak nem hatékonyan, ettől hiánytünetet tapasztalsz.
 
Last edited:

Rúki

Member
igen minden elemnek van egy optimális tartománya amiben legjobban hasznosítja a tápanyagot ez földnél és hydronál más mert a közeg is más. pl ami nálad van mg hiány megszűnne ha a phd pár tizeddel feljebb lenne. azért 6,5 az általános földben mert a legtöbb elemet itt felveszi viszont lehet ha lejjebb megy pár tizedet már nem, vagy csak nem hatékonyan, ettől hiánytünetet tapasztalsz.
Úgy látom, hogy akkor a 6,5 a kiváló.
És akkor az átmosatás 6,5-ös tápossal legyen?
 

Rúki

Member
Még egy kvescsön lenne mesterek.
Természetesen most kezdett el ugrálni a Folyadék ph mérőm. Föld ph mérővel tudok Folyadék ph-t mérni? Mert megkezdeném az átmosatást s.o.s.
 

Rúki

Member
Hali. Az átmosás megtörtént, de a kifolyó 7,2-ről indult. A talaj ph mérő pedig még mindig 5,5 öt mutat. De a kifolyót levittem 6,5-re. Most ez hogy van?
 

Rúki

Member
Még jó, hogy nem a talajmérőt vettem alapul, és megmértem azonnal az első kifolyót is. De a talajmérő még mindig ugyanannyit mutat, mint induláskor.
Remélem nem rontottam el a dolgot.
Hatalmas tanulság, hogy a következő kört tuti hogy kókuszban csinálom.
 

Blekketekk

Active member
Pajti itt ezen a fórumon nem tré azt mondani, hogy bocs de be vótam szaggatva he… 😃 örülök hogy megfogadtad a tanácsot és nyitottál naplót, jól bevásároltá hallod-e. Kívánnám hogy legyen sima köröd, de abból semmit nem tanulnál. Jó ez paraszt vót tudom. 😃 minnyá végig nyálazom a naplód, az áfonya meg északi fény nagyon király gandzsák, és öröm őket nevelni, kívánom legyen velük sikerélményed, bő termést! ✌️
 

Rúki

Member
Pajti itt ezen a fórumon nem tré azt mondani, hogy bocs de be vótam szaggatva he… 😃 örülök hogy megfogadtad a tanácsot és nyitottál naplót, jól bevásároltá hallod-e. Kívánnám hogy legyen sima köröd, de abból semmit nem tanulnál. Jó ez paraszt vót tudom. 😃 minnyá végig nyálazom a naplód, az áfonya meg északi fény nagyon király gandzsák, és öröm őket nevelni, kívánom legyen velük sikerélményed, bő termést! ✌️
Köszönöm.
Kicsit el vagyok kenődve, mert nem igazán megy úgy a dolog, ahogy elképzeltem. Pedig rengeteg anyagi forrást fektettem ebbe a műveletbe.
De a gyakorlatot semmi nem pótolja, már rájöttem. Terveim szerint még RSO-t is szerettem volna belőle készíteni. Nincs rá szükség, de ki tudja mit hoz a jövő. Ez a kör úgy tűnik, hogy nagyon tanuló kör lesz. A következőben már kókusszal fogok menni az tuti. Magom legalább van van bőven, mert abból is betáraztam kb 2 évre valót. 😆
Köszönöm, hogy elolvastad a naplómat. Ha bármilyen észrevételed van, szívesen veszem a tanácsot, kritikát.
 

Blekketekk

Active member
Nagyon jól tetted hogy betáraztál, nekem pont ezzel megy most a szopacs… biztosan mondták a többiek, kurva yo dolog a kókusz közeg, viszont sokkal jobban oda kell figyelni állítólag a locsolásra stb, ezt majd ha ott tartasz… örülök hogy most már nem csak én vagyok egyedüli “hugyos” kezdő😃 Rso-t én még nem készítettem, engem jobban izgatott a kief, az viszont pofon egyszerű. Elszomorodva ne legyél, senki nem tesz csodát első körben. Majd jusson eszedbe amit mondok szüret után mikor az első saját cigit hajtod, baszott jó dolog. Próbáltam kibogarászni hogy miért kellett menet közben átmosni a közegedet. Bevallom őszintén nem találom mit és hol bakiztál. Nálam jellemzően virágzás második fázisában jönnek a hiánytünetek, neked gondolom hamarabb jött a gebasz ha erre volt szükség. Nekem nagy a pofám mert én nem mérek kifolyót meg ilyesmit (én egyenlőre arra megyek hogy mindig legyen füvem és nem arra hogy a virágot a határáig tolni), azt gondolom hogy ezt tegyék azok akik kókusz és hydro… a ph-val szoktam játszani úgy hogy 6,2-7 között ingadozzon a létyó amivel öntözök. Jó lesz az ne parázzá, má nincs messze a jól megérdemelt saját tekerészeti szakkör!✌️
 

Rúki

Member
Nagyon jól tetted hogy betáraztál, nekem pont ezzel megy most a szopacs… biztosan mondták a többiek, kurva yo dolog a kókusz közeg, viszont sokkal jobban oda kell figyelni állítólag a locsolásra stb, ezt majd ha ott tartasz… örülök hogy most már nem csak én vagyok egyedüli “hugyos” kezdő😃 Rso-t én még nem készítettem, engem jobban izgatott a kief, az viszont pofon egyszerű. Elszomorodva ne legyél, senki nem tesz csodát első körben. Majd jusson eszedbe amit mondok szüret után mikor az első saját cigit hajtod, baszott jó dolog. Próbáltam kibogarászni hogy miért kellett menet közben átmosni a közegedet. Bevallom őszintén nem találom mit és hol bakiztál. Nálam jellemzően virágzás második fázisában jönnek a hiánytünetek, neked gondolom hamarabb jött a gebasz ha erre volt szükség. Nekem nagy a pofám mert én nem mérek kifolyót meg ilyesmit (én egyenlőre arra megyek hogy mindig legyen füvem és nem arra hogy a virágot a határáig tolni), azt gondolom hogy ezt tegyék azok akik kókusz és hydro… a ph-val szoktam játszani úgy hogy 6,2-7 között ingadozzon a létyó amivel öntözök. Jó lesz az ne parázzá, má nincs messze a jól megérdemelt saját tekerészeti szakkör!✌️
Köszi.
A kief hatásait nem ismerem.
Már várom nagyon az első saját cigit. Főleg a BB-re vagyok kíváncsi (íze, illata).
De még mindig Mg hiánya van, és mintha nem akarna múlni a tünet. Szívesen adok egy 4-es csomag magot ingyen és bérmentve, csak nem tudom, hogy szokás itt eljuttatni egyik helyről a másikra. A tapasztaltabbak majd csak megmondják. A másik dolog, hogy a nagy leveleket, azokat, amik először kibújtak (talán legyezőnek hívják őket) ne vágjam le, hogy csak az "igazi" hatások maradjanak meg? És még valami. Amire megtaláltam a tökéletes párosítót, lassan már párátlanítanom kell 🤣, mert nagyjából 65 körüli az RH, és nem igazán akar létezni, hiába toltam fel másra a kiszívót.
 
Last edited:

Rúki

Member
Jelenlegi állás
 

Attachments

  • 20221104_204521.jpg
    20221104_204521.jpg
    2.3 MB · Views: 89
  • 20221104_204517.jpg
    20221104_204517.jpg
    2.6 MB · Views: 83
  • 20221104_204511.jpg
    20221104_204511.jpg
    2.1 MB · Views: 83
  • 20221104_204507.jpg
    20221104_204507.jpg
    2.4 MB · Views: 72
  • 20221104_204501.jpg
    20221104_204501.jpg
    2.9 MB · Views: 84

Rúki

Member
És az új hajtások is fakónak tűnnek.
 

Attachments

  • 20221104_204530.jpg
    20221104_204530.jpg
    2.5 MB · Views: 70
  • 20221104_204535.jpg
    20221104_204535.jpg
    2.5 MB · Views: 69
  • 20221104_204541.jpg
    20221104_204541.jpg
    2.6 MB · Views: 73
  • 20221104_204603.jpg
    20221104_204603.jpg
    2.7 MB · Views: 77

Rúki

Member
Elég, ha ceresit-et veszek? Vagy vegyek valami komolyabb párátlanitót?
Kinéztem egy olyat, ami nai 7dl vizet köt meg. Az jó lenne, vagy gyenge lenne?
Előre is köszönöm a válaszokat.
 

Attachments

  • 20221104_204705.jpg
    20221104_204705.jpg
    1.5 MB · Views: 71
Top