What's new

Andjih - WhiteWidow Auto - Marshydro FC4800

f2obsession

Active member

WHIPEDMEAT

Érdemes akkor kimosni teljesen, és pár napra rá újra gondolni a tápozást? Gondolom flush után azonnal nem kéne tápozni, mert full vízben állna, nem?

Flush után így is úgy is vízben áll, a tápozástól már nem lesz vizesebb. Vagy arra gondolsz, hogy a csuromvíz közegen úgyis "átszalad" a táp? Ez valamennyire igaz, de ha vízzel flössölsz, és nem kap a végén se tápot, akkor meg napokig éhezni fog, mire kiszikkad annyira a föld, hogy lehessen túllocs para nélkül öntözni. Én úgy szoktam, hogy lágy vízzel leviszem az EC-t 1mS-ig vagy alá, hagyom egy fél órát felpolcolva lecsöpögni, és utána átlocsolok rajta legalább a pot térfogatával megegyező mennyiségű, az addigihoz képest 1/2-2/3 töménységű tápoldatot. Persze drága biotápokkal mindenhogyan szívás a flush.
 

f2obsession

Active member

Egyébként érdekességként, mindegyik növényt ugyan annyi vízzel, és táppal adagoltam,ph,ec mérve, ml pontosan. WW#01-02 nem jelentkezik semmi. A másik kettőn meg nagyon veszetten.

Mértél kifolyókat? Könnyen lehet, hogy az azonos input ellenére jelentősen eltér az EC vagy akár a PH az érintett növényeken, mert mondjuk kevésbbé volt fejlett a gyökérzete az elején, ami aztán a felgyűlt táp miatt még károsodott is, így az ördögi kör bezárult. De persze még valószínűbb, hogy egyszerűen a magok közti szórás.
 

Andjih

Member

f2obsession

Arra gondolok, ha már bő vízzel flush-öltem és kicsepegtettem , utána adok tápos vízet pl 5d vízzel, akkor nem lehet, hogy ott fog benne állni a tápos víz és befullasztja a gyökereket? Meg a másik amire gondoltam, amit írtál is, hogy gyorsan átfolyik rajta és nem veszi fel a tápot

Tegnap még átmostam sztem 30-40L vízzel, de csapvíz ami 800 ppm körül volt. És utána meg mértem a kifolyót, és volt 900ppm és 6.9-es Ph.
Most nemrég adtam neki Ca+Mg-t 6dl vízzel.
Ott lehet a baj, hogy 2 naponta adtam nekik a tápot, ugyan annyi táppal mint szoktam?
Ti hogy tápoztok egyébként? Figyelitek a levelek állapotát, és ha valami hiánytűnet van, akkor adtok adott tápot, vagy egy séma szerint adtok mindig ugyan azt és ugyan annyi mennyiségben?

Így néz ki nálam a tápozás:

2 naponta 5-7dl víz között. N : 200ppm, P : 100ppm, K : 200ppm, Mg : 200ppm, Ca : 200ppm
3 naponta pedig adom a micromix-et, kb 5dl vízhez 400ppm.
Jah és a vízem kb 30-50ppm közt van RO.

Én minden ppm-be mérek, nem figyelem az EC-t, bár ahogy látom kb a duplája az EC, mint a PPM. És úgy nézem a PPM értéket, hogy pl 7dl vízhez ( ami 30-50ppm közt van ) adok annyi N-t pl, hogy 200-250ppm-et mérjek, aztán így hozzá adom a P-t, hogy kb 300-350ppm legyen, és így tovább, kb 1000-1200ppm ig megyek el maximum.
Azt gondoltam, ha már a FitoHorm tápoknál vagyok, megmérem mindegyik tápot amit használok 1L vízhez képest. Pl 1L vízhez hozzá adok 1ml Ca Turbot, akkor tudom hogy felrántja az 1L vízet 350-400ppm-ig, így kb 0.6-0.7ml adok 1L vízhez és így lesz kb 250-350ppm. És ha 0.5L vízzel locsolok, akkor 0.3ml Ca Turbo adok, felrántja ugan úgy 350-400ppm ig.
Mert amit olvastam Exkalapalatt, hogy pl Virágzásnál, " 80-150mg/L (80-150ppm) legyen a Nitrogén, Foszzfor 50mg/L (50ppm), Kálium 160-250mg/L (160-250ppm)" ilyen dózisban érdemes adni a tápot.

Faszság lehet ezt a logikát követni? Mármint a tápanyagok adagolásával kapcsolatban, hülyeség, hogy így méregettem ki a PPM-et? Tudom, hogy van rá matek, hogy megnézem az adott tápnak a tápanyag tartalmát 1 literben, na de nem vagyok valami agytröszt, szóval ebbe már nem mentem bele.
 

Blekketekk

Active member
Baszod ebbe jól belefutottál. Tisztellek becsüllek hogy ennek ilyen módon neki fogtál, de azt írod nem vagy egy agytröszt ( én sem!). Be volt készítve neked az elején a fél bájobizz katalógus… Jobb lett volna azzal le pergeted az özvegyeket, és következőnek kókuszban meg váltottad volna a világot teljes kontrollal a virágok fölött. Ez tudom, hogy nem segítség neked, de amit Te szeretnél ahhoz kókusz dukál (mondtad a hydrótól a hideg ráz).✌️
 

f2obsession

Active member

f2obsession



Tegnap még átmostam sztem 30-40L vízzel, de csapvíz ami 800 ppm körül volt.

Szerintem itt valami qrvanagy zavar van a ppm-es és a Siemensek közt. Átlagos esetben a csapvíz EC-je 600-900 μS. Ha neked a csapvized valóban 800ppm, azaz 1600μS, akkor az már önmagában egy súlyos hibaforrás, amennyiben használtad öntözésre, vagy tápoldat készítésére.

De amúgy teljes mértékben osztom Blekketekk álláspontját.
Egy jó coco-perlit keveréket tudsz bőségesen locsolni mindig túlfolyóval anélkül, hogy a gyökerek oxigénhiányt szenvednének. Így a növény által fel nem vett tápanyagok, bomlástermékek folyamatosan távoznak a közegből. Ebben a "kimért" öntözésben meg kódolva van, hogy ha a táparányok csak egy kicsit is eltérnek az ideálistól, akkor valami felgyűlik, és más tápanyagok felvételének akadályát képezi (lockout). Nem beszélve arról, hogy ilyen "kimért" locsolások mellett a közeg egésze se nedvesség, se tápanyagkoncentráció szempontjából nem lesz homogén, pláne textil potban. Következő körben szerintem is próbáld ki a kókuszt.
 

Andjih

Member

Blekketekk

BioBizz tápokat az elején lemondtam, mert velük is hasonló "eredményeket" értem el. A másik pedig azért ezt használom, mert nem szeretnék a közeljövőben is drága tápokra kiadni pénzt, inkább ezeket az "olcsóbb" tápokat használnám, gondolom velük is fel lehet majd nevelni egy növényt normálisabban mint most Én ezeket. Csak az árat nézve, pl 1L FitoHorm Nitrogén, 1.490Ft. És egy jó ideig elég.

Kókusz dologról hallottam már, de még nem sokat olvastam róla, lehet legközelebb megnézem 2 növényen.
A hydro-val meg az a gondom, vagy is az elképzelésem az, hogy nagyobb pára lenne itt ahol vagyok, mint ami most van. Így is küzdök a párával, és nagyon nehezen tudom levinni, mi lenne ha még hydro rendszert használnék?! Vagy rosszul látom, hogy hydronál nagyobb a párásodás? ( Ahogy látom, szabadabban van a víz, meg az egész rendszer )

Egyébként, nagyon szeretném azt, hogy teljes kontroll alatt csináljam végig a kört. Nagyon tetszene ez a megoldás, hogy van 10 fajta tápom, és mindegyikből XY mennyiséget mérek ki, XY mennyiségű vízhez. Mint valami BreakingBad labor :D élvezném ezt kemikáliás dolgot.

f2obsession

Lehetséges, hogy káosz van a fejemben :) Azért megpróbálom újra fogalmazni :)
Eddig olyan vízzel locsoltam, ami RO szűrővel ment át a víz, végeredmény ami kijött a szűrőből az 30-50ppm közötti értéket mutatott a mérő eszköz, ami 60-100μS felel meg.
WW#04, amit átmostam most csapvízzel, nem RO vízzel. Átmosás után, kb 800ppm volt, ami 1600μS érték. És a ph volt 6.9. Gondolom, még maradt benne tápanyag, meg a csapvíznek az értéke miatt maradt ekkor értékű kifolyó víz.

Csatolok pár képet, Én ezek alapján gondoltam az elméletemet. Amit írtam is feljebb, hogy pl 1l vízhez adok 0.5ml Ca Turbot, akkor XY PPM vagy μS érték lesz. Valószínű, hogy nagy a káosz a fejemben, próbálok mindenre figyelni, jelenleg még nagyon future a dolog még nekem :D


Szívesen várok kritikát, ötleteket, olvasmány, nyitott vagyok sokmindenre. És köszönöm a segítséget!
 

Attachments

  • PPM 001.png
    PPM 001.png
    261.8 KB · Views: 62
  • TDS 001.png
    TDS 001.png
    34.5 KB · Views: 63
  • ec guidelines.jpg
    ec guidelines.jpg
    127.6 KB · Views: 66

Andjih

Member
Csók.

54.nap

WW#01 - Csak vízet kapott 6dl
WW#02 - Csak vízet kapott 6dl
WW#03 - Csak vízet kapott 5dl
WW#04 - Átmosva volt 2 napja, azóta nem kapott semmit.
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.8 MB · Views: 84
  • WW#01-2.jpg
    WW#01-2.jpg
    6.8 MB · Views: 84
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.6 MB · Views: 87
  • WW#02-2.jpg
    WW#02-2.jpg
    7.4 MB · Views: 91
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.6 MB · Views: 88
  • WW#03-2.jpg
    WW#03-2.jpg
    6.9 MB · Views: 88
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.8 MB · Views: 99
  • WW#04-2.jpg
    WW#04-2.jpg
    6.1 MB · Views: 96
  • WW01-02-03-04.jpg
    WW01-02-03-04.jpg
    7.3 MB · Views: 103

tejföl

Active member
Én a helyedben elfelejteném a parts per milliont és halál egyszerűen EC-ben dolgoznék, ha tudja ezt a mérőd. Nekem midig zavaró tényező amikor naplót olvasok, hogy most akkor melyik skálán xy ppm, még ha a legtöbb mérő az 500-ast is használja.

Egy földes kör után váltottam hidróra. Én is beszoptam a túltápot, sófelhalmozódást, mg hiányt. Minden mint egy jó jeffrey jointban. Folyamatos kérdőjel, túllocsolom, sok e a táp, vagy kevés stbstb. Amikor tankból járatod a kertet egy jó víz áteresztőképességű médiumban, sokkal egyértelműbben olvasható minden. A túllocsolás kiesik, a felhalmozódás sem jellemző a run off miatt. A tápanyagfelvételt pedig látod, mennyi só fogy az oldatból és csak korrigálsz, pótolsz, ha feltűnik, hogy valamiből sok vagy kevés. Nem akkora agysebészet ez, mint amekkorának elsőre tűnik.

Nem olvastam végig a naplót, lehet azért nem értem, de miért ilyen minimál mennyiségű vízzel locsolsz? Kicsi a csereped, vagy miafaszé? Emlékeim szerint a földet is minimális run offal locsoltam amikor már benőtt a gyökérzet, minden második harmadik locsi volt tápos.

Amúgy az utolsó táblázat szerintem annyira nem aktuális már, max az eleje. Ledek használatával kicsit megugrott a betolható só mennyisége. Nálam 2.6-2.8EC körül szokott indulni pl a virágzás, de epic pro amcsi és kanadai ipari termesztőknél a 3-3.5 is simán működik :D
 

f2obsession

Active member
DWC-ben egy nagyjából zárt tartályba lóg bele az agyaggal töltött kosár, eme kosár tetejére, a szár köré én még szoktam tokányolni egy gallért az egyik felén fekete, másik felén fehér fóliából. Persze a légpumpa tolja ki a nedves levegőt valamennyire, de a fedetlen földlabdáról is jócskán van párolgás főleg öntözés után az a soft pot meg egy rendes öntözés után órákig szerintem jobban párologtat, mint egy kosár agyaggolyó.
Kritikus esetben néhány nagy legyező eltávolítása is opció lehet a páratartalom kordában tartására, mert a legtöbbet igazából a növények párologtatnak, de igazából szerintem nem érdemes sokáig halogatni egy rendes páramentesítő beszerzését akkor sem, ha kitartasz a föld mellett.

Ebben meg csatlakozom Tejfölhöz is:

"Én is beszoptam a túltápot, sófelhalmozódást, mg hiányt. Minden mint egy jó jeffrey jointban. Folyamatos kérdőjel, túllocsolom, sok e a táp, vagy kevés stbstb. Amikor tankból járatod a kertet egy jó víz áteresztőképességű médiumban, sokkal egyértelműbben olvasható minden. A túllocsolás kiesik, a felhalmozódás sem jellemző a run off miatt. A tápanyagfelvételt pedig látod, mennyi só fogy az oldatból és csak korrigálsz, pótolsz, ha feltűnik, hogy valamiből sok vagy kevés. Nem akkora agysebészet ez, mint amekkorának elsőre tűnik."
Ugyanez az élmény, hozzátéve, hogy amikor egyértelművé vált a túltáp, és flössöltem, garantáltan lett túllocs tünet, mert a károsodott növény már csak jó pár nap alatt vett ki annyi vizet a földből, hogy megszűnjön az oxigénhiány a gyökereknél. Persze ez meg kompenzálható volt hidrogánperoxiddal, meg sokszor segített a proplant is, csak ha már ilyen vegyszerek kerültek a földbe, akkor már minek ragaszkodni a földhöz. elvégbre részben azért akartam földet, hogy valamennyire "bio" legyen a dolog...
És igen, a gyakorlatilag valós idejű kapcsolat a gyökerekkel a tank mérésén keresztül is sokkal könnyebbé tesz mindent. Pláne, hogy ha sikeresen korrigáltál, vegben sokszor 2-3 óra alatt meglátszik a növényen is, de virágzásnál is 1-2 nap, nem 1-2 hét, mire látod egy beavatkozás eredményét magán a növényen.
 

Andjih

Member
Üdv!

56. nap

WW#01-02-03-04, csak vízet kaptak.
WW#02-nél is kezd jelentkezni a túltáp, és kezdenek gyorsan sárgulni a levelek, gondolom Nitrogén hiány lehet?.
WW#03-04 talán megállt az égés, de még 2-3 napig nem adok nekik tápot, csak vizet.
Egyébként, WW#04-nél a szőrök kezdenek barnulni, viszont nagyon minimális a gyanta a leveleke, meg úgy az egész bugán, ha megtapicskolom, minimálisan ragad az újam, ez változhat még az 56. napon, vagy marad így, és a hiányok és égés miatt alakult ez ki?
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    3.1 MB · Views: 72
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3 MB · Views: 74
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    3.4 MB · Views: 69
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    3.3 MB · Views: 78
  • WW#-All.jpg
    WW#-All.jpg
    7.5 MB · Views: 84

Andjih

Member

tejföl

Ahogy Te is mondtad, mint mások, hogy hydro jobb. Elgondolkodtam rajta, járok is már utána, egy darabot majd kipróbálok, addig is míg ezek nőnek, okosítom magam.
Napi 0.5 - 1 L víz közt szoktam locsolni, ha többet öntök, estére felszökik nagyon a pára 60-70%ra is. És mivel kiszívó venti nincs, így szopó és csak a páramentesítő tud dolgozni.

f2obsession

Köszönöm az infót, ahogy írtam is, elgondolkodtam a DWC-n.
 

tejföl

Active member
Meg merjem kérdezni miért nincs elszívó? Óránként 8-10x érdemes lenne kicserélni a levegőt a boxban. Mit csinálsz a szaggal és hővel? Egy normális klímagázos páramentesitő alapból fűt. Minél melegebb van, annál nagyobb a kipárolgás. Bármi is az oka annak, hogy nincs elszívásod, én ezt sos orvosolnám. Run off nélkül a közegedben marad a fel nem használt só és blokkolja a tápanyagfelvételt. Vízkultúrás növények víztartalma magasabb mint a földeseké, a virágzat száritásnál is többet veszít a tömegéből pl. Szóval azt normális légcsere nélkül el is felejtheted, de még lehet a földet is. Nem azért zúgatjuk a köcsög csőventiket, mert nem tudnánk meglenni a hangjuk nélkül, hanem mert nem igazán megy nélkülük.
 

foazegyensuly

Well-known member
A fito turbo cal nemjó virágzáshoz sok benne a nitrogén. Vegyél külön N mentes is van belőle meg mg is N mentes. Úgy betudod lőni az arányokat.
 

Andjih

Member
Sziasztok!

58. nap.

WW#01 - Lassan egy hete nem kap tápot, mert picit égnek már a levelek. De egyébként egészségesnek néz ki.
WW#02 - Itt már jobban látszik a túltáp, itt is hanyagolom a tápozást, de még nem fogom átmosni.
WW#03 - Itt már intenzív az égés, ezt most át is mosom 30ppm-es vízel
WW#04 - Itt meg szar a helyzet, most átmosom, aztán meglátom.

tejföl

Túl hangos az elszívó, ez a bajom, ezért nincs :) Szaggal nincs baj, O3 megoldja nekem, mentesít. Meleg meg nincs, ilyen 27-29°C. Sokszor szellőztetek, kicsit nyitva van a sátor, próbálok odafigyelni rá.
 

Attachments

  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3.1 MB · Views: 77
  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.8 MB · Views: 76
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3.1 MB · Views: 72
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    3.4 MB · Views: 85
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.7 MB · Views: 78
  • WW#All.jpg
    WW#All.jpg
    7.3 MB · Views: 81

tejföl

Active member
Venni kéne legalább a venti mögé hangtompítót, legyen benne min 10cm vastag gyapot. Próbáltam a hangszigetel csövet, de az nem jött be. Lehet csak mert a legolcsóbb szart vettem minimális szigeteléssel. Olyan helyen kapod meg a legolcsóbban, ahol légtechnikai elemeket gyártanak, vagy aprón bontottat.

Utána olvastál az ózonnak, mielőtt elkezdted használni? Méred a koncentrációt? Csak mert leoxidál mindent amivel érintkezik. Károsítja a leveleket, virágokat, odabasz a gyökérlégzésnek, csökkenti a termésátlagot. Az emberi szervezetre sincs jótékony hatása. Szóval én ezt erősen átgondolnám a helyedben...
 

Latest posts

Latest posts

Top