What's new

DucksFoot early flowering project

G

Guest

z moich obserwacji LR (F3) meskie rosliny zakwitaly bardzo szybko 2 pietro po niecalych 2 tygodniach, zenskie pozniej o ponad tydzien, gotowe do zbioru byly po 8 tygodniach od wyjscia z ziemi
 

Biodizel

Member
hehe, zork, dzieki za info !

roslinki beda przesadzone do 0,5l kubkow plastikowych, i tam juz chyba pozostana, az do pojawienia sie pre, samice zostana przesadzone, samce zostana w tych 0,5l pojemnikach, beda zajmowac mniej miejsca w boxie ;)

LR#2 cos slabo kielkuja, na razie 1/5, moze wykielkuje wiecej, bo malo czasu minelo, ale nawet jesli wzejdzie tylko 1 to i tak wystarczy ;) LR wbrew wczensiejszym obawom, dobrze kielkuje, zostalo chyba tylk 1 nasionko hehe ;)

:wave:
 
Last edited:

Fubar

Member
HOT CARGO said:
hehe

hej Fubar,
witam na IC.

Witam.

HOT CARGO said:
widze ze niejestes amatorem.

Jestem. Tyle, ze duzo mówie ;)

HOT CARGO said:
bardzo fajnie. dozo tu mozesz pomuc innym.

Nie wiem w czym ;). Bo opowiastki rodem z podreczników Ogolnej Hodowli Roślin sie na wiele i tak nie przydadza nikomu.

HOT CARGO said:
moja wiedza jest minimalna jezeli chodzi o robienie nasion.

Z tego co ja widze to masz: najwieksza plantace in jaka widzałem: w produkujesz co roku zapewne z kilka lub wiecej niż kilka różnych hybryd: wiec -- co mi wciskasz..

HOT CARGO said:
mam poprostu inne podejscie do tego. kiedys wytlumacze jak i co robie, bo zaczynam bawic sie w nasiona coraz wiencej.

I bardzo dobrze ;). Nie chałbyś sie może wziąsć jako kolejna osoba za ten projekt?
Z tego co widzałem: masz najwieksze zaplecze. I chyba mieszkasz w miejscu gdzie klimat jest odrobine lepszy.
// ?? chyba nieco wcześniej zaczynaja kwitnać ?? Kiedy masz pierwsze przymrozki??// - hmm i chyba pokrzyw nie ma?? ;)

HOT CARGO said:
jeszcze ras, super ze tu trafiles

Ja sie ciesze. Moge sobie pogadac co Kocham ;)

----

Biodizel said:
roslinka dojzewa po 3 tygodniach, przelaczamy na fo po tych 3 tygodniach zycia, zaczyna kwitnac po kolejnym tygodniu od przelaczenia na flo, czyli 4 tydzien zycia ;)

roslinka dojzewa po 3 tygodniach, przelaczamy na flo po 2 tygodniach zycia, roslinka rosnie przez tydzien, po czym zaczyna kwitnac, czyli w 3 tygodniu zycia?

ktora opcja jest prawdziwa hehe?

doj? Znaczy sie chodzi Ci o utrate regularnego wzrostu u roślin znajdujacych sie na weg/ ? hmm

jeśli potraktujesz 12/12 klona z matki- zakwitnie szybciej od rośliny z nasion od razu trzymanej na 12/12:

a przy takiej rożnicy: jak podajesz nie mam pojecia. Strzelam, że jeśli przestawisz po 2 zamist po 3 kwiaty beda szybciej. / - wymaga to przeprowadzenia doświadczeń ;P/

Biodizel said:
kiedy najpozniej mozna zapylic topka? dopuki preciki sa biale?

mniej wiecej tak jest.

Biodizel said:
HC, napisz jak ty zapylasz roslinki ze inne dookola sie nie zapylaja hehe ;) i jak to robisz ze ci sie to wszystko nie pomiesza ;)

:wave:

I ja jestem ciekaw. / izolatory?/ izolacja roślin?/ bez 100% izolacji roślin- zawsze sie coś przeniesie: choćny na ubraniu: lub w powietrzu..
 
Last edited:

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
fajnie fubar, umnie ciongle sie cos zmienia, i niedlugo znowu benda wielkie zmiany w grow. oczywiscie na lepsze i wienksze,hehe niedlugo zrobie nowy thread z nowa chodowla

dobra spierdzielam z tant bo biodizel sie zdenerwuje ze w jego thredzie nie do zeczy gadam,hehe

hej biodizel powodzenia z lr

peace
 

Biodizel

Member
hehe, nie Fubar, zrobie to sam, nie tylko przez ambicje hehe, ale choc by po to zeby udowodnic ze to jest mozliwe, choc trudne ;) polacy maja dziwne myslenie, cos jest trudne, albo nikt tego jeszcze nie robil to widocznie nie da sie tego zrobic, hehe

HOT, hehe, nabalaganiles to posprzataj ;) w koncu jestes moderatorem? hehe
icon10.gif
, moze glupio to zabrzmi ale zaloze sie ze dla wielu jestes inspiracja ;) masz zachodni styl myslenia, polacy powinni brac przyklad hehe

update fotek moze za jakis tydzien, ale nie nastawiajcie sie na potwory hehe, chce zeby roslinki byly male, bo nie potrzeba mi duzo nasion F1, juz teraz je stresuje zeby za wielkie nie rosly, do tego fim na 3'cim pietrze, a meskie to juz calkiem maja byc kompaktowe hehe

hehe, info z ostatniej chwili ;) LR i LR#2 zakwitaja po takim samym czasie (20 +/- 5 dni od posadzenia), wiec teorie o wplywie genow sativovych, Brazylijskich Santa Marii powoli odchodza w zapomnienie, ale bede w 100% pewny gdy sam sie o tym przekonam ;) WallyDuck chyba nas olal, a moze po prostu nie ma czasu

wyglada na to ze cecha AF potrafi calkowicie zamaskowac ceche normalnego sterowania zakwitaniem, nie wazne czy odmiana jest wczesna, czy pozna, to wydaje sie calkiem logiczne ;)

tak czy inaczej, zaczyna to wygladac coraz lepiej ;)

:wave:
 
Last edited:

Fubar

Member
HOT CARGO said:
fajnie fubar, umnie ciongle sie cos zmienia, i niedlugo znowu benda wielkie zmiany w grow. oczywiscie na lepsze i wienksze,hehe niedlugo zrobie nowy thread z nowa chodowla

Wiem. Obserwuje Twoje foty od dosyć dawna. Ciągłe zmiany- za każdym razem inne odmiany. + Skala uprawy.

Szkoda, że nie Wykazujesz zbyt wiele entuzjazmu ;D. Masz to czego mi zawsze brakowało. Kupa miejsca. Przy takich projektach głównie to jest potrzebne. Czas i miejsce.. / gdzieś trzeba populacje kilkuset sztuk F2 wepchać ;>/


Biodizel said:
hehe, nie Fubar, zrobie to sam, nie tylko przez ambicje hehe, ale choc by po to zeby udowodnic ze to jest mozliwe, choc trudne ;)

Otrzymanie roślin mających 2 recesywne cechy.. Bardzo trudne. Szczególnie gdy nie ma możliwości badania po 1000 sadzonek w każdym pokoleniu ;).
Nie wspominając już o potencjalnej możliwości najeżania tych 2 recesywnych alleli do tej samej grupy sprzężeniowej. Ba: pół bedy gdyby były jeszcze ::dość daleko:: od siebie w tym samym chromosomie. Wtedy crossing over.. :LOL: Nie.. nie...lepiej wogole nie wspominac o takich sytuacjach.

HOT CARGO said:
polacy maja dziwne myslenie, cos jest trudne, albo nikt tego jeszcze nie robil to widocznie nie da sie tego zrobic, hehe

Oj.. Przesadzasz. ;D / chcesz komuś wdepnąć w odcisk? Znaczy się ambicje??/

Tak btw: Jest jeszcze 2 opcja: - Zamiast w F2 poszukiwać roślin mających 2 recesywne cechy, można.

DF/LR – z tego F2 – Z F2 wybierasz fotoobojetne: zapylasz je ze sobą jak leci: - męskimi zapylasz klon DF: - Z tego pokolenia kolejne F2 – selekcja fotoobojetnych i kolejne zapylanie męskimi fotoob: żeńskiego DF.

W taki sposób można by po kilku pokoleniach: mieć prawie czystego DF w wersji fotoobojetnej- i w kolejnych pokoleniach wyłaziło by coraz więcej feno DF. Czasochłonne bardzo czasochłonne. Ale wymaga o wiele mniejszych populacji.

A przy okazji powstaje kilka populacji roślin fotoob: mających w sobie coraz więcej cech DF. Nawet jeśli by nie wyłaziły z nich feno webbed. To i tak były by ciekawe.. /chyba??/
 

Biodizel

Member
ja sie nie boje populacji kilka tys, problem to sadzenie i podlewanie, duzo pracy, ale juz po 2 tygodniach odpadnie wiecej jak polowa, a kilkaset roslinek to juz chyba nie taki problem, pozniej te z AF do boxa, lepiej zrobic to za jednym zamachem a nie bawic sie w kilka pokolen ;)

ja w to inwestuje hehe, potrzeba szybko dobrych i konkretnych wynikow ;) nie traktuje tego jako sztuka dla sztuki, ma powstac DF kwitnacy wszedzie, na rowniku jak i w polnocnych klimatach, polaczenie 2 roslin, uwazanych za najbardziej stealth!

Oj.. Przesadzasz. ;D / chcesz komuś wdepnąć w odcisk? Znaczy się ambicje??/
hehe, nie, mowie jak jest, trzeba motywowac do dzialania, nie popelnia bledow tylko ... ten co NIC nie robi hehe ;) a polacy sie boja strasznie bledy popelniac, szkoda im czasu, wola nic nie robic, choc na tym forum nie brakuje ludzi ktorzy maja pomysly, i spelniaja swoje marzenia

dostalem duzo PM ze mi sie nie uda, moge sobie pomarzyc, hehe, a ja powiem ze marzyc to ja dopiero zaczne hehe ;) to jest cos co da sie zrobic

rodzina sie pyta, po co ja pokrzywe sadze :yoinks: hehe DF to jest to!

:wave:
 
Last edited:

Fubar

Member
Biodizel said:
ja w to inwestuje hehe, potrzeba szybko dobrych i konkretnych wynikow ;)

Problem w tym, że przy zabawie w Hodowle roslin:- nie ma czegos takiego jak szybkie dobre i konkretne wyniki ;D

Biodizel said:
nie traktuje tego jako sztuka dla sztuki, ma powstac DF kwitnacy wszedzie, na rowniku jak i w polnocnych klimatach, polaczenie 2 roslin, uwazanych za najbardziej stealth!

Coś jakby Święty Gral ;)

Biodizel said:
dostalem duzo PM ze mi sie nie uda, moge sobie pomarzyc, hehe, a ja powiem ze marzyc to ja dopiero zaczne hehe ;) to jest cos co da sie zrobic

To się może udać. ;) Pytanie czy Będzie Ci się chciało prowadzić projekt tak długo aby otrzymać to czego oczekujesz. Szczególnie jeśli po etapie F2 ...

Cudów nie ma: jeśli istnieje DF i istnieją rasy obojętne foto. To jest możliwe otrzymanie kolejnych. Tu jedynym problemem jest bardzo Wysoko ustawiona poprzeczka. Co innego pojedyncza cecha recesywna co innego dwie ;)
 
Last edited:

Biodizel

Member
roslinka ta ma 10 par chromosomow, cecha wystepuje na hromosomach siostrzanych zapewne, wtedy sia zgadza, 2 chromosomy z ta cecha, homozygota recesywna, watpie zeby cecha ksztaltu lisci byla na chromosomie sterowania faza wzrostu, ale jak wiadomo, wszystko jest mozliwe, chyba tylko tego mozna sie bac, ale to ryzyko ktorego sie nie sprawdzi inaczej jak tylko przez ... no wlasnie ;)


odpowiedz Wallego troche nie na temat, ale wklejam jak obiecalem ;)
WallyDuck said:
hi mate ,, if u start with a webbed plant , and cross it with one that already has webbed genetics , but may not necessarily display it , u will have a good chance of decent percentage of webbed plants , .. if u want to read a good article on it ,, have a look at robert clarkes marijuana botany ,, he has a good bit about breeding webbed plants , a man after my own heart, heheheh , cheers wally ...
this pic is of a ducksfoot cross ,, amazing display of f1 vigour and potential .. fat and so tight could use to bat a ball , hahhahah a,
7P1011060.JPG

no i sie wyjasnilo ;)
Joint Doctor said:
Hi - LR1 and LR2 flower at about the same time. You can let LR2 mature a little longer as it gets heavier. good luck
:wave:
 
Last edited:

Biodizel

Member
hehe, dawno tu nic nie pisalem ;) moze sie okazac ze nie bedzie ani jednego samca DF, czyli DF F2 odpada, zmusza mnie to :)pointlaug) do zrobienia nie tylko F1 pomidzy DF a LR czy LR#2, a do zachowania najladniejszej matki, chce zrobic crossa DFxSM (mam samca SM ktorego chyba reweguje i bede uzywal do dalszego breedingu hehe), pozniej backcrossa z DF i selekcje roslin z cecha webbed, moze czesc przechwyci jakies ciekawe cechy SM, chce zrobic tez DFxSM F2, ale te kwestie zostawiam sobie na pozniej

jesli trafi sie choc jedna taka zenska DF ktora przy okazji zakwitnie i dojdzie na out, to szybki reweg i ... clone strain only hehe

ale jak mowilem, priorytet dla mnie to DF z autoflo, maja byc przeznaczone na uprawy okienne, dzialki, balkony (ale nie tylko), rosliny z AF, nie tylko zakwitaja o kazdej porze roku, ale tez nie hermia sie, ani nie przestaja kwitnac gdy w pokoju ktos nam zapali swiatlo, albo zapomnimy wylaczyc je w boxie

juz wiecie czego mi zyczyc z okazji nowego roku hehe

:wave:
 
Last edited:

Biodizel

Member
na dzien dzisiejszy, sytuacja wyglada tak ;)

2x LR#2, okazaly sie byc zenskie, zapylane LR
3x LR meskie (pyli tylko 1, reszta to jakies mikrusy, chyba je usune)
1x LR zenska, zapylana LR
wszystkie DF okazaly sie byc zenskie, zapylane beda 3x DF

czyli bedzie LR#2 x LR, LR x LR (fx), DF x LR

wyglada na to ze LR od samego poczatku wymaga duzej doniczki, inaczej nie rosnie zbyt okazaly, ale moze takie sie trafily (mutanty), cale szczescie ze jedyny meski ktory pyli jest nadzwyczaj duzy

DF to bardzo stabilna odmiana, wszystkie osobniki wygladaly identycznie

pomiedzy LR a LR#2 nie zauwazylem jak na razie wiekszej roznicy, maja podobna wielkosc, zakwitly w tym samym czasie, moze zezywiscie roznica w plonie wynika jedynie z wydluzenia czasu kwitnienia, choc genow SM nie ma tam zbyt wiele, i jak o tym pomyslec to selekcja takich osobnikow w akim ukladzie x LR, xLR, x LR, i produkcji nasion na masowa skale ;) jest troche trudna do wyobrazenia sobie, chyba ze zrobic LR x SM, a potem na slepo robil crossy z LR zeby tylko uzyskac 100% autoflo (selekcja roslin tylko dzieki autoflo)
 
Last edited:

Biodizel

Member
pestki LR x LR, LR x LR#2 nie tworza sie, tak to przynajmniej wyglada

zenka DF zapylona pylkiem LR

16155P1010484-med.JPG


meski LR

16155P1010486-med.JPG


:wave:
 
Last edited:

L&M

Member
zasada jest taka że potomstwo od herma musi sie hermić :petting: ale niech wypowie sie ktos bardziej kompetentny odemnie, LDV powinien wiedziec albo ktos...


powodzenia



 

Biodizel

Member
tylko dlaczego akurat w tym temacie?
icon10.gif


niestety odmiana ktora sie hermi bedzie miala ta tendencje w kolenych pokoleniach, przykladem jest Zamal ktory ma blisko 50% hemow, nie udalo sie usunac tego przez zwykly in breeding, ale na zdrowy rozsadek zapylajac hermem masz wieksze szanse na hermienie sie potomstwa, mozliwe jednak ze zapylenie meska roslina ktora sie schemila utworzy normalne nasiona z przewaga osobnika zenskich, co miejmy nadzieje bede mial okazje sprawdzic w praktyce ;)

update, prawdopodobnie pod koniec tygodnia harvest nasion
 
Last edited:

rberciol

Member
czekaj czekaj a czasem LR#2 to nie jest Santa Maria X Lr x Lr x Lr x Lr ... x Lr - aż do uzyskania autoflo? z Duckfootem próbowałeś tak robić? (sorry ale nie czytałem całego tematu, bo już pierwszych postów nie rozumiałem ;p) Może były by kacze cechy z autoflo, ale dokładnie nie wiadomo, bo crossing-over może nie pójść po myśli ?
 

Biodizel

Member
LR#2 to LR x SM f2, seleckja, f3 i chyba f4 dla stabilizacji

nie otrzymaz sposobem ktory opisales DF z autoflo, bo webbed i autoflo to cechy recesywne

update

DF x LR

16155P1010596.JPG
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top