What's new

Full kezdő. Mars hydro ts1000 set autoflow Northern lights + White widow + Blueberry

Rúki

Member
Sziasztok.
Teljesen kezdő vagyok. Már többen is írtátok, hogy indítsak egy naplót, mert hatékonyan csak így kaphatok segítséget. Eddig csak hallgattam, de már nem tolhatom tovább, mert úgy látom, hogy igaz a mondás "Nő, mint a kender". Az idő pedig fogy.
Ezért most indulom a hármas brigád naplóját ( Áfonya, Fehér özvegy és Északi fény )
Felszerelés:
-Mars hydro ts1000 készlet
-Párásító
-Álló venti
-Smart co2 zsák
-Folyadék ph és ec mérő
-Talaj ph és nedvesség mérő
-Florimo állt. virágföld
-Perlit
-Bionova autoflower szupermix
-Bionova pk 13-14
-Bionova gyökerei
-Plagron citrom rúgás

Csírázás 10.01-én kamilla teával nedvesített zsebkendőben.
Másnapra ki is csírázott. Majd ezt belehelyeztem Eazy plug ültető kockákba. Ezek a propagátorba kerültek, és 80%-os pára, és kb. 28 fokos hőmérsékletet mellett 0-24-ben kapták a világítást (1db sárga, és 1db fehér 7w-os led bulb)
10.06-án átkerültek a set-el küldött textil potokba. ( Florimo állt. virágföld + 30% perlit)
A sátorban nincs befújó venti, mert így is alig tudom tartani a 22- nagyon maximum 23 fokot. Az rh 60-70% között. A kiszívó kb 1/3-ad teljesítménnyel üzemel.
Locs 2 naponta 0, 1 napos állott4, amit a citrom kick-el állíttam 6,5ph-ra.
Fény Ts1000-es 50%-on 35-40cm-re a kis palánták tetejétől. Kezdetben 0-24-ben kapták a világítást, de pár napja fokozatosan 20-4-re csökkentettem.
10.16-án 1. tápozás 1,25L/1ml adagsal. (0,5l Áfonya 0,5l északi fény 0,25l White widow. Azözvegy azért kapott csak ennyit, mert ő volt a legkisebb testvér)
10.19-én 2,25ml/1,5l adagolással+ 0,5ml Bionova gyökér. Itt már mindenki 0,5 litert kapott.
10.21-én 3dl 6,5ph 1 napos állott táp nélkül.
10,22-én 2ml táp/liter. Mindenki 0,6 literes.
Itt tartunk ma.
Este megkapják a ca, és Mg pótlást.
Minden észrevételre, és tanácsra-kritikára nyitott vagyok. Előre is köszönöm ha valaki átolvassa a naplómat.
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
következő körre hanyagold a földet, vegyéé kókuszt (nem reszeltet, meg nem is egész diót, hanem rostot), hanyagold a szövetcserepet meg az ezoterikus termesztési tanácsokat
 

Rúki

Member
következő körre hanyagold a földet, vegyéé kókuszt (nem reszeltet, meg nem is egész diót, hanem rostot), hanyagold a szövetcserepet meg az ezoterikus termesztési tanácsokat
Oké. Hanyagolom akkor legközelebb, csak azért döntöttem a föld-perlit keverék mellett, mert azt olvastam, hogy a kókusz az nehezebb (dió) 😆 mint a föld, és így kezdetnek ez könnyebbnek tűnt.
 

Rúki

Member
Így állunk jelenleg a hármassal.
20221024_212958.jpg
20221024_212907.jpg
20221024_212916.jpg
20221024_212926.jpg
20221024_212934.jpg
 

Attachments

  • 20221024_212958.jpg
    20221024_212958.jpg
    2.9 MB · Views: 77
  • 20221024_212907.jpg
    20221024_212907.jpg
    2.9 MB · Views: 80

Rúki

Member
Kezdeném a levéltrágyázást, de fogalmam sincs az adagolásról.
Ilyen cuccokat vettem nekik.
Kérdésem az lenne, hogy mennyit kell ezekből adagolni? Illetve, hogy lehet őket vegyíteni, vagy külön-külön spricnizzem mind a kétféle vegyszert?
Köszönöm a segítséget előre is.
20221024_212312.jpg
20221024_212354.jpg
20221024_212409.jpg
 
Last edited:

Rúki

Member
Kezdeném a levéltrágyázást, de fogalmam sincs az adagolásról.
Ilyen cuccokat vettem nekik.
Kérdésem az lenne, hogy mennyit kell ezekből adagolni? Illetve, hogy lehet őket vegyíteni, vagy külön-külön spricnizzem mind a kétféle vegyszert?
Köszönöm a segítséget előre is.
View attachment 18773237
 

mátyás

Active member
Hali! Én ezt RO vízben oldom fel. Én úgy szoktam adni, hogy 1liter/0,4 g magnézium és 0.4 g can. Külön keverem be aztán összeöntöm.
 

f2obsession

Active member
1 kiló keserűsó, 1 kiló kálcium-nitrát, má' csak egy zsák Ferti4 kellett volna a sok bionova helyett, azt' évekre el lennél látva táppal :)

Azért elismerés, hogy már az első körre így felkészültél (a műszereket, meg a párásítót legtöbben próbálják megspórolni, mikor belevágnak)
Milyen magcégtől vannak a magok?

Miért fordítasz magyarra mindent? (Fajták nevét, csodaszerek nevét)
 

Rúki

Member
1 kiló keserűsó, 1 kiló kálcium-nitrát, má' csak egy zsák Ferti4 kellett volna a sok bionova helyett, azt' évekre el lennél látva táppal:)

Azért elismerés, hogy már az első körre így felkészültél (a műszereket, meg a párosítót legtöbben próbálják megspórolni, mikor belevágnak)
Milyen magcégtől vannak a magok?

Miért fordítasz magyarra mindent? (Fájták nevét, csodaszerek nevét)
Köszi. A párásitóból a héten kellene jönni a 3.-nak. Ez már szerintem a tuti lesz, mert a mostani olyan fasza digitális futyurisztuks, hogy amikor a termo-hygrosztát lekapcsolja, magától nem kapcsol vissza. De ez a legújabb már tekerő gombos lesz, fokozatmentesen állítható.
A magok a biogrowshop-tól vannak.
Nem a legdrádábbak voltak, de 1 nap múlva már 1,5-2cm-es csírát növesztettek.
Nem akarom magyarra fordítani, hanem valamiért így átszerkesztődik. Pedig próbálom mindig javítani, de sokszor amikor elküldöm, újra magyarul jelenik meg.
 

Rúki

Member
1 kiló keserűsó, 1 kiló kálcium-nitrát, má' csak egy zsák Ferti4 kellett volna a sok bionova helyett, azt' évekre el lennél látva táppal:)

Azért elismerés, hogy már az első körre így felkészültél (a műszereket, meg a párosítót legtöbben próbálják megspórolni, mikor belevágnak)
Milyen magcégtől vannak a magok?

Miért fordítasz magyarra mindent? (Fájták nevét, csodaszerek nevét)
Látom már, hogy ezekkel a autoflow, meg mindenféle táppal kicsit túl lőttem, de a marketing magával ragadott. 😆
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
Nem akarom magyarra fordítani, hanem valamiért így átszerkesztődik. Pedig próbálom mindig javítani, de sokszor amikor elküldöm, újra magyarul jelenik meg.
a hiba az ön készülékében van, ilyet még senki nem mondott.. pedig használnak mindenféle dolgokat
 
Top