What's new

DucksFoot early flowering project

Biodizel

Member
hehe, pozwolilem sobie zalozyc ten thread, zeby poukladac wszystkie info i na bierzaco informowac o wszystkim

cel - stworzyc duckfoota ktory bedzie dochodzil w polskim klimacie, wczesnie kwiatnaca albo posiadajaca cecha autoflo

genetyki DF (DucksFoot), SM (Swiss Miss), DP (Durban Poison), LR (LowRyder)

16155P1010336-med.JPG


16155P1010337-med.JPG


na poczatek troche o samym DF ... odmiana stworzona i rozpropagowana przez WallyDuck, matka Duck zostala skrzyzowana z ojcem (sativa), po backcrossie i selekcji WallyDuck otrzymal DF, niestety dla nas, cechy poznej sativy powoduja ze odmiana ta nie dochodzi w naszym klimacie

cecha webbed jest cecha recesywna, czyli przy krzyzowaniu DF x SM -> F1(a) ktore nie posiadaja tej cechy (maja normalne liscie), jednak po backcrossie F1(a) x DF -> F1(b) ktore posiadac bedzie ceche webbed leaf juz w 50%, odlanelzienie jednak tych wczesnych osobnikow bedzie bardzo trudne? jest jeszcze jedna metoda, mianowicie DF x SM -> F1, F1xF1->F2 (w tym pokoleniu cechy sie rozdzielaja), teoretycznie ceche webbed jednoczesnie z wczesnym kwitnieniem bedzie mialo 1:4, czyli 25% osobnikow, bez robienia backcrossingu mamy mniejsza szanse na uzyskanie cechy webbed (bo tylko 25%, nie 50%) ale jednoczesnie mniejszy udzial genow poznej sativy z DF zwiekszy teoretycznie szanse na odnalezienie osobnikow wczesnie kwitnacych

to samo dotyczy DP

Przy okazji warto zrobic crossa z LR, na tej samej zasadzie, jesli cecha AF jest recesywna, albo dominujaca (moze ktos ma wiecej informacji na ten temat?)

P1: WWFF x NNAA (W-webbed, N-normal, F-kwitnie normalnie, A-autoflo)

F1: WNFA

P2: WNFA x WNFA

F2: WWFF, WNFF, NNFF
WWFA, WNFA, NNFA
WWAF, WNAF, NNAF
WWAA, WNAA, NNAA

jak widac 3:9 z cecha webbed, czyli 1:3, z tych osobnikow tylko 25% bedzie posiadalo ceche webbed i autoflo

@Greengirl, LR'ki od ciebie jeszcze nie wykielkowaly ... mam nadzieje ze choc 1 nasionko wykielkuje, jesli nie to bede musial skielkowac swoje LR#2 ;) hehe

:wave:
 
Last edited:

EARTH MOTHER

New member
Nieźle planujesz Biodizel, Szakir na hyperrealu cos zakładał że AF u LR to
raczej cecha recesywna. Genetyka u konopii to naprawde trudna sprawa,
i licza się tu głownie krzyzowki, Biodizel zkonrtaktoj sie z Szarkirą, napewno
sporo ci pomoże.

Powodzenia :wave:
pozdro EM
 

Biodizel

Member
na razie kontaktuje sie z Fubarem, przez Urbana hehe, szkoda ze ich tu nie ma (Fubara i Shakiry), przydali by sie ;)

hehe, dzieki Urban ;)

zeby miec pewnosc ze cecha webbed zostanie przekazana mam zamiar uzyc matki DF i ojca SM, DP i LR (uwzgledaniajac mozliwosc dziedziczenia cytochromowego)

dziedziczenie cytochromowe, przy okazji moze uda mi sie zrobic jeden crossink eksperymentaly ojciec DF i matka SM, PD lub LR i sprawdzic czy cecha webbed moze byc w jakikolwiek sposob zwiazana z dziedziczeniem cytochromowym

:wave:
 
Last edited:

Biodizel

Member
hehe, dzieki Rogin ;)

ale z tym autoflo to chyba bardziej pokrecona sprawa niz myslalem ;) rozne sluchy chodza, jedni twierdza ze to cecha dominujaca i zaklinaja sie ze czesc z pokolenia F1 mialo ceche autoflo, czesc ze recesywna, mam na szczescie kilka pestek P#1xLR i mam nadzieje ze juz na wiosne bedzie mozna to sprawdzic

chyba ze ktos ma doswiadczenie z hybrydami F1 LR x ... ?

pestki LR mile widziane hehe, licze na wasza pomoc ;) szkoda mi troche tego LR#2 ... choc moze wyszedl by nawet ciekawszy crossik?

zakladajac ze jest to cecha recesywna i w pokoleniu F1 sie nie ujawni tak samo jak cecha webbed

edit:

5 pestek LR#2 jest juz w wodzie, hehe, nie ma sie co zastanawiac ;)

jak widac na zdjeciach jedne roslinki sa bardziej webbed, inne mniej, mam nadzieje ze poznije sie to ustabilizuje

ciekawostka podobno Duck miala tez webbed leaf na topach ! a te normalne liscie pochodza od sativy z ktora Duck byla skrzyzowana ! czyli teoretycznie juz w pokoleniu F2 powinna pojawic sie prawie czysta Duck, ktos sie z tym spotkal?

hehe, podobno Fubar i Shakira to jedna i ta sama osoba ... tak, czy siak, szkoda ze go tu nie ma ;)

:wave:
 
Last edited:

Lewar

Member
brawo za podjecie sie takiego zadania :)

Fubar i Shakira to ta sama osoba

pozdrawiam

edit: wyslalem prosbe do niego o odwiedzenie tego watka, moze sie zjawi :)
 
Last edited:

bogusik2

Member
No plany super :) będziemy świadkami wielkich genetycznych dokonań ;) hehe Życze powodzenia i czekam z niecierpliwością na efekty :) pzdr
 

Biodizel

Member
co myslicie o DucksFoot autoflo, jako glowny projekt?

DF x LR#2

obydwie cechy sa latwe do wykrycia, hehe, bardzo widoczne, jesli jednak sie nie znajdzie jednoczesnie ojca i matki z autoflo i webbed to ... trzeba wszystko zaczynac od nowa hehe (nie mozna rewegowac roslin), ale mysle ze przy wystarczjaco duzej populacji F2 znajdzie sie tego jednego ojca i ta jedna matke o takich cechach wsrod tego pokolenia

LR#2 to krzyzowka LR i Santa Marii (potem kilkukrotny backcross z LR), Santa Maria znana jest ze swoich tripow ;) hehe, moze byc ciekawie

jesli to wyjdzie, to spokojnie mozna sie zabierac za przyspieszenie kwitnienia

czyli ... glownie DF x LR#2, przy okazji DF x SM, DF x DP, dodatkowo oczywiscie F2 kazdej z odmian (w miare mozliwosci)

bedzie latwiej to ogarnac, hehe ;)

:wave:
 
Last edited:

Biodizel

Member
hehe, chce uzyc LR#2 jeszcze z jednego powodu ;) roslinka nie kwitnie od samego poczatku, dopiero po osiagnieciu dojzalosci (po 3 tygodniach), zaczyna kwitnac, bez wzgledu na fotoperiod, dzieki temu mamy wiekszy plon, jesli nowy DF tez mialby 3-4 tygodniowy weg, to by bylo idelanie ;)

zwykly LR kwitnie od razu od wyjscia z ziemi (hehe, tak twierdzi jego tworca, hehe, trudno sie z tym nie zgodzic patrzac na czas od wysadzenia do zbiorow)

hehe, dobrze ze sie wam podoba, widac pomysl dobry, teraz tylko trzymac kciuki za powodzenie projektu hehe, bo z tym to roznie moze byc ;)

:wave:
 
Last edited:

bogusik2

Member
LR też chyba tak od razu nie kwitnol ;) a na pewno nie każdemu..
Crossy z LR#2 to super pomysł, który i ja wprowadze w życie ;) Mam nadzieje osiągnąć kilka fajnych crossów i dużo sionek f2, więc jak coś to moge podesłać pyłek z najlepszego samca albo sionka f2 z najładniejszej samiczki :) hehe
SM pewnie nieco zatopiła sie w LR, więc raczej tu nie powiedziałbym że mamy fotoobojętne SM, tylko Wzmocnionego LRka :) Jeżeli Ci sie uda to będzie to super odmianka do zbrendowania w polsce :) pzdr
 

Biodizel

Member
LR'ki podobno od razu zaczynaja kwitnac hehe ;) zachowuja sie podobno tak jak by od samego poczatku byly przelaczone na flo, czyli pre pokazuja w pierwszych 2 tyg zycia, najprawdopodobniej juz w 1 tyg? hehe, chyba jednak bedzie mi dane sie o tym przekonac ;) na razie 2 pestki LR od Greengirl wykielkowaly, trzecia juz powoli peka, hehe ;)

@bogusik, hehe, bardzo chetnie ;) a tobie juz te LR#2 rosna, czy dopiero je kielkujesz?

z tego co widze to mam 2 wyrazne pheno DF, moze to roznica miedzy samcem a samica? moze pozniej sie to ustabilizuje, poczekam jeszcze troche, hehe

:wave:
 
Last edited:

greengirl

Active member
Ciekawy projekt, trzymam za ciebie kciuki.
Co do nasion to są świeżutkie, nie mają więcej jak 1,5 miecha i powinny wszystkie wykiełkować.
 

Biodizel

Member
hehe, kielkuja ;) jak mozesz napisz w ktorym dniu pojawily sie preflowery

kilka SM i GF ma juz fim na 3 pietrze za soba hehe

:wave:
 

Biodizel

Member
hehe, 6% to jest duzo! po selekcji roslin z webbed, wsrod nich bedzie juz 25% z autoflo hehe ;)

w ktorym dniu pojawiaja sie pre u LR, w ktorym u LR#2, producent twierdzi ze LR#2 weguje przez 3 tyg, jesli tak to sprawa z teortycznymi krzyzowkami troche sie komplikuje ;) szkoda ze nigdzie nie mozna znalezc konkretnej odpowiedzi na temat dziedziczenia autoflo ;)

mozliwe ze LR i LR#2 zakwitnie w tym samym czasie, a roznica w ilosci plonu wynika tylko z wplywu genow Santa Marii, ta kwestia chyba tez sie za jakis czas rozwiaze ;)

Fubar, podoba mi sie ten pomysl hehe, (DFxSM)x(DFxDP)->F1xF1->F2 mozliwe jest ze hybrydy F1 dojda na out, nawet jesli nie, to mozna pozniej szukac takich osobnikow w pokoleniu F2, z cecha webbed

:wave:
 
Last edited:

bogusik2

Member
Ja przez przędziorki, poczte i potencjalny wjazd psow sie wstrzymuje na razie... jak tylko dostane wszystkie sionka (strajk zawieszony, więc nadzieja jest ;)) to pewnie zaczne kiełkować... Glownie właśnie wyjdą odmianki z autoflo, ponieważ pesteczki które skiełkuje bedą miały gdzieś w genach LR... pzdr
 

Biodizel

Member
LR zakwita po 15-20 dniach, kwitnie 40-45 dni
LR#2 zakwita po 21 dniach (3 tygodniach), kwitnie 42-48 dni

LR#2, Dzięki rezygnacji z fazy wzrostu roślina kwitnie zaraz po wydostaniu się kiełka z ziemi
czyli ... zakwita tak samo jak LR#2, a wiekszy plon jest wynikiem dodatkowych genow Santa Marii, a nie wydluzonym wegiem

info z dope-seeds.com, lowryder.pl, seed ... zeby nie robic reklamy ;) hehe

teraz trzeba tylko sprawdzic te informacje

:wave:
 
Last edited:

Fubar

Member
Witam Wszystkich. Wszystkich pozdrawiam. Jestem nowy.

Strasznie długo się czeka na dopuszczenie do :- "koryta" : na tym forum.
/ mam nadzieje, że można tu używać polskich znaków??/

Biodizel said:
hehe, 6% to jest duzo! po selekcji roslin z webbed, wsrod nich bedzie juz 25% z autoflo hehe ;)

W sumie to wiele z roślin webbed miało by pojedynczą kopie allelu auto. I w kolejnych pokoleniach mogło by to wyłazić.
Ale w F2 odnalezienie sztuk webed auto- jest raczej mało prawdopodobne.

6% dużo. – wiesz: dla instytutu mającego szklarnie i stado pracowników to gigantyczna ilość. ;D

Biodizel said:
w ktorym dniu pojawiaja sie pre u LR,

czasem 2-3 piętro pierwszy pre. Najczęściej około 4-5.

Biodizel said:
w ktorym u LR#2, producent twierdzi ze LR#2 weguje przez 3 tyg, jesli tak to sprawa z teortycznymi krzyzowkami troche sie komplikuje ;) szkoda ze nigdzie nie mozna znalezc konkretnej odpowiedzi na temat dziedziczenia autoflo ;)

I ja bardzo żałuje ;(. Ale należy jak na razie zakładać recesywny pojedynczy allel.
Ktoś planował nasadzenie 100 roślin F2 po krzyżówce LR/coś – tylko po to aby policzyć sztuki które będą auto i dopasować wyniki do jakiegoś schematu. Ale raczej nic z tego nie będzie ;(

Biodizel said:
mozliwe ze LR i LR#2 zakwitnie w tym samym czasie, a roznica w ilosci plonu wynika tylko z wplywu genow Santa Marii, ta kwestia chyba tez sie za jakis czas rozwiaze ;)

niedługo się chyba wszyscy dowiemy. ;)
tak btw: ciekawe jak zachowywała by sie foto ob hybryda uzyskana z LR#2 i haze ?

Biodizel said:
Fubar, podoba mi sie ten pomysl hehe, (DFxSM)x(DFxDP)->F1xF1->F2

Mi także.
A może od razu - DFXSM F2 oraz (DFxSM)x(DFxDP) ?

Szkoda, ze nie masz jakiegoś outa: który ma liście w stylu malple leaf indica / nie chodzi o konkretną odmianę.. a wygląd liści/ Liście przy kwiatostanach zawsze maja sporo cieńsze odcinki od tych na początku wegu ;( - przydało by się aby wrzucić duckowi coś co mu skróci i poszerzy te zrosłe trójki przy kwiatach.

Biodizel said:
mozliwe jest ze hybrydy F1 dojda na out, nawet jesli nie, to mozna pozniej szukac takich osobnikow w pokoleniu F2, z cecha webbed

:wave:

Wiele rzeczy jest możliwe. ;) Ale niestety rzeczywistość często nieźle kopie tyłek.
Ps: czy można – oczywiście nie teraz a na pozniejszym etapie- wykorzystac czesc zawartosci tego watka do uzupelnienia pewnych bredni na hypku?
 
Last edited:

Biodizel

Member
hehe, Fubar, milo cie widziec ;)

czy można – oczywiście nie teraz a na pozniejszym etapie- wykorzystac czesc zawartosci tego watka do uzupelnienia pewnych bredni na hypku?
ja nie mam nic przeciwko ;)

troche mnie zmylily te sprzeczne informacje, na niektorych stronach pisze ze LR#2 ma 3 tyg weg, na innych ze po 3 tyg, zaczyna juz kwitnac hehe ... i w co tu wierzyc?

Ktoś planował nasadzenie 100 roślin F2 po krzyżówce LR/coś – tylko po to aby policzyć sztuki które będą auto i dopasować wyniki do jakiegoś schematu. Ale raczej nic z tego nie będzie ;(
mam kilka pestek P#1xLR, moge je posiwecic w 100% na F2, i obsadzic jakiegos spota pokoleniem F2, chyba ze ktos ma jakies crossy F2 to moze obsadze juz w tym roku, tylko po to zeby policzyc, bo mnie to (musze sie przyznac hehe) tez interesuje ;)

hehe, nastawiajcie sie na jakies crossiki, efekt uboczny projektu, beda rozsylane tak jak do tej pory, albo wymiana, albo freebie (jesli funduszy na znaczki starczy hehe ;))

:wave:
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top